علم الهدی: اسرائیل از ترس انتقام فوراً گفتند نقشی در سقوط بالگرد رئیسی نداشتند

علم‌الهدی در خطبه‌های نماز جمعه مشهد: صهیونیست‌ها از ترس انتقام ایران فوراً گفتند نقشی در ماجرای سقوط هلی‌کوپتر رئیس‌جمهور نداشتند

علم الهدی: اسرائیل از ترس انتقام فوراً گفتند نقشی در  سقوط بالگرد رئیسی نداشتند

امام جمعه مشهد گفت: وعده صادق کار را به جایی رساند که وقتی هلیکوپتر رئیس جمهور سقوط کرد، صهیونیست ها فوری اعلام کردند نقشی در این ماجرا نداشتند زیرا وحشت کردند ایران باز برای انتقام به سراغشان برود.

 

 سید احمد علم الهدی در خطبه سیاسی نماز جمعه این هفته، ضمن گرامیداشت سالروز ارتحال امام(ره) و قیام خونین ۱۵ خرداد اظهار کرد: در هفته ای که بر ما گذشت، سالروز رحلت جانگداز حضرت امام(ره) در چهاردهم خرداد و حادثه خونین پانزدهم خرداد واقع بود. مسئله از دست رفتن امام(ره) و رحلت ایشان، داغ جانکاهی است که حتی پس از ۳۵ سال، این داغ هنوز هم دل ها را رنجیده می کند. پس از این همه سال، هنوز هم این ملت در سالروز رحلت امامش عزاداری می کند زیرا از دست رفتن نعمتی بود که خداوند عالم بر امت ما و جهان اسلام ارزانی کرد تا تجدیدکننده حیات برای اساس اسلام و قرآن در نقطه عطف زندگانی بشریت باشد. این امام از دست مردم رفت و ملت، نعمتی را از دست داد اما برادران عزیز و خواهران گرامی، در مقام ذکر نعمات خداوند آن جا که نعمت از ما گرفته می شود باید متأثر باشیم اما همچنین نباید غافل شویم از نعمت تازه ای که خداوند عالم به ما ارزانی داشته است.

 

ایشان افزود: در مسئله ۱۴ خرداد ۱۳۶۷ ما دو جریان داریم؛ یکی رحلت حضرت امام(ع) که ما همچنان ۳۵ سال برای آن عزاداریم اما در این روز هم چنین نعمت تازه ای به ما داده شده به نام رهبری مقام معظم رهبری که ۳۵ سال است شامل حال ما شده تا نهضت امام(ره) همچنان زنده باشد. به موازات تأثر برای از دست رفتن آن نعمت، باید شاکر این نعمت نیز باشیم.

نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی خاطرنشان کرد: روزی که امام(ره) از دنیا رفت، یک سیاستمدار آمریکایی گفت خمینی(ره) از دنیا رفت اما از داخل قبر، ایرانی ها را رهبری و انقلابش را اداره خواهد کرد. مقام معظم رهبری نیز در همان ایام فرموده بودند کل عالم برای روزی که ایران، امام نداشته باشد، نقشه و طرح و توطئه ریخته بودند به جز خودمان.

 

وی ادامه داد: خدا رحمت کند مرحوم علامه مصباح یزدی را، ایشان می فرمود همان زمان پیروزی انقلاب که ما با مارکسیست ها و به خصوص احسان طبری مناظره می کردیم، نتیجه مباحثات ما خیلی مؤثر واقع شد تا جایی که احسان طبری خودش مسلمان شد و کتاب «کجراهه» را در وصف مارکسیسم نوشت که این جریان را به طور کامل در منطقه شکست داد.

 

علم الهدی تصریح کرد: ایشان یک زمان در وصف آن ایام به من گفت «آن زمان وضع کشور خیلی بحرانی بود. از جمله چالش کردستان و جدایی طلبان گوشه و کنار کشور. آن زمان در جریان این مناظرات تلویزیونی، یک آقایی در حاشیه برنامه درباره آینده کشور ابراز نگرانی کرد و به صراحت پیش بینی کرد که این انقلاب با ارتحال امام(ره) ساقط می شود و کشور به سرنوشت جنگ داخلی آن زمان لبنان دچار خواهد شد». مرحوم علامه مصباح این را هم به بنده گفت که آن آقا سالها بعد به مقامات عالی کشور هم رسید اما این موضوع، همان فرمایش رهبر معظم انقلاب را تأیید می کند که فرمود همه برای دوران بعد از امام(ره) برنامه داشتند به جز دلسوزان انقلاب و آحاد ملت.

 

وی تأکید کرد: در طول این ۳۵ سال، هرچه امام(ره) فرمود، مو به مو درحال اجراست. امام(ره) فرمود اسرائیل باید از بین برود. امروز می بینیم این صهیونیست های خبیث به چه وضعی درآمده اند. آن زمان به جز چند شیعه معدود در لبنان، هیچکس معتقد به مقاومت نبود اما امروز از یمن تا سوریه، کشورها به محور یکپارچه مقاومتی تبدیل شده اند که اسرائیل را به محاصره درآورده اند. امام(ره) فرمود انقلاب نباید به دست نااهلان بیفتد. از آن زمان، با وجود اینهمه بحران سیاسی، فتنه اعتقادی و لطمات و توطئه ها، انقلاب نه تنها برپا مانده بلکه فراتر از مرزها و فکرها درحال توسعه است.

دیگر رسانه ها

کدخبر: 140849

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها

      ارسال نظر