علی لاریجانی نامزد جانشینی رئیسی می شود؟

منصور حقیقت پور مشاور علی لاریجانی درباره نامزدی احتمالی در انتخباات زودهنگام ریاست جمهوری می گوید یک آدم عاقل نباید از یک سوراخ چندبار گزیده شود. ایشان در حال بررسی است که گزیده نشود. او در عین حال درباره احتمال گشایش‌های سیاسی در انتخابات تاکید کرد: ما اتفاقی ندیدیم که گویای باز شدن فضا باشد.

علی لاریجانی نامزد جانشینی رئیسی می شود؟

 شایعاتی مبنی بر جلسه‌ علی لاریجانی با رهبر انقلاب برای حضور در انتخابات به گوش می رسد که توسط نماینده نزدیک به این شخص تکذیب شد.

به گزارش عرشه آنلاین، یکی از نزدیکان علی لاریجانی از حضور او در انتخابات ۸ تیر ابراز بی اطلاعی کرد.

منصور حقیقت‌پور نماینده ادوار مجلس در خصوص اتفاقات تلخ اخیر و شهادت سید ابراهیم رئیسی و همراهانش به جماران، گفت: این اتفاق که بسیار ناگوار بود، خسارتی بزرگ برای جمهوری اسلامی و اتفاقی غیر قابل پیش‌بینی بود. البته خداوند این ضایعه را به وحدت و غرور برای جامعه تبدیل کرد، چرا که شاهد بودیم نیروهای راست، چپ، میانه و مخالف لباس سیاه به تن کردند. امیدوارم مقاماتی که مسئول بررسی موضوع هستند بتوانند به موقع و صحیح شفاف سازی کنند تا بتوانند به موقع ابعاد ناگفته و پنهان این موضوع کاملا روشن و مشخص شود.

حقیقت پور در پاسخ به این سوال که چرا در کنار این وحدت ملی ما با اطلاع رسانی‌ ضعیفی رو به رو بودیم؟ گفت: این موضوع مخالفتی با وحدت ندارد. البته این درست است که در مدیریت بحران شلخته عمل کردیم. در هنگام این موضوعات باید مرجعی وجود داشته باشد تا با این افراد بابت عملکردشان برخورد کند، اما امروز جای این جایگاه خالی است. وحدت آن است که همه در کف خیابان، تشییع جنازه حضور پیدا کردند. باید مقامات به فکر چنین نحوه اطللاع رسانی را اصلاح کنند و تنها یک نفر در مورد اتفاق صحبت کند.

نماینده ادوار مجلس در پاسخ به این سوال که با توجه به اینکه با انتخابات زودهنگام ریاست جمهوری رو به رو هستیم، عملکرد شورای نگهبان را چطور تلقی می‌کنید؟ و نیز آیا می‌توانیم شاهد چهره‌هایی که امروز  انتظار حضور آن‌ها می رود باشیم؟ گفت: امیدوارم که این چنین شود. اینکه ما در صحنه علائم و قرائنی را شاهد باشیم که دست فرمان تغییر پیدا کرده، فعلا چیزی مشخص نیست. ارزیابی من طوری است که میدان برای سه جبهه اصولگرایی، اصلاح طلبی و عقلانیت و مستقلین فراهم است تا در انتخابات شرکت کنند و این یک فرصت است. اینکه شورای نگهبان اجازه بدهد یا خیر، در حال حاضر شواهدی در اختیارم نیست. شاید لازم باشد کمی صبر کنیم.

وی در واکنش به شایعاتی در فضای مجازی مبنی بر جلسه‌ی علی لاریجانی با مقام معظم رهبری برای حضور در انتخابات، گفت: من بعید می‌دانم. مقام معظم رهبری در این مورد دخالت نخواهد کرد. من چیزی ندیدم و نشنیدم که ایشان با رهبری هماهنگ شده باشند و رسم بر این نیست که هر چه می‌خواهند، اذن آن را از رهبری بگیرند و بعد بگویند حکومت به ایشان گفته بیاید. ولی امیدوارم شرایط طوری پیش برود که همه حضور پیدا کنند.

منصور حقیقت پور مشاور علی لاریجانی همچنین در گفت وگو با سایت انتخاب درباره نامزدی احتمالی در انتخباات زودهنگام ریاست جمهوری می گوید یک آدم عاقل نباید از یک سوراخ چندبار گزیده شود. ایشان در حال بررسی است که گزیده نشود.

منصور حقیقت پور، فعال سیاسی اصولگرا، درباره ادعا‌های انتخاباتی درباره لاریجانی به «انتخاب» گفت: در خانه عروس خیلی صحبت است، اما در خانه داماد خبری نیست.

او در رابطه با کاندید شدن لاریجانی اظهار داشت: یک آدم عاقل نباید از یک سوراخ چندبار گزیده شود. ایشان در حال بررسی است که گزیده نشود.

نماینده اسبق مجلس درباره احتمال گشایش‌های سیاسی برای جناح‌های سیاسی در انتخابات اشاره کرد: شواهدی مبنی بر باز شدن فضا مشاهده نمی‌کنیم. ما اتفاقی ندیدیم که گویای باز شدن فضا باشد. البته باید وحدتی که بین مردم به وجود آمده را حفظ کنند.

وی درباره میزان احتمالی مشارکت بیان کرد: با توجه به اینکه شرایط خاصی داریم، مقدمات یک انتخابات رقابتی و مشارکتی باید فراهم شود، چون مردم آمادگی مشارکت دارند. اگر بگذارند جریانات مستقل طراحی برای انتخابات داشته باشند، ۵۰ درصد پای صندوق می‌آیند.

حقیقت پور در رابطه با تضاد در میان اردوگاه اصولگرایی گفت: جریان اصولگرا با سه شاخه حضور پیدا خواهد کرد. آنچه در انتخابات مجلس اتفاق افتاد در ریاست جمهوری هم رخ می‌دهد. جریان اصولگرا سه شاخه خواهد شد و نمایندگان خاص خود را معرفی می‌کنند. باید اصلاح طلبان و مستقلین هم بیایند. الان مردم بعد از این اتفاق دل‌هایشان به یکدیگر نزدیک شده است. حتی غیرسیاسی‌ها هم سیاه پوشیدند. فضا از نظر رای‌آوری مناسب است.

منبع: جماران

دیگر رسانه ها

کدخبر: 139027

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها

      ارسال نظر