سفیر جدید چین به تهران آمد

«زونگ پی‌وو» سفیر جدید چین در تهران، ظهر چهارشنبه رونوشت استوارنامه خود را به «حسین امیرعبداللهیان»، وزیر امور خارجه تقدیم کرد.

سفیر جدید چین به تهران آمد

سفیر جدید چین در دیدار وزیر خارجه ایران تاکید کرد رئیس‌جمهور و وزیر خارجه چین اهتمام ویژه‌ای برای تعمیق و توسعه همه‌جانبه روابط با ایران در چارچوب سند جامع مشارکت راهبردی دارند

به گزارش عرشه آنلاین، «زونگ پی‌وو» سفیر جدید چین در ایران امروز (چهارشنبه) در آغاز ماموریت خود در ایران، در دیدار با «حسین امیرعبداللهیان» وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، رونوشت استوارنامه خود را تقدیم کرد.

امیرعبداللهیان ضمن خوشامدگویی و آرزوی موفقیت برای سفیر جدید چین در این ماموریت مهم، از تلاش‌های سفیر سابق چین برای پیشبرد روابط تهران و پکن به نیکی یاد و ابراز اطمینان کرد سفیر جدید هم همان مسیر را در راستای تعمیق روابط و به خصوص اجرای توافقات فیمابین ۲ کشور در عرصه‌های مختلف با تلاشی مضاعف ادامه خواهد داد.

سفیر چین نیز در این دیدار با ابراز خرسندی و افتخار از شروع به کارش در جمهوری اسلامی ایران، سلام همتای چینی را به امیرعبداللهیان ابلاغ کرد. 

زونگ پی‌وو با اشاره به سفر روسای جمهور ۲ کشور به تهران و پکن، روابط فی‌مابین تهران و پکن را دارای ۲ ویژگی عمق و طول تاریخی و وسعت با سابقه‌ای ۲۰۰۰ ساله توصیف و تاکید کرد رئیس‌جمهور و وزیر امور خارجه چین اهتمام ویژه‌ای برای تعمیق و توسعه همه‌جانبه روابط با ایران در چارچوب سند جامع مشارکت راهبردی دارند./ ایسنا

دیگر رسانه ها

کدخبر: 137717

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها

      ارسال نظر