ماجرای یک شایعه جنجالی درباره صادق زیباکلام

​انتشار خبری درباره صادق زیباکلام، استاد علوم سیاسی دانشگاه تهران و چهره سیاسی مشهور، فضای رسانه‌ای و شبکه‌های اجتماعی را تحت تاثیر قرار داد و بحث برانگیز شد.

ماجرای یک شایعه جنجالی درباره صادق زیباکلام

خبرگزاری میزان- نوشت:  صادق زیبا کلام، دارای پرونده‌های قضایی متعددی است که موجب محکومیت این فرد شده است؛ از جمله ۳ پرونده مربوط که احکام آن‌ها قطعی و لازم‌الاجرا شده است.زیباکلام در سال‌های اخیر اقدام به طرح مطالب خلاف واقع در رسانه‌ها کرده و مطالب بدون ادعا و سند متعددی را در فضای مجازی کرده است که در پی آن چندین پرونده‌های قضایی برای وی تشکیل شده است که برخی از ان‌ها امروز با قطعیت به مرحله اجرا رسیده است.

زیباکلام با رای صادره از سوی دادگاه بابت ارتکاب فعالیت تبلیغی علیه نظام به ۱۸ ماه حبس و ۲ سال محرومیت فعالیت در احزاب، گروه‌های سیاسی و فضای مجازی محکوم شده بود که این حکم قطعی شده است.

انتشار خبری درباره بازداشت صادق زیباکلام، استاد علوم سیاسی دانشگاه تهران و چهره سیاسی مشهور، در مسیر نمایشگاه کتاب فضای رسانه‌ای و شبکه‌های اجتماعی را تحت تاثیر قرار داد و بحث برانگیز شد.

صادق زیباکلام در صفحه اینستاگرام خود در آخرین استوری از حضورش در نمایشگاه کتاب خبر داده بود. بر اساس اعلام زیباکلام، او قرار بود امروز یعنی به نمایشگاه کتاب برود تا در مراسم رونمایی از جدید‌ترین کتابش تحت عنوان «چرا شما را نمی‌گیرن و آخرش چی میشه» حضور یابد اما انتشار خبری درباره او از سوی برخی اکانت‌های توئیتری ناشناس جنجال به راه انداخت.

صادق زیباکلامبر اساس برخی ادعاها صادق زیباکلام در مسیر نمایشگاه کتاب تهران بازداشت و به زندان اوین منتقل شد. همین خبر کافی بود تا برخی چهره‌های سیاسی و روزنامه نگاران به این رخداد واکنش نشان دهند.

صادق زیباکلام

در اولین واکنش، میتن غفاریان، روزنامه نگار در توئیتر خود نوشت: آقای دکتر زیباکلام داشته می‌رفته نمایشگاه کتاب تا در مورد کتاب با نام «چرا شما رو نمی‌گیرن...» صحبت کنه که بازداشت شده است.

محمد فاضلی، فعال سیاسی به خبر دستگیری صادق زیباکلام واکنش نشان داد و توئیت زد: حالا دیگر معلوم شد که صادق زیباکلام را هم می‌گیرن! تجربه جالبی می‌شود برای خوانندگان کتاب. کتابی را می‌خوانند که عنوانش هست چرا شما رو نمی‌گیرن!

این خبر تا آنجا بازتاب داشت که خبرگزاری میزان (مرکز رسانه‌ای قوه قضائیه) اعلام کرد:

صادق زیباکلام، دارای پرونده‌های قضایی متعددی است که موجب محکومیت این فرد شده است؛ از جمله ۳ پرونده مربوط که احکام آن‌ها قطعی و لازم‌الاجرا شده است.

صادق زیباکلام

مهدی کشتدار، مدیرعامل خبرگزاری قوه قضاییه طرح برخی ادعا درباره بازداشت صادق زیباکلام، فعال سیاسی را تکذیب کرد و نوشت: اینکه گفته شده آقای زیباکلام در راه نمایشگاه کتاب تهران بازداشت شده، صحت ندارد.  ‌صادق زیباکلام به دادسرا احضار و احکام‌ قطعی پرونده‌هایش اجرا شد.

صادق زیباکلام ۷۶ ساله در سال‌های اخیر حضور پررنگی در رسانه‌ها داشته و با یادداشت‌ها و مصاحبه‌های خود خبرساز شده است. 

 

دیگر رسانه ها

کدخبر: 137282

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها

      ارسال نظر