واکنش تند ایران به تروریستی نامیدن سپاه پاسداران توسط پارلمان کانادا

سخنگوی وزارت خارجه ایران به تصمیم پارلمان کانادا مبنی بر تروریستی نامیدن سپاه پاسداران واکنش تندی نشان داد.

واکنش تند ایران به تروریستی نامیدن سپاه پاسداران توسط پارلمان کانادا

سخنگوی وزارت خارجه ایران به تصمیم پارلمان کانادا مبنی بر تروریستی نامیدن سپاه پاسداران واکنش تندی نشان داد.

به گزارش عرشه آنلاین، سخنگوی وزارت امور خارجه امروز ضمن محکوم کردن اقدام مجلس عوام کانادا در تروریستی اعلام کردن سپاه گفت: اقدام ناشی از جهل و بی تدبیری مجلس کانادا تاثیری در قدرت و اقتدار این نیروی پُرافتخار برآمده از متن ملت ایران ندارد.

ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه امروز (شنبه) ۲۲ اردیبهشت طرح مجلس عوام کانادا در تروریستی اعلام کردن نیروی رسمی نظامی جمهوری اسلامی ایران را حرکتی نابخردانه و خصمانه و مغایر با موازین و اصول پذیرفته شده حقوق بین‌الملل از جمله برابری حاکمیت‌ها و عدم مداخله در امور داخلی دولت‌ها و مصداق تعرض به حاکمیت و امنیت ملی ایران دانسته و آنرا به شدت محکوم کرد.

کنعانی افزود: این حرکت غیر مسئولانه در امتداد مسیر اشتباهی است که نمایندگان پارلمان کانادا طی بیش از یک دهه اخیر تحت تاثیر رژیم صهیونیستی و در همنوایی با برخی گروهک‌های مطرود و فاقد جایگاه و ارزش در پیش گرفته‌اند.

 کنعانی به نمایندگان پارلمان کانادا توصیه کرد جایگاه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در ایران را مطالعه کنند تا با حقایق و واقعیت‌های لازم آشنا شوند. 

وی تصریح کرد: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، نهادی حاکمیتی برآمده از متن ملت بزرگ و مقتدر ایران و دارای هویت رسمی و قانونی منبعث از قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران است که همگام با دیگر ارکان نیروهای مسلح، مسئولیت پاسداری از امنیت ملی و مرزهای کشور و نیز کمک به امنیت و ثبات پایدار در منطقه از طریق مقابله با پدیده شوم تروریسم را برعهده دارد.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی تاکید کرد: اقدام ناشی از جهل و بی تدبیری مجلس کانادا تاثیری در قدرت و اقتدار این نیروی پُرافتخار برآمده از متن ملت ایران ندارد.

کنعانی اعلام کرد: در عین حال، جمهورى اسلامى ایران حقوق خود را در پاسخ و اقدام مقتضى و متقابل در قبال اینگونه اعمال مغایر حقوق بین‌الملل و علیه ملت و دولت ایران برای خود محفوظ می‌داند.

دیگر رسانه ها

کدخبر: 137043

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها

      ارسال نظر