ماجرای دیدار سردار سلیمانی و فرماندهان سپاه با حسن روحانی در سال ۹۶

حسن روحانی دلایل حضور فرماندهان سپاه بعداز انتخابات در دفتر خود را تشریح کرد

ماجرای دیدار سردار سلیمانی و فرماندهان سپاه با حسن روحانی در سال ۹۶

حسن روحانی دلایل حضور فرماندهان سپاه بعداز انتخابات در دفتر خود را تشریح کرد

به گزارش عرشه آنلاین، حسن روحانی در دیدار اعضای تحریریه روزنامه اعتماد گفت

جلسه با فرماندهان سپاه برای صلح و صفا پس از انتخابات بود. برای این آمده بودند بگویند شما که انتخاب شده‌اید ما هم کنار شما هستیم، با هم می‌خواهیم کار کنیم. موقع خداحافظی سردار شهید سلیمانی درخواستی داشت که بقیه فرماندهان هم تکرار کردند که وزیر دفاع سپاهی باشد.  

من تمام وزرای دولت را بدون استثنا با مقام معظم رهبری چک کردم. درباره بعضی وزرا ایشان نظری نمی‌دادند اما مثلا از آقای حجتی در وزارت جهاد کشاورزی راضی بودند. ابتدای دولت یازدهم وقتی به ایشان گفتم آقای حجتی را می‌خواهم معرفی کنم، ایشان گفتند خیلی خوب است. دولت دوازدهم آقای حجتی قبول نکرد. فرد دیگری را برای وزارت تعیین کرده بودم. وقتی به رهبری گفتم، ایشان گفتند چرا آقای حجتی نیست؟ گفتم آقای حجتی خودش قبول نکرد. گفتند نه صدایش کنید و خودتان به او بگویید. دوباره آقای حجتی را خواستم و پذیرفت، البته سال ۹۸ استعفا داد.  

در ابتدای دولت‌های یازدهم و دوازدهم که وزرا را با رهبری چک کردم، ایشان موافق وزارت آقای ظریف بودند.

برخی وزرا مانند وزیر کشور، امور خارجه، اطلاعات، آموزش و پرورش، علوم، ارشاد، دفاع و رئیس سازمان انرژی اتمی با هماهنگی با مقام معظم رهبری معرفی می‌شوند. در دولت دوازدهم به دلایلی انتخاب رئیس سازمان برنامه و بودجه هم با رهبری هماهنگ شد.

 

دیگر رسانه ها

کدخبر: 131080

ارسال نظر