بیشترین خودکشی‌ها و قتل‌ها در این زمان رخ می‌دهد! حتما بخوانید

​یک مطالعه جدید نشان می‌دهد که ساعات اولیه نیمه شب می‌تواند خطرناک‌ترین ساعات برای افرادی باشد که در آستانه خودکشی یا قتل هستند.

بیشترین خودکشی‌ها و قتل‌ها در این زمان رخ می‌دهد! حتما بخوانید

آمار نشان می‌دهد که نزدیک به ۱۹ درصد از خودکشی‌ها و ۳۶ درصد از قتل‌ها در شب اتفاق می‌افتد.

به گزارش مهر، محققان گزارش می‌دهند که خطر خودکشی پنج برابر بیشتر و خطر قتل بین ساعت ۲ تا ۳ بامداد برای افرادی که در بیداری شب بیدار هستند، ۸ برابر بیشتر است.

«اندرو تابز»، سرپرست تیم تحقیق در برنامه تحقیقاتی خواب و سلامت دانشگاه آریزونا، می‌گوید: «اختلال در خواب ممکن است تفکر منطقی را به شدت مختل کند، که می‌تواند رفتار‌های تکانشی را در افراد آسیب پذیر ایجاد کند.»

آمار نشان می‌دهد که نزدیک به ۱۹ درصد از خودکشی‌ها و ۳۶ درصد از قتل‌ها در شب اتفاق می‌افتد.

برای مطالعه جدید، محققان داده‌های ۱۵ ساله ایالات متحده را تجزیه و تحلیل کردند که شامل بیش از ۷۸۰۰۰ خودکشی و ۵۰۰۰۰ قتل بود.

محققان گزارش دادند که نوجوانان و بزرگسالان جوان سه برابر بیشتر در معرض خودکشی در سکوت شب بودند.

خطر خودکشی در شب برای افرادی که مشروب می‌نوشیدند و کسانی که با شریک زندگی خود دعوا کرده بودند بیشتر است.

به گفته محققان، به نظر می‌رسد بیدار شدن در شب با عملکرد‌های پیچیده تصمیم گیری مغز تداخل دارد. در زمانی که روحیه منفی افراد در اوج است و مثبت اندیشی در پایین‌ترین حد خود است، تفکر منطقی را کاهش می‌دهد.

تابز در بیانیه خبری دانشگاه گفت: «مطالعات آینده می‌تواند روشن کند که دقیقاً چه اتفاقی در مغز می‌افتد تا افراد را مستعد این نوع خطرات کند و آیا استراتژی‌های مبتنی بر شواهد برای بهبود خواب و کاهش بیداری شبانه می‌تواند به کاهش خطرات و جلوگیری از این پیامد‌های غم انگیز کمک کند.»

 

دیگر رسانه ها

کدخبر: 140141

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها

      ارسال نظر