چرا مخبر در انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام نکرد؟ تکذیب توافق با قالیباف

رئیس شورای اطلاع‌رسانی دولت با تاکید بر اینکه ادعای هماهنگی سرپرست ریاست جمهوری با شخصیت‌ها یا جریانات سیاسی برای انتخابات بی‌پایه و اساس است، گفت: این صحنه برای مخبر آزمون ولایتمداری و پاسداری از مشی و مسیر شهید رئیسی بود.

چرا مخبر در انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام نکرد؟ تکذیب توافق با قالیباف

رئیس شورای اطلاع‌رسانی دولت با تاکید بر اینکه ادعای هماهنگی سرپرست ریاست جمهوری با شخصیت‌ها یا جریانات سیاسی برای انتخابات بی‌پایه و اساس است، گفت: این صحنه برای مخبر آزمون ولایتمداری و پاسداری از مشی و مسیر شهید رئیسی بود.

به گزارش عرشه آنلاین؛ سپهر خلجی رئیس شورای اطلاع‌رسانی دولت درباره چرایی عدم حضور «محمد مخبر» سرپرست ریاست جمهوری در انتخابات پیش رو توضیحاتی ارایه کرد که در ادامه اشاره می شود:

رئیس شورای اطلاع رسانی دولت اظهار داشت: بعد از شهادت آیت‌الله رئیسی به صورت طبیعی آنچه محل تأمل بود چگونگی تداوم مسیر خدمت و پیگیری راه، اندیشه و شعارهای شهید عزیز جمهور بود.

خلجی افزود: اجماع اعضای دولت نیز بر ضرورت تداوم مسیر خدمت با مسئولیت آقای مخبر قرار گرفت. گزینه‌ای که بیشترین بار مسئولیت در دولت شهید رئیسی را به عهده داشت و اجرای بسیاری از دستورات شهید در همه این سه سال متوجه او بود.

وی تصریح کرد: با همین مبنا و بر اساس اصل ۱۳۱ قانون اساسی نیز رهبر معظم انقلاب، آقای مخبر را به عنوان سرپرست ریاست جمهوری و مسئول اداره دولت منصوب کردند.

رئیس شورای اطلاع رسانی دولت ادامه داد: اما در همین دو هفته تا آخرین لحظات پایان ثبت نام‌ کاندیداها، به‌رغم مراجعات مکرر قشرهای مختلف مردم، اعضای دولت، بسیاری از دانشگاهیان، علما، روحانیون و برخی دلسوزان نظام، ایشان حاضر به ثبت نام نشد! چرا؟

خلجی یادآورشد: دلایلی که در زیر می‌شمارم برداشت از گفت وگوها و رفت وآمدهای چند روز اخیر با سرپرست ریاست جمهوری است از جمله اینکه مخبر خود را متعهد می‌دانست که بار مسئولیتی که با فقدان آیت الله رئیسی به دوش گرفته به انتها برساند و درگیر شدن در جریان رقابت، او را از ادای تکلیف نسبت به مردم بزرگوار ایران اسلامی و روح شهید خدمت باز ندارد. زیرا ورود به رقابت‌های انتخاباتی، بگو مگوهای سیاسی می‌توانست به اداره بی‌طرفانه دولت و نیز برگزاری انتخابات آسیب‌زده و باعث کندی یا توقف انجام امور کشور و خدمت به مردم شود.

وی اظهار داشت: از سوی دیگر او در این ۵۰ روز بر اساس حکم رهبر معظم انقلاب امانتدار دولت است و ضروری بود این امانت را با دقت و حساسیت تمام به سرمنزل برساند. او تکلیف خود را اجرای دقیق و بدون کم و کاست دستور رهبر انقلاب و انجام وظیفه قانونی دانست.

رئیس شورای اطلاع رسانی دولت گفت: مخبر از روز اول که بنا به خواست و تاکید شهید رئیسی به دولت آمد به رئیس جمهور شهید وعده کرده بود که این راه پر مشقت را با تمام توان، همراه با رئیسی عزیز تا انتها طی کند. او هیچگاه تصور اداره دولت بدون رئیسی را در ذهن نداشت و نتوانست به خود بقبولاند که در فقدان شهید رئیسی جانشین او و عهده‌دار مسئولیت وی گردد.

خلجی ادامه داد: با وجود مراجعات غالب اعضای دولت و شخصیت‌های سیاسی به مخبر برای کاندیداتوری، او در پاسخ به تمام این مراجعات گفت تمام تمرکز من بر روی ایفای درست کار دولت است و هیچ اراده‌ای برای ثبت نام و یا هماهنگی برای ترکیب ‌دولت چهاردهم را ندارم که تا آخر هم پای این حرف ایستاد. بنابراین ادعای هماهنگی با فلان شخصیت یا جریان سیاسی برای انتخابات بی‌پایه است.

وی یادآورشد: در حال حاضر با دستورات و پیگیری‌های مخبر، تمامی بخش‌های دولت با قوت در حال تداوم خدمت و انجام ماموریت‌های خود هستند و علاوه بر مراقبت در خصوص جلوگیری از کوچکترین توقف و کندی در این مسیر، رعایت دقیق ضوابط و مقررات با جدیت دنبال می‌شود.

رئیس شورای اطلاع رسانی دولت اضافه کرد: این صحنه برای مخبر آزمون ولایتمداری و پاسداری از مشی و مسیر شهید رئیسی بود.

به گزارش ایرنا، ثبت‌نام داوطلبان چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، از ساعت ۸ صبح روز پنجشنبه - ۱۰ خرداد ۱۴۰۳ - آغاز و ساعت ۱۸ روز گذشته - ۱۴ خرداد - به پایان رسید و در نهایت از میان ۲۷۸ مراجعه‌کننده به ستاد انتخابات واقع در وزارت کشور، ۸۰ داوطلب نام‌نویسی کردند.

براساس اعلام قبلی وزارت کشور، پس از اعلام اسامی، نامزدها به مدت ۱۵ روز فرصت تبلیغات دارند و در نهایت رای گیری برای انتخابات ریاست جمهوری ۸ تیرماه انجام خواهد شد.

منبع: ایرنا

دیگر رسانه ها

کدخبر: 140468

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها

      ارسال نظر