این نقطه از کشور یخ زد! | سردترین و گرم‌ترین شهرهای ایران کجاست؟

طی شبانه روز گذشته روستای خیرآباد با دمای منفی هشت درجه سانتیگراد سردترین و گیلوان با ۲۵ درجه سانتیگراد گرمترین مناطق استان بودند.

این نقطه از کشور یخ زد! | سردترین و گرم‌ترین شهرهای ایران کجاست؟

طی شبانه روز گذشته روستای خیرآباد با دمای منفی هشت درجه سانتیگراد سردترین و گیلوان با ۲۵ درجه سانتیگراد گرمترین مناطق استان بودند.

به گزارش عرشه آنلاین؛ مرتضی قدیمی با بیان اینکه هم اکنون آسمان استان صاف و غالبا آفتابی است،‌ افزود: امروز شرایط جوی پایداری در استان حاکم خواهد بود و آسمان صاف تا قسمتی ابری پیش بینی شده است که گاهی با وزش باد همراه خواهد شد و این شرایط تا ظهر پنجشنبه هفته جاری ادامه خواهد داشت.

وی یادآور شد:‌ روزهای یکشنبه و دوشنبه هفته جاری به سبب عبور امواج ضعیفی از منطقه احتمال بارش های پراکنده دور از انتظار نیست و با توجه به ماهیت بارشهای بهاری و اوج سفرهای نوروزی توصیه می کنیم جوانب احتیاط و ایمنی در انجام امور مختلف رعایت شود.

سازمان هواشناسی اعلام‌کرد که از امروز (شنبه) در اغلب استان‌های کشور شاهد بارندگی، رعد و برق و وزش شدید باد خواهیم بود. هوای پایتخت نیز صاف تا کمی ابری گزارش شده است.

قدیمی اظهار داشت: از بعدازظهر پنجشنبه شاهد افزایش ناپایداری های جوی در استان خواهیم بود که از اواخر وقت پنجشنبه تا جمعه احتمالا با بارش های پراکنده همراه باشد.

وی خاطرنشان کرد: دمای هوا نیز طی روزهای آینده تغییر محسوسی نخواهد داشت و روند کلی دما با شیب ملایم افزایش خواهد یافت.

قدیمی افزود:‌ طی شبانه روز گذشته روستای خیرآباد با دمای منفی هشت درجه سانتیگراد سردترین و گیلوان با ۲۵ درجه سانتیگراد گرمترین مناطق استان بودند.

این کارشناس با اشاره به میزان نوسان دمای شهرهای استان، گفت: طی شبانه روز گذشته کمینه و بیشینه دمای هوای زنجان یک و ۱۸ درجه، ابهر منفی یک و ۱۸ درجه، خرمدره یک و ۱۷ درجه، آب‌بر ۱۰ و ۲۲ درجه، خدابنده ۲ و ۱۴ درجه، سلطانیه منفی سه و ۱۷ درجه و ماهنشان سه و ۲۰ درجه سانتیگراد گزارش شده است.

استان زنجان از ۵۷ ایستگاه هواشناسی برخوردار است که کارشناسان حرفه‌ای در چهار باب از این ایستگاه‌ها به صورت شبانه روز و در چهار ایستگاه دیگر نیز به طور ۱۲ ساعته مستقر هستند.

داده‌های وضعیت جوی در مابقی ایستگاه‌های استان نیز به صورت خودکار جمع‌آوری می‌شود.

منبع: ایرنا

دیگر رسانه ها

کدخبر: 131776

ارسال نظر