خبر فوری:

بازداشت 2 زور گیر در تهران/ برنج‌های تقلبی وارد بازار شدند؟

رییس پلیس پیشگیری تهران بزرگ گفت: افزایش گزارش‌های زورگیری از شهروندان توسط دو موتورسوار در محله غیاثی سبب شد تا تیمی از افسران مجرب کلانتری دستگیری سارقان را در دستورکار خود قرار دهند.

سرهنگ جلیل موقوفه‌ای، رییس پلیس پیشگیری تهران بزرگ گفت: افزایش گزارش‌های زورگیری از شهروندان توسط دو موتورسوار در محله غیاثی سبب شد تا تیمی از افسران مجرب کلانتری  دستگیری سارقان را در دستورکار خود قرار دهند. سرانجام ماموران با افزایش گشت‌زنی‌های محسوس و نامحسوس در روز گذشته دو موتورسوار را در حال زورگیری از شهروندی مشاهده کردند.

به گزارش عرشه آنلاین، وی با بیان اینکه ماموران بلافاصله دستگیری و مهار سارقان را در دستورکار خود قرار دادند گفت:‌ راکب موتورسیکلت به محض مشاهده ماموران از محل متواری شد اما ترک‌نشین آن که از موتورسیکلت پیاده شده و مشغول زورگیری بود، در یک عملیات پلیسی دستگیر و به مقر انتظامی منتقل شد.

رییس پلیس پیشگیری تهران بزرگ با اشاره به انجام بازجویی از متهم دستگیر شده، گفت:‌متهم ۲۳ ساله در تحقیقات اولیه به بزه انتسابی و سرقت از شهروندان با همکاری همدستش اعتراف کرد. در همین راستا نیز هویت و مخفیگاه متهم متواری شده نیز شناسایی شد و پس از  هماهنگی‌های قضایی، متهم دوم پرونده نیز در یک عملیات غافلگیرانه در مخفیگاهش دستگیر و موتورسیکلت متهمان توقیف شد. همچنین متهمان به هشت فقره زورگیری اعتراف کردند و با شناسایی مال‌باختگان هر دو زورگیر به دادسرا معرفی شدند.

در ادامه رییس پلیس پیشگیری تهران بزرگ از دستگیری و انهدام باند جعل و کلاهبرداری خبرداد و اظهارکرد: در پی شکایت شهروندی مبنی بر کلاهبرداری توسط دو مرد و فروش مال غیر، رسیدگی به موضوع به طور ویژه در دستورکار  ماموران کلانتری شهرک غرب قرار گرفت و در تحقیقات و بررسی‌های اولیه مشخص شد متهمان یک قطعه زمین واقع در مهرشهر کرج را که  متعلق به فرد دیگری است با جعل سند به شاکی فروخته و  مبلغ ۲۵۰ میلیارد ریال از شاکی دریافت کرده‌اند.

رییس پلیس پیشگیری تهران بزرگ ادامه داد: تحقیقات برای شناسایی و دستگیری متهمان ادامه داشت و سرانجام با تلاش ماموران پلیس پیشگیری هویت دو نفر از متهمان که ۴۲ و ۴۳ سال سن داشتند شناسایی شد. در ادامه ماموران با انجام یک سری اقدامات علمی مخفیگاه متهمان در محله پاسداران را مورد شناسایی قرار داده و در یک عملیات ضربتی آنها را درحال انجام معامله و کلاهبرداری ۶۰۰ میلیارد ریالی یک باب منزل مسکونی با همین روش بودند دستگیر کردند.

موقوفه‌ای در ادامه گفت: متهمان پس از انتقال به کلانتری به جرم ارتکابی با همکاری همدستشان معترف شدند و گفتند که با همکاری همدستشان ساختمان و زمین‌های متروکه را در تهران و شهرستان‌های اطراف شناسایی و سپس با جعل سند به فروش می‌رساندند. کارشناسان ارزش اموال کلاهبرداری شده را ۸۵۰ میلیارد ریال اعلام کردند. همچنین تحقیقات تکمیلی برای دستگیری متهم متواری و کشف سایر جرایم احتمالی در این خصوص کماکان ادامه دارد.

موقوفه‌ای در ادامه از کشف ۲۰ تن برنج تقلبی در کارگاهی زیرزمینی خبرداد و گفت: ماموران پلیس پیشگیری در انجام رصدهای اطلاعاتی متوجه شدند که مالک کارگاهی غیرمجاز و  زیرزمینی در محدوده کلانتری خلیج فارس از حدود چهارماه پیش اقدام به جمع‌آوری برنج‌های درجه سه خارجی کرده و آن‌ها را با بسته‌های جدید به نام  شرکت‌های معتبر و برنج درجه یک به بازار مصرف عرضه کرده است.

وی گفت: محل کارگاه و مالک کارگاه شناسایی و مشخص شد که مالک کارگاه با همکاری سه تن از اتباع کشورهای همسایه که در کارگاه فعالیت داشتند. همچنین در ادامه پس از هماهنگی‌های قضایی هر چهار متهم در حالی که مشغول بسته‌بندی بودند، دستگیر شدند. در بررسی از این کارگاه  ۲۰ تن برنج نامرغوب خارجی کشف و متهمان به جرم ارتکابی اعتراف کردند.

منبع: ایسنا

دیگر رسانه ها

ارسال نظر