حجم ویدیو: 21.61M | مدت زمان : 00:02:16

مرگ وحشتناک ۴۸ نفر در پی ریزش یک بزرگراه +فیلم

درپی ریزش بزرگراه در استان گوانگ‌دونگ در جنوب چین حداقل ۴۸ شهروند جان خود را از دست دادند.

پدرپی ریزش بزرگراه در استان گوانگ‌دونگ در جنوب چین حداقل ۴۸ شهروند جان خود را از دست دادند.

به گزارش عرشه آنلاین؛ رسانه‌های دولتی چین اعلام کردند بر اثر ریزش یک بزرگراه در جنوب چین دست کم ۴۸ نفر جان خود را از دست دادند.

روز چهارشنبه حوالی ساعت ۲ بامداد به وقت محلی، بخشی از بزرگراهی در نزدیکی شهر میژو در استان گوانگدونگ فرو ریخت. بر اثر این ریزش، ۲۰ خودرو سقوط کردند و در مجموع ۵۴ نفر آسیب دیدند.

گزارش‌های اولیه تعداد کشته‌ها را ۲۴ تن اعلام کردند، ولی کشته‌ها به ۴۸ نفر افزایش پیدا کرد. گفته می‌شود تعدادی همچنان تحت درمان در بیمارستان قرار دارند.

تصاویر منتشر شده از صحنه حادثه نشان می‌دهد که دود از وسایل نقلیه‌ای که در بزرگراه متوقف شده‌اند، برمی‌خیزد. در برخی تصاویر شعله‌های آتش نیز دیده می‌شود.

ده‌ها آمبولانس و جرثقیل برای کمک‌رسانی در شیب تند و جنگلی بزرگراه حضور پیدا کردند. تلویزیون دولتی CCTV گفته است که حدود ۵۰۰ نیروی اورژانس در محل حضور دارند و دو طرف بزرگراه بسته شده است.

براساس گزارش CCTV، باران‌های شدید چند هفته گذشته در استان گوانگدونگ باعث بروز این حادثه شده است. گزارش‌ها حاکی است، این ریزش شامل حدود ۱۸ متر طول و ۱۸۴ متر مربع مساحت این بزرگراه می‌شود.

مقامات محلی اخیرا با توجه به بارش شدید باران، بالاترین سطح هشدار را برای بخش‌هایی از استان گوانگدونگ اعلام کرده و در مورد رانش زمین و بروز سیل هشدار دادند.

بارندگی‌های اخیر باعث طغیان رودخانه‌های دلتای رود مروارید در مناطق وسیعی از گوانگدونگ شد. حداقل پنج نفر در این بارندگی‌ها جان خود را از دست داده و تعداد زیادی نیز مفقود شدند.

چین در سال‌های اخیر به طور فزاینده‌ای تحت تاثیر سیل، خشکسالی‌های ویرانگر و گرمای بی‌سابقه بوده است. تغییرات اقلیمی حاصل اقدامات بشر باعث می‌شود تا رویدادهای طبیعی، مکرر و شدیدتر به وقوع بپیوندند. چین بزرگترین تولیدکننده گازهای گلخانه‌ای در جهان است.

منبع: فرارو

دیگر رسانه ها

کدخبر: 135978

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها

      ارسال نظر