دختران پوتین برای اولین بار ظاهر شدند +عکس

دختران ولادیمیر پوتین که به ندرت در انظار عمومی ظاهر می‌شوند و نام‌های خانوادگی مختلف و متعددی هم دارند، هفته گذشته در مجمع بین‌المللی اقتصادی سن پترزبورگ شرکت کردند و حضورشان در رسانه‌ها خبرساز شد.

دختران پوتین برای اولین بار ظاهر شدند +عکس

در یک اتفاق نادر در هفته جاری، دو زن که گمان می‌رود دختران ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه هستند، در یک نشست اقتصادی در سن‌پترزبورگ در انظار عمومی ظاهر شدند. دو زن مذکور، روز‌های پنج‌شنبه و جمعه به عنوان سخنران در این نشست سالانه که قرار است پوتین در ساعات پایانی جمعه در آن سخنرانی مهمی ارائه کند، ظاهر شدند.

به گزارش عرشه آنلاین؛  دو زن مذکور، روز‌های پنج‌شنبه و جمعه به عنوان سخنران در این نشست سالانه که قرار است پوتین در ساعات پایانی جمعه در آن سخنرانی مهمی ارائه کند، ظاهر شدند.

دختران پوتین

دختر اول

دختر اول مورد نظر، کاترینا تیخونوا، یکی از مدیران فناوری است که در حوزه‌های مرتبط با ارتش روسیه کار می‌کند، طی این گردهمایی درباره نقش بخش دفاعی در حمایت از «حاکمیت» روسیه در زمینه فناوری صحبت کرد.

تیخونوا، در ابتدای سخنرانی خود که از طریق ویدئویی پخش شد، گفت: «حاکمیت دولت که اساس امنیت روسیه است، یکی از موضوعات اصلی در سال‌های اخیر بوده است.»

دختر پوتین

دختر دوم رئیس جمهوری روسیه

ماریا ورونتسوا، محقق متخصص در زیست‌شناسی که ریاست یک موسسه ژنتیک تحت حمایت دولت را بر عهده دارد، روز جمعه در این نشست علمی درباره نوآوری در زمینه تنوع زیستی صحبت کرد.

نام ورونتسوا، در کتابچه مربوط به این مناسبت به عنوان عضو انجمن روسیه برای حمایت از علم، ذکر شده است.

این دو خانم در سال‌های اخیر به طور فزاینده در فضای عمومی ظاهر شده پ از جمله سخنرانی در انجمن‌ها و رویداد‌های مختلف شرکت کرده‌اند.

آن‌ها قبلاً به عنوان مهمان در مجمع سن پترزبورگ شرکت کرده بودند، اما رسانه‌های مستقل روسیه گزارش دادند که این اولین بار است که این دو در برنامه رسمی این نشست شرکت می‌کنند.

پوتین زندگی خانوادگی خود را مخفی نگه می‌دارد و هرگز تایید نکرده که ماریا ورونتسوا (۳۹ ساله) و کاترینا تیخونوا (۳۷ ساله) دختران او هستند. با این وجود، چندین گزارش رسانه‌ای این دو زن را به پوتین مرتبط می‌دانند.

ماریا ورونتسوا و کاترینا تیخونوا که ۳۹ و ۳۷ سال دارند از ازدواج پوتین با همسر سابقش هستند که او ۱۴ سال پیش، پس از سی سال زندگی مشترک از او جدا شد.

ماریا دختر پوتین

پوتین تنها گفته است که دخترانش در علم و آموزش فعال هستند و نوه‌هایی نیز دارد ولی جزئیاتی از نام آنها ارائه نکرده است.

کاتریتا تیخونوا، که پیشتر رقصنده بود و حالا یک مدیر در عرصه فن‌آوری است در این مجمع سخنرانی ویدئویی داشت. او از طریق کارش از دولت روسیه و صنایع دفاعی آن حمایت می‌کند.

کاترینا تیخونوا در سال ۲۰۲۲، پس از حمله روسیه به اوکراین، به دلیل همین حمایت، توسط آمریکا و بریتانیا تحریم شد.

در سال ۲۰۱۵، بلومبرگ گزارش داد که انکوباتور و مرکز علمی جدید ۱.۶ میلیارد دلاری در مجاورت دانشگاه دولتی مسکو توسط کاترینا تیخونووا اداره می شود.

ماریا ورونتسوا، دختر بزرگتر پوتین نیز توسط آمریکا تحریم شده است. او به صورت حضوری در مجمع بین‌المللی اقتصادی سن پترزبورگ صحبت کرد.

ماریا مدیریت برنامه‌هایی را بر عهده دارد که با بودجه دولتی میلیاردها دلار از کرملین برای تحقیقات ژنتیک دریافت کرده‌اند و شخصاً توسط پوتین نظارت می‌شوند.

بنیاد ضد فساد الکسی ناوالنی، رهبر فقید اپوزیسیون روسیه، در ژانویه سال جاری اعلام کرد که ماریا ورونتسوا بین سال‌های ۲۰۱۹ تا ۲۰۲۲ بیش از ۱۰ میلیون دلار به عنوان کارمند یک شرکت پزشکی درآمد داشته است.

بر اساس تحقیقات رویترز، ماریا ورونتسوا متخصص غدد است و با یک تاجر هلندی ازدواج کرده بود.

خبرگزاری رویترز در سال ۲۰۱۵ جزئیاتی از زندگی دختران پوتین را فاش کرد.

در آن زمان، کاترینای ۲۹ ساله خود را به عنوان همسر فردی به نام کریل شامالوف، پسر نیکولای شامالوف، دوست قدیمی پوتین معرفی کرده بود.

بر اساس برآوردهای ارائه شده توسط تحلیلگران مالی به رویترز، این زن و شوهر سهام شرکتی به ارزش حدود ۲ میلیارد دلار را در دست دارند.

آنها ویلایی ساحلی در فرانسه نیز دارند که در آن زمان، ارزش آن حدود ۳.۷ میلیون دلار برآورد شده بود.

تحلیلگران و مقامات دولت آمریکا که دختران پوتین را تحریم کرده‌اند می‌گویند مقداری از ثروت پوتین در حساب‌های بانکی اعضای خانواده‌‌اش پنهان شده است.

در تنظیم این گزارش از منابعی چون سی‌ان‌ان، رویترز و بلومبرگ و صدای آمریکا استفاده شده است.

دیگر رسانه ها

کدخبر: 141080

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها

      ارسال نظر