بایدن اتمام حجت کرد

جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا روز پنجشنبه گفت که آمریکا از حمایت اوکراین که بیش از دو سال است با روسیه می‌جنگد، «دست نخواهد کشید.»

بایدن اتمام حجت کرد

جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا روز پنجشنبه گفت که آمریکا از حمایت اوکراین که بیش از دو سال است با روسیه می‌جنگد، «دست نخواهد  کشید.»

به گزارش عرشه آنلاین؛ جو بایدن رئیس جمهور آمریکا در مراسم بزرگداشت هشتادمین سالگرد روز پیروزی در نرماندی افزود: «ما از حمایت های خود دست نخواهیم کشید. اگر این کار را انجام دهیم، اوکراین استقلال خود را از دست خواهد داد و به همین جا ختم نمی‌شود. همسایگان اوکراین تهدید خواهند شد، تمام اروپا تهدید خواهند شد.»

بایدن، ولادیمیر پوتین رئیس ‌جمهور روسیه را یک فرد « ظالم متمرکز بر سلطه» توصیف کرد.

رئیس جمهور آمریکا گفت که دموکراسی اکنون بیش از هر زمان دیگری در هشت دهه گذشته در معرض تهدید است.

او گفت: «ما در زمانی زندگی می‌کنیم که دموکراسی در سراسر جهان بیش از هر زمان دیگری از پایان جنگ جهانی دوم در خطر است. انزواطلبی ۸۰ سال پیش جوابگو نبود و امروز هم موثر نیست.»

بایدن با ادای احترام به آمریکا و سایر سربازان متفقین که در سواحل نرماندی در ژوئن ۱۹۴۴ جنگیدند، تاکید کرد که "اتحادهای قوی" رمز موفقیت است.

او افزود: کاری که متفقین با همماری با یکدیگر در ۸۰ سال پیش انجام دادند بسیار فراتر از هر کاری بود که ما به تنهایی می توانستیم انجام دهیم.

بایدن ادامه داد: «اتحاد متفقین نشان می داد که چگونه اتحادها از نوع واقعی آنها ما را قوی تر می کنند. درسی که من امیدوارم ما آمریکایی ها هرگز فراموش نکنیم. ارزش هایی هستند که ارزش جنگیدن و جان خود را فدا کردن دارند. آزادی ارزشش را دارد. دموکراسی ارزشش را دارد.»

رئیس جمهور دموکرات ایالات متحده آمریکا ناتو را به عنوان «بزرگترین اتحاد نظامی در تاریخ جهان» ستود.

منبع: ایرنا

دیگر رسانه ها

کدخبر: 140763

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها

      ارسال نظر