جزئیات توافق مهم ایران و آژانس | پیشنهاد تازه گروسی به ایران |

مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی امروز در نشست خبری در تهران گفت: پیشنهادی را به ایران ارائه دادم که شامل مجموعه‌ای از گام‌های عملیاتی است که مسیر ما را به سمت جلو مشخص خواهد کرد.

جزئیات توافق مهم ایران و آژانس | پیشنهاد تازه گروسی به ایران |

مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی امروز در نشست خبری در تهران  گفت:  پیشنهادی را به ایران ارائه دادم که شامل مجموعه‌ای از گام‌های عملیاتی است که مسیر ما را به سمت جلو مشخص خواهد کرد.

به گزارش عرشه آنلاین، رافائل گروسی مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی امروز (سه‌شنبه) ۱۸ اردیبهشت ماه پس از دیدار و گفت‌وگو با محمد اسلامی رئیس سازمان انرژی اتمی در نشستی خبری در جمع خبرنگاران حضور یافت.

وی از حضور در شهر زیبای اصفهان ابراز خرسندی کرد و گفت: نشست‌های خیلی مهمی در تهران با امیرعبداللهیان و علی باقری داشتم. امروز هم مشورت‌های مهمی داشتیم. اکنون در مرحله حساسی هستیم و آن شروع تقویت همکاری‌ها بین ایران و آژانس است. دیشب و امروز رایزنی‌های فشرده‌ای را برای اتخاذ گام‌های متقابل انجام دادیم.

گروسی گفت: امروز توافق کردیم سند اسفند ادامه پیدا کند. بیش از یکسال قبل بیانیه‌ای صادر کردیم که سند مهمی در خصوص سطح همکاری های ایران و آژانس در حوزه پادمانی بود و نیازمند تلاش جدی طرفین است و این سند گام‌های اضافی را که طرفین باید بردارند مشخص می‌کند. امروز توافق کردیم که این سند ادامه پیدا کند.

این گام‌ها در یک سال گذشته برداشته شده علیرغم کاستی‌ها و پستی و بلندها . مفاد بیانیه مشترک هنوز معتبر است. پیشنهادی را به ایران ارائه دادم که شامل مجموعه‌ای از گام‌های عملیاتی است که مسیر ما را به سمت جلو مشخص خواهد کرد. تیم‌های طرفین در حال تعریف عناصر این گام‌های عملیاتی هستند.

منبع: فارس

 

دیگر رسانه ها

کدخبر: 136563

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها

      ارسال نظر