ماجرای تجاوز نظامیان اسرائیلی به زنان در غزه +فیلم

افشاگری یک شهروند فلسطینی درباره هتک‌حرمت زنان در غزه توسط نظامیان صهیونیست‌، حواشی بسیاری را به‌وجود آورده است.

ماجرای تجاوز نظامیان اسرائیلی به زنان در غزه +فیلم

ایسنا: افشاگری یک شهروند فلسطینی درباره هتک‌حرمت زنان در غزه توسط نظامیان صهیونیست‌، حواشی بسیاری را به‌وجود آورده است. عصر روز شنبه بود که شبکه خبری الجزیره مصاحبه‌ای را با یک شهروند فلسطینی به نام «جمیله الهسی» که همراه با گروه دیگری از مردم در محاصره نظامیان رژیم صهیونیستی در نزدیکی بیمارستان «الشفا» بوده و از آن نجات یافته بودند، روی آنتن برد. رژیم صهیونیستی از روز دوشنبه گذشته و با بهانه تکراری وجود تونل در بیمارستان الشفا که گروه‌های مقاومت فلسطینی از آن استفاده می‌کنند، به این بیمارستان که مرکز درمانی اصلی غزه است، حمله کرده‌اند. این شهروند فلسطینی افشا کرد که نظامیان صهیونیست علاوه بر بمباران، کشتار، محاصره و جلوگیری از رساندن آب و غذا به مردمی که در نزدیکی بیمارستان بودند، به زنان فلسطینی نیز هتک‌حرمت کردند. ویدئو ضبط‌شده این افشاگری به سرعت در میان کاربران شبکه‌های اجتماعی و همچنین رسانه‌ها دست‌به‌دست شد و واکنش‌های بسیاری را برانگیخت.

پس از افشاگری این شهروند فلسطینی از جنایات جنگی رژیم صهیونیستی در نزدیکی بیمارستان الشفا، برخی کاربران و رسانه‌ها مدعی شدند شبکه الجزیره متن این اظهارات را از شبکه‌های اجتماعی خود حذف و این خبر را به نوعی تکذیب کرده است. طبق بررسی‌ها متن اظهارات الهسی از وبگاه و کانال تلگرامی الجزیره حذف شده اما در صفحه این شبکه در ایکس موجود است.

پیش از این اما کارشناسان سازمان ملل اعلام کرده بودند «ادعاها درباره تجاوز جنسی اسرائیل به زنان فلسطینی معتبر هستند».

تجاوز به زنان فلسطینی

همچنین روزنامه جروزالم‌پست نوشت «عمیر آویوی» ژنرال ارتش رژیم صهیونیستی گفته یک مقام وزارت خارجه آمریکا، اسرائیل را به سوءاستفاده جنسی سیستماتیک از زنان فلسطینی متهم کرده است

دیگر رسانه ها

کدخبر: 131252

ارسال نظر