پیام فوری چین به پاکستان و ایران

دولت چین از ایران و پاکستان خواست که خویشتنداری کنند و اقداماتی انجام ندهند که منجر به تشدید تنش‌ها شود.

پیام فوری چین به پاکستان و ایران

دولت چین از ایران و پاکستان خواست که خویشتنداری کنند و اقداماتی انجام ندهند که منجر به تشدید تنش‌ها شود.

به گزارش عرشه آنلاین  ، در پی تنش دیپلماتیک بین تهران و اسلام‌آباد «مائو نینگ» سخنگوی وزارت خارجه چین امروز چهارشنبه از ایران و پاکستان خواست که خویشتنداری کنند و «اقداماتی را انجام ندهند که منجر به تشدید تنش شود.»

سخنگوی وزارت خارجه چین دراین‌باره گفت: ایران و پاکستان همسایه و هر دو کشور کشورهای اسلامی بزرگ هستند. ما از طرف‌ها می‌خواهیم خویشتن‌دار باشند، از اقداماتی که می‌تواند منجر به تشدید تنش شود اجتناب کنند و برای حفاظت از صلح و ثبات منطقه با یکدیگر همکاری کنند.»

ساعاتی پیش رسانه‌های محلی پاکستان امروز چهارشنبه به نقل از «ممتاز زهرا بلوچ» سخنگوی وزارت خارجه این کشور اعلام کردند که اسلام‌آباد در اعتراض به حمله موشکی ایران به مقر گروه‌های تروریستی در خاک پاکستان، از سفیر ایران که هم‌اکنون در تهران به سر می‌برد خواسته به پاکستان برنگردد.

به گفته سخنگوی وزارت خارجه پاکستان، اسلام‌آباد این تصمیم را به دولت ایران اطلاع داده است. دولت پاکستان همچنین سفیر خود در تهران را به اسلام‌آباد فراخوانده است.

پیش از این وب‌سایت وزارت خارجه پاکستان با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که پاکستان «نقض بی دلیل حریم هوایی خود و حمله به داخل خاک پاکستان را به شدت محکوم می‌کند.» در ادامه این بیانیه آمده است که این حمله موشکی نقض حاکمیت پاکستان و کاملاً غیرقابل قبول است و می‌تواند عواقب جدی داشته باشد.»

پاکستان در بیانیه خود افزود که تروریسم یک تهدید مشترک برای همه کشورهای منطقه است که نیازمند اقدام هماهنگ است.

شامگاه سه‌شنبه یک منبع آگاه در گفت‌وگو با مهر اعلام کرده بود که در پاسخ به حمله تروریستی به دو مقر مهم گروهک تروریستی جیش‌الظلم (جیش العدل) در خاک پاکستان هدف قرار گرفت. این مقرها توسط موشک و پهپاد منهدم شده است.

عناصر تروریستی گروه جیش الظلم ۲۴ آذرماه با حمله به یک پاسگاه مرزی ایران در شهرستان راسکِ استان سیستان و بلوچستان ۱۱ مرزبان نیروی انتظامی را به شهادت رساندند و ۶ نفر دیگر نیز مجروح کردند.

افزون بر این، عناصر این گروهک تروریستی ۲۰ دیماه با حمله به یک پاسگاه انتظامی در شهرستان راسک یک مأمور نیروی انتظامی را به شهادت رساندند. گروه جیش الظلم با انتشار بیانیه‌ای مسئولیت این حمله تروریستی را به عهده گرفته و اعلام کرد در این حمله تروریستی «خسارات مالی و جانی قابل توجهی به نیروهای نظامی» ایران وارد شده است.

کد خبر ۸۲۵۳۷۷

 

دیگر رسانه ها

کدخبر: 122764

  • مردم

    خوش از باغی که روباه ازش قهر کند ....ما رابطه با یک کشور که تروریست ها را در دل خود جا داده است می خواهیم چکار ....پاکستان بابت کشته شدن نظامیان ما و شهید شدن اتباع افغانستان و سایر هموطنان ما باید به ما غرامت بدهد ...آقای رییسی باید قاطعانه با پاکستان برخورد کند و مرز را روی آنان ببندد و بشدت مرز پاکستان را کنترل کند مماشات با این تروریست های فرصت طلب دیگر بس هست .

  • حاج علی محمد آیین

    آقای امیر عبدالهیان....با قاطعیت به پاکستان بگویید تا زمانی که تروریست های جنایت کار جیش عدل و جیش الظلم را به ایران تحویل ندهید و غرامت کشته شدن اتباع افغانستان و سایر هموطنان در کرمان و شهادت نیروهای نظامی را در پاسگاه زاهدان را پرداخت نکنید رابطه ایران با شما به حالت عادی برمی گردد .والسلام علی عبادالله الصالحین

ارسال نظر