خبر مهم سازمان تامین اجتماعی برای بیمه شدگان

نحوه فعالیت شعب تأمین‌ اجتماعی در ایام تعطیلات نوروزی اعلام شد.

خبر مهم سازمان تامین اجتماعی برای بیمه شدگان

 در تعطیلات نوروزی ۱۴۰۲ خدمات مربوط به استحقاق درمان بیمه‌شدگان و افراد تحت تکفل آنان، در یکی از شعب تأمین‌ اجتماعی در هر شهر ارائه می‌شود.

 بشیر عمرانی؛ مدیرکل نام‌نویسی و حساب‌های انفرادی سازمان تأمین‌ اجتماعی امروز یکشنبه ۲۸ اسفند گفت: با توجه به حذف دفترچه‌های درمان و ارائه خدمات درمانی تأمین‌ اجتماعی برمبنای کد ملی و استمرار رابطه بیمه‌ای، بیمه‌شدگان سازمان تأمین‌ اجتماعی می‌توانند از استحقاق درمان خود و افراد تبعی، با ثبت‌نام در سامانه خدمات غیرحضوری سازمان تأمین‌ اجتماعی به نشانی es.tamin.ir یا تماس با مرکز ارتباطات مردمی این سازمان به شماره ۱۴۲۰ اطلاع پیدا کنند و در صورت بروز هرگونه مشکل در ایام تعطیلات نوروز، می‌توانند با سامانه مرکز ارتباطات مردمی این سازمان تماس گرفته یا به شعب کشیک سازمان تأمین‌ اجتماعی مراجعه کنند.

عمرانی افزود: به‌‎منظور جلوگیری از بروز هرگونه وقفه احتمالی در ارائه خدمات درمانی به بیمه‌شدگان در ایام تعطیلات نوروزی سال ۱۴۰۲ و رفع مشکلات احتمالی در پوشش بیمه درمانی (استحقاق درمان)، ادارات‌کل استان‌ها در هر شهر، شعبه‌ای را به‌عنوان ستاد ارائه خدمات پوشش بیمه درمان جهت ایام تعطیلات نوروزی (یکم لغایت سوم فروردین ۱۴۰۲) معرفی و در صورت مراجعه و درخواست متقاضیان برای رفع مشکلات پوشش بیمه درمانی، خدمات مربوطه را مطابق مقررات و ضوابط جاری ارائه می‌دهند.

براساس این گزارش، اسامی شعب کشیک این سازمان در شهرهای مختلف در ایام تعطیلات نوروز، در ورودی‌های شهرها و نیز شعب و ادارات‌کل تأمین‌ اجتماعی استان و نیز از طریق تماس با سامانه ۱۴۲۰ اطلاع‌رسانی خواهد شد.

همچنین سامانه تلفنی ۱۴۲۰ سازمان تأمین‌ اجتماعی در ایام نوروز به‌صورت شبانه‌روزی برای اعلام فهرست و نشانی شعب کشیک و هرگونه راهنمایی بیمه‌ای دیگر، آماده پاسخگویی به تماس‌های تلفنی هموطنان است.

منبع: تسنیم

دیگر رسانه ها

ارسال نظر