آغاز ثبت‌نام رفاهیات جدید برای بازنشستگان و مستمری بگیران + لینک ثبت نام

ثبت‌نام رفاهیات جدید برای بازنشستگان و مستمری بگیران آغاز شد.

آغاز ثبت‌نام رفاهیات جدید برای بازنشستگان و مستمری بگیران + لینک ثبت نام

 ثبت‌نام رفاهیات جدید برای بازنشستگان و مستمری بگیران آغاز شد.

به گزارش عرشه آنلاین، ثبت‌نام سفرهای تابستانی ویژه بازنشستگان، مستمری‌بگیران و خانواده محترم‌شان از دهم خرداد ماه آغاز گردید.

مدیرعامل موسسه توانمندسازی بازنشستگان نیروهای مسلح، ضمن بیان این مطلب، خاطرنشان کرد: به منظور آسایش افراد تحت‌پوشش سازمان بازنشستگی نیروهای مسلح و اعضای خانواده‌شان تعداد مراکز اقامتی و امکانات تفریحی و ورزشی اماکن افزایش یافت.

 احمدرضا عصاری گفت: راه‌اندازی سالن‌های ورزشی چند منظوره، بدنسازی، شهربازی، پارک VR و سایت تیراندازی در هتل یاس انزلی، سایت تراپ(تیراندازی اهداف پروازی)، سایت پینت بال، کافه کتاب و اتاق بازی در هتل سپیدکنار انزلی، اتاق بازی، زمین فوتبال، پارک VR در هتل نارنج متین چابکسر از جمله اقدامات خرسندساز به منظور افزایش رضایت جامعه هدف است

وی یادآورشد:ثبت‌نام مراکز اقامتی از طریق سامانه تلفنی ۰۹۶۲۱ داخلی ۴، تارنمای سازمان تامین اجتماعی ن.م به نشانی www.esata.ir و نیز مراجعه حضوری به دفاتر خدمات الکترونیک ساتا در سراسر کشور انجام می‌شود

دولت سیزدهم با افزایش ۲۳ درصدی اعتبارات بخش رفاهی در سال جاری، چتر حمایتی خود از اقشار ضعیف، مددجویان و بازنشستگان را گسترده‌تر کرد.

 دولت آیت‌الله شهید سید ابراهیم رییسی در سال جاری برنامه‌های گسترده‌ای را در راستای عدالت اجتماعی، افزایش رفاه، کاهش فقر و افزایش دسترسی اقشار ضعیف جامعه به منابع عمومی در دستور کار قرار داده است. محور این برنامه ها هم اختصاص بودجه جهت تحقق اهداف بود.

سازمان برنامه و بودجه در سال ۱۴۰۳ اقداماتی همچون افزایش ۲۳ درصدی اعتبارات بخش رفاهی نسبت به سال قبل، رشد ۲۹ درصدی اعتبارات بخش درمان، افزایش ۳۰ درصدی مستمری مددجویان و متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان از طریق رشد ۱ درصدی مالیات بر ارزش افزوده را انجام داده است که در طول سال جاری اجرایی خواهد شد.

حمایت از اقشار محروم و آسیب پذیر با هدف افزایش کرامت انسانی و عدالت توزیعی، در تعامل با نهادهای مربوطه نسبت به سال قبل به طور میانگین ۲۰ درصد افزایش داشت.

از سوی دیگر اعتبارات بخش رفاهی نسبت به سال قبل ۲۳ درصد رشد داشت. رشد ۱۲ هزار میلیارد تومانی بودجه بنیاد شهید، افزایش ۶۰۰۰ میلیارد تومانی بودجه بهزیستی و رشد ۳۱۰۰ میلیارد تومانی بودجه کمیته امداد از کارهای خوبی بود که در قالب بودجه ۱۴۰۳ صورت گرفته است.

دسترسی به آب آشامیدنی به عنوان یکی از اهداف توسعه در بودجه ۱۴۰۳ به صورت جدی مورد توجه قرار گرفته است. افزایش ۷۳ درصدی طرح‌های تامین آب و آبرسانی به شهرها و روستاها، رشد ۷۳ درصدی طرح‌های ساخت سد و انتقال آب شرب و افزایش ۶۰ درصدی طرح‌های حاکمیتی بخش آب شامل آبخیزداری، تهیه ابزارها و… در این زمینه صورت گرفت.

در سال جاری اعتبار طرح‌های تامین آب و آبرسانی به شهرها و روستا به ۲۲ هزار و ۴۰۳ میلیارد تومان رشد یافته که نسبت به سال گذشته ۷۳ درصد افزایش نشان می‌دهد.

 

منبع: مکتوب نامه

دیگر رسانه ها

کدخبر: 140697

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها

      ارسال نظر