وزارت آموزش و پرورش اطلاعیه مهمی صادر کرد + جزئیات

وزارت آموزش و پرورش با صدور اطلاعیه‌ای نحوه انتخاب رشته، چگونگی پذیرش و مزایای تحصیل در دانشگاه فرهنگیان در آخرین روزهای انتخاب رشته برای این دانشگاه را تشریح کرد.

 وزارت آموزش و پرورش اطلاعیه مهمی صادر کرد + جزئیات

وزارت آموزش و پرورش با صدور اطلاعیه‌ای نحوه انتخاب رشته، چگونگی پذیرش و مزایای تحصیل در دانشگاه فرهنگیان در آخرین روزهای انتخاب رشته برای این دانشگاه را تشریح کرد.

در اطلاعیه‌ای که وزارت آموزش و پرورش منتشر کرده، آمده است:‌ دانشگاه فرهنگیان با تبریک به متقاضیانی که این دانشگاه را برای تحصیل در دوره کارشناسی انتخاب کرده و علاقه‌مند به شغل شریف معلمی هستند، چند نکته پیرامون نحوه انتخاب رشته، چگونگی پذیرش و همچنین مزایای تحصیل در دانشگاه فرهنگیان را به اطلاع شرکت کنندگان در آزمون اختصاصی پذیرش دانشجو- معلم می‌رساند که جزییات آن به شرح ذیل اعلام می­‌شود:

انتخاب رشته و پذیرش: 

۱- پذیرش در دانشگاه فرهنگیان براساس بوم استان و بوم شهرستان با توجه به دامنه پذیرش اعلام شده در هر یک از کد رشته های انتخابی می باشد که داوطلبان همان استان و یا شهرستان مجاز به انتخاب آن کد رشته محل ها می باشند.

۲- پس از اتمام انتخاب رشته برای هر کد رشته محل از میان داوطلبانی که آن کد رشته محل را انتخاب کرده اند براساس نمره (مرحله اول آزمون سراسری و آزمون اختصاصی تربیت معلم) به میزان سه برابر ظرفیت در نظر گرفته شده، برای انجام ارزیابی شایستگی های معلمی به دانشگاه فرهنگیان معرفی خواهند شد.

۳- پذیرش نهایی بر مبنای مجموع امتیازات حاصل از آزمون سراسری + آزمون اختصاصی تربیت معلم، سوابق تحصیلی و ارزیابی شایستگی معلمی انجام می‌شود.

اعلام نتیجه نهایی و فرصت تصمیم گیری: 

۱- اعلام نتیجه نهایی دانشگاه فرهنگیان قبل از انتخاب رشته متقاضیان آزمون سراسری خواهد بود و با هماهنگی های انجام شده، پس از اعلام نتایج به پذیرفته شدگان مهلت چند روزه برای تصمیم گیری در خصوص ثبت نام نهایی و یا انصراف از آن، داده خواهد شد.

۲- در صورت عدم تمایل به تحصیل در دانشگاه فرهنگیان، پذیرفته شدگان می‌بایست تا پیش از صدور کارنامه انتخاب رشته کنکور سراسری درخواست انصراف خود را از قبولی در دانشگاه فرهنگیان ارائه دهند. آموزش و پرورش مشخصات این افراد را به صورت تجمیعی به سازمان ملی سنجش و ارزشیابی نظام آموزشی کشور ارسال می کند و اجازه انتخاب رشته در کنکور سراسری به این افراد داده می‌شود.

تذکر: بنابراین انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان مانعی برای انتخاب رشته کنکور سراسری نیست.

مزایای اصلی تحصیل در دانشگاه فرهنگیان: 

الف) دریافت حقوق از بدو و در طول تحصیل در دانشگاه فرهنگیان

ب) استخدام رسمی -آزمایشی از ابتدای تحصیل و استخدام رسمی-قطعی پس از دانش آموختگی

برنامه جدید امتحانات نهایی اعلام شد+ جدول

ج) استفاده از بیمه خدمات درمانی و عضویت در صندوق فرهنگیان

د) افزوده شدن چهار سال دوره تحصیل به سوابق استخدامی 

ه) معافیت سربازی برای دانشجویان پسر در قبال انجام تعهدخدمت علمی در دانشگاه فرهنگیان

در پایان این اطلاعیه همچنین از متقاضیان خواسته شده که برای دریافت اطلاعات بیشتر و دقیق، لطفا به دفترچه سازمان ملی سنجش مراجعه کنند.

دیگر رسانه ها

کدخبر: 139959

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  سایر رسانه ها

   • ناشناس

    چرا انقد. آزمون تفهیمی میگید مگه تفهیم تدریس شده همه ازمایشاتون همین امسال به پا کردید انگار جن زده شدید والا بزارید بچه راحت امتحان بدن بخدا بدبختیم کردید   • ناشناس

    به اندازه کافی داریم میکشیم استرس تو ملت انداختید فقط قصد دارید بچه ها رد بشن پول کلاس تقویتی بگیرید خدا لعنت کنه که ملتو زجر میدید

   ارسال نظر