خبر مهم آموزش و پرورش درباره برگزاری امتحانات نهایی و نحوه تصحیح برگه های امتحانی

آموزش و پرورش از تصحیح اوراق برگه های امتحانات نهایی به صورت الکترونیکی خبر داد.

خبر مهم آموزش و پرورش درباره برگزاری امتحانات نهایی و نحوه تصحیح برگه های امتحانی

آموزش و پرورش از تصحیح اوراق برگه های امتحانات نهایی به صورت الکترونیکی خبر داد.

به گزارش عرشه آنلاین، رئیس مرکز حراست وزارت آموزش و پرورش گفت: با بررسی‌های انجام شده در اولین روز برگزاری امتحانات نهایی، وضعیت حوزه‌های برگزاری امتحانی بسیار مطلوب بوده و دانش آموزان با کمترین مشکلی در جلسه امتحانات حضور یافتند.

 سیدامین رضوی نژاد در جلسه برخط با روسا و اعضای شورای معاونین استان فارس که با هدف بررسی نحوه برگزاری اولین روز امتحانات نهایی دانش آموزان برگزارشد، با تسلیت شهادت حضرت آیت الله رئیسی و دیگر شهدای خدمت، در سخنانی گفت: خوشبختانه با بررسی‌های انجام شده در اولین روز برگزاری، وضعیت حوزه‌های امتحان نهایی بسیار مطلوب بوده است و دانش‌آموزان با کمترین مشکلی در جلسه امتحانات حضور یافتند.

رضوی نژاد تصریح کرد: با تلاش‌های صورت گرفته شاهد برگزاری امتحانات نهایی در فضایی آرام در استان فارس بودیم و این شرایط در سایر استانها نیز حاکم است.

وی همچنین ادامه داد: با توجه به حادثه تلخ اخیر و شهادت حضرت آیت الله رئیسی و همراهانشان همه باید تلاش کنند تمامی امور بدون وقفه پیش برود.

نماینده وزیر آموزش و پرورش در امر برگزاری امتحانات نهایی در استان فارس خاطرنشان کرد: در کنار تلاش برای برگزاری امتحانات نهایی موضوع جذب نیروی انسانی نیز با دقت تمام درحال انجام است.

مدیرکل آموزش و پرورش فارس نیز در این جلسه اظهار کرد: امروز اولین باری بود که دانش آموزان پایه‌های دهم و یازدهم امتحان نهایی داشتند و این نخستین تجربه حضور دانش آموزان مذکور در آزمون نهایی بود.

فرشید قاسمی افزود: در شرایط حساسی قرار گرفتیم لذا باید برای برگزاری هر چه بهتر امتحانات نهایی تلاش کنیم. وی تصریح کرد: در شرایطی که انتخابات ریاست جمهوری را در پیش داریم و برگزاری امتحانات نیز باید به نحو احسن انجام شود امیدواریم همچون گذشته شاهد بالندگی آموزش و پرورش باشیم.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، امیر شیرازی نژاد؛ رئیس اداره سنجش آموزش و پرورش فارس، هم با تشریح وضعیت حوزه‌های امتحان نهایی، گفت: پاسخ نامه‌های دانش آموزان به صورت الکترونیکی تصحیح می‌شود.

شایان ذکر است در این نشست تعدادی از مدیران و روسای آموزش و پرورش در سراسر استان به ارائه گزارش از اولین روز برگزاری امتحانات نهایی پایه‌های دهم و یازدهم پرداختند.

برگزاری امتحانات نهایی در فضایی آرام و به دور از حواشی، تقاضای مجوز اسکن برای برخی ادارات کم جمعیت، پیشنهاد تجهیز بیشتر حوزه‌ها به امکانات مورد نیاز و ...، از جمله مواردی بود که در این جلسه توسط روسا مطرح شد.

منبع: ايسنا

دیگر رسانه ها

کدخبر: 139187

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها

      ارسال نظر