رِیو پارتی چیست؟ مهمانی‌های زیرزمینی زیر ذره‌بین پلیس + مشخصات ریو پارتی

«ریو پارتی» اصطلاحی است که برای اشاره به مهمانی‌هایی استفاده می‌شود که در آنها دی‌جی‌ها برنامه می‌گذارند و موسیقی الکترونیک اجرا می‌شود. این مهمانی‌ها در سال‌های اخیر در ایران هم رایج شده‌اند و به طور زیرزمینی برگزار می‌شوند

رِیو پارتی چیست؟ مهمانی‌های زیرزمینی زیر ذره‌بین پلیس + مشخصات  ریو پارتی

به گزارش عرشه آنلاین؛مرکز اطلاعات فراجا چند روز پیش خبر داد اعضای شبکه شیطان پرستی که دارای عضو سازمان یافته از اتباع خارجیِ اروپایی و ایرانی بودند طی عملیاتی فنی و تخصصی توسط سازمان اطلاعات پلیس شناسایی و دستگیر شدند. در اطلاعیه پلیس آمده: تعداد ۱۴۶ نفر مرد و ۱۱۵ نفر زن به‌صورت برهنه و مستهجن در محل برگزاری این جلسه شیطان پرستی، حضور داشتند که دستگیر شدند.

بعد از انتشار این خبر، عبارت «ریو پارتی» در فضای مجازی به عنوان کلید واژه این مهمانی و مهمانی‌های امثال آن استفاده شد. ریو پارتی که از دهه ۱۹۵۰ میلادی و در لندن برای اولین بار شکل گرفت، نوعی مهمانی زیرمینی و مخرب همراه با مواد روانگردان خطرناک و مشروبات الکلی است و حالا پایش به ایران هم باز شده است.

«ریو پارتی» اصطلاحی است که برای اشاره به مهمانی‌هایی استفاده می‌شود که در آنها دی‌جی‌ها برنامه می‌گذارند و موسیقی الکترونیک اجرا می‌شود. این مهمانی‌ها در سال‌های اخیر در ایران هم رایج شده‌اند و به طور زیرزمینی برگزار می‌شوند

 

قیمت بلیط ریو پارتی بسته به مکان برگزاری متغیر است و تا دو میلیون می‌رسد

این مدل مهمانی‌ها که همیشه با مصرف مواد همراه هستند مشخصاتی دارند که در ادامه به نقل از هفت صبح می‌خوانید.

شماره یک | ریو پارتی‌ها در ویلاها و سوله‌های شخصی و اجاره‌ای به صورت غیرقانونی و در ابعاد کوچک و بزرگ برگزار می‌شوند. 

شماره دو | در این مهمانی‌ها از موسیقی زنده الکترونیک استفاده شده و برگزار کنندگان آن دی‌جی‌ استخدام می‌‌کنند.

شماره سه | از هر شرکت کننده مبلغی برای ورودی گرفته می‌شود. قیمت بلیط ریو پارتی بسته به مکان ریو پارتی متغیر است و از ۶۰۰ تا ۷۰۰ هزار تومان شوع شده و به دو میلیون تومان هم می‌رسد.

شماره چهار | مشخصه اصلی این مهمانی‌ها حضور پررنگ مواد محرک و روان‌گردان است. روانگردان‌ها و قرص‌های مختلف مانند اکستازی و ... در این مهمانی‌ها پیدا می‌شود.  

ریو پارتی

دستگیری شیطان پرستان/متلاشی شدن شبکه شیطان پرستی در غربِ تهران

مرکز اطلاع‌رسانی فراجا از شناسایی و دستگیری گسترده‌ اعضای شبکه شیطان‌پرستی در شهرستان شهریار خبر داد.

 مرکز اطلاع رسانی پلیس از شناسایی، متلاشی شدن و دستگیری گسترده‌ اعضای سرشبکه شیطان پرستی در شهرستان شهریار با هدف اشاعه فرهنگ شیطان پرستی، بی بندوباری و برهنگی خبر داد.

در این اطلاعیه آمده است: اعضای این شبکه که دارای چندین عضو سازمان یافته از اتباع خارجی اروپایی و ایرانی بودند، طی عملیاتی فنی و تخصصی توسط سازمان اطلاعات فراجا شناسایی و شب گذشته دستگیر شدند.

در این عملیات ۱۴۶ نفر مرد و ۱۱۵ نفر زن با وضعیت نامطلوب و مستهجن با آرم، علائم و نمادهای خاص شیطان پرستی روی البسه، سَر، صورت و موی سر؛ با الصاق نماد روی گوش و بینی به همراه سه نفر تبعه اروپایی دستگیر شدند.

همچنین نمادهای شیطان پرستی، مشروبات الکی و مواد روان گردان به همراه ۷۳ دستگاه خودرو کشف و ضبط و به مراجع قضایی برای سیر اقدامات قانونی تحویل داده شد./ ایرنا

 

دیگر رسانه ها

کدخبر: 138146

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها

      ارسال نظر