آموزش و پرورش اطلاعیه مهمی منتشر کرد

امتحانات نهایی روز‌های ۳۰ و ۳۱ اردیبهشت لغو شد امتحانات دانش‌آموزان به ۲۷، ۲۹ و ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ موکول شد.

 آموزش و پرورش اطلاعیه مهمی منتشر کرد

برگزاری امتحانات نهایی دانش‌آموزان به دلیل‌ اشکالات در سامانه آموزش و پرورش به تأخیر افتاد.

مرکز ارزشیابی و تضمین کیفیت وزارت آموزش و پرورش از تغییر زمان اجرای آزمون روز اول پایه های دهم، یازدهم و دوازدهم خبرداد.

 در این اطلاعیه آمده‌ است: آموزش و پرورش همواره در پی ارتقای نظام آموزشی کشور است. در همین راستا، اجرای مصوبه تأثیر قطعی سوابق تحصیلی دانش‌آموزان را همسو با تقویت کیفیت آموزش و بازگرداندن مرجعیت به کتاب درسی، معلم و‌ مدرسه و ایجاد شرایط نسبتاً برابر برای راهیابی دانش‌آموزان مستعد به دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور می‌داند 

برای تحقق این امر و اجرای مطلوب امتحانات نهایی، از ابتدای سال جاری برنامه‌ریزی‌های لازم صورت گرفت اما فرآیند دریافت کارت ورود به جلسه در سامانه با مشکل روبرو شد. ضمن پوزش از یکایک دانش‌آموزان و اولیاء گرامی آنها و در پاسخ به درخواست مدیران اجرایی حوزه‌های امتحانیِ در سراسر کشور، با هدف تمرکز و ایجاد آرامش و جلوگیری از تضییع حقوق دانش‌آموزان عزیز، زمان آزمون اول پایه‌های دهم، یازدهم و دوازدهم از ۳۰ و ۳۱ اردیبهشت به شرح جدول زیر تغییر می‌کند:

بدیهی است زمان و ساعت همه امتحانات دیگر، مطابقِ تقویم اعلامیِ قبلی خواهد بود. 

برای همه دانش‌آموزان عزیز آرزوی موفقیت روز افزون داریم. 

بر اساس این گزارش، تاریخ جدید امتحانات نهایی دانش‌آموزان به شرح زیر است:

 درس دین و زندگی پایه دهم ساعت ۱۰ صبح روز سه‌شنبه ۲۹ خرداد

 درس دین و زندگی پایه یازدهم ساعت ۷ صبح روز پنج‌شنبه ۳۱ خرداد

 درس دین و زندگی پایه دوازدهم ساعت ۷ صبح روز یکشنبه ۲۷ خرداد

زمان امتحانات

آزمون‌های نهایی خرداد دانش‌آموزان دوره دوم متوسطه از ۳۰ اردیبهشت آغاز می‌شود و با توجه به مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی مبنی بر تاثیر ۵۰ درصدی سوابق تحصیلی در کنکور سراسری امسال، حساسیت این امتحانات را دوچندان می‌کند.

هرچند که آموزش و پرورش پیشتر اعلام کرده بود دانش آموزان متقاضی شرکت در آزمون‌های نهایی از ساعت ۲۲ چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت برای دریافت کارت‌های ورود به جلسه امتحان اقدام کنند اما این فرایند به دلیل مشکلات فنی در سامانه امکان پذیر نشد و این موضوع منجر به نگرانی دانش آموزان و خانواده‌ها شده است.

در این راستا، محسن زارعی رییس مرکز ارزشیابی و تضمین کیفیت نظام آموزش‌وپرورش روز جمعه ۲۸ اردیبهشت اعلام کرده بود که دانش آموزان برای شرکت در آزمون‌های نهایی نگران دریافت کارت ورود به جلسه آزمون نباشند، اگر دانش‌آموزی نتواند کارت ورود به جلسه را دریافت کند، راه‌حل جایگزین برای احراز هویت پیش‌بینی شده است اما بسیاری از داوطلبان در تماس با ایرنا و اعلام در شبکه‌های مجازی از دریافت نکردن کارت ورود به جلسه و نگرانی‌ از محرومیت در امتحانات گفتند.

بر این اساس وزارت آموزش و پرورش امروز در اطلاعیه‌ای درباره دانش آموزان و متقاضیان ایجاد و ترمیم سابقه تحصیلی که کارت ورود به جلسه امتحانات نهایی را دریافت‌نکرده‌اند، اعلام کرد: دانش آموزانی که موفق به دریافت کارت ورود به جلسه نشده اند از طریق مدرسه محل تحصیل خود از آدرس حوزه آزمون خود مطلع خواهند شد.

وی افزود: بدیهی است این گروه از دانش آموزان صرفاً با ارائه شناسنامه می‌توانند در جلسه آزمون حضور یابند.

آن گروه از متقاضیان ایجاد و ترمیم سابقه تحصیلی که موفق به دریافت کارت ورود به جلسه نشده‌اند با مراجعه به ادارات آموزش و پرورش مناطق، از محل حوزه آزمون خود مطلع خواهند شد و با ارائه مدرک شناسایی معتبر و عکس دار در حوزه حضور می یابند.

اطلاعیه بسیار مهم ویژه مدیران مدارس

با توجه به اگاهی مدیران مدارس از حوزه بندی دانش آموزان ضروری است جهت آگاهی بخشی به اولیای محترم و آسودگی خاطر دانش آموزان عزیز حوزه آزمون را در اسرع وقت به آنها اطلاع دهند .

درضمن در صورتیکه دانش آموزان پایه دوازدهم  به هر دلیل موفق به دریافت کارت ورود به جلسه خود نشوند می توانند با همراه داشتن شناسنامه، مدارک هویتی، تا صدور کارت ورود به جلسه در جلسات حضور یابند. به گزارش فرهنگیان صد و بیست، دانش آموزان پایه های دهم ویازدهم نیز در صورت عدم دریافت کارت پس از اطلاع از محل حوزه آزمون می توانند با آسودگی خاطر  در آزمون شرکت کنند .شناسایی دانش آموز از طریق آلبوم عکس موجود در حوزه انجام میگیرد .

مسولیت اطلاع رسانی محل حوزه های آزمون نهایی به دانش آموزان و اولیا محترم برعهده مدیر آموزشگاه می باشد.

دیگر رسانه ها

کدخبر: 137962

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها

      ارسال نظر