دانش آموزان بخوانند ؛ تصمیم جدیدی که برای امتحانات گرفته شد

سرپرست سازمان ملی سنجش و ارزشیابی نظام آموزش کشور از برگزاری امتحانات نهایی دانش‌آموزان توسط این سازمان از سال ۱۴۰۴ خبر داد.

دانش آموزان بخوانند ؛ تصمیم جدیدی که برای امتحانات گرفته شد

سرپرست سازمان ملی سنجش و ارزشیابی نظام آموزش کشور از برگزاری امتحانات نهایی دانش آموزان توسط این سازمان از سال ۱۴۰۴ خبر داد. این مسئولیت تا به کنون به عهده وزارت آموزش و پرورش بوده است. این خبر باعث نگرانی بسیاری دانش‌آموزان شده است. بسیاری از دانش‌آوزان گمان می‌کنند با برگزاری امتحانات نهایی توسط سازمان سنجش سطح دشواری امتحانات نهایی به کنکور می‌رسد.

عبدالرسول پورعباس در این خصوص گفته: امتحانات نهایی دانش آموزان امسال به شیوه گذشته و بدون تغییر توسط آموزش و پرورش برگزار می شود و فقط سازمان ملی سنجش و ارزشیابی نظام آموزش کشور در حوزه اجرایی و نظارتی به عنوان کمک در کنار این وزارت خانه قرار می گیرد.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه امتحانات نهایی دانش آموزان از سال ۱۴۰۴ به صورت کامل توسط سازمان جدید سنجش برگزار می شود، تصریح کرد: بر اساس مصوبه سازمان ملی سنجش و ارزشیابی نظام آموزش کشور طراحی و برگزاری تمامی امتحانات نهایی دانش آموزان توسط این سازمان برگزار می شود؛ اما همچنان تعامل مدیریتی و اجرایی با وزارت آموزش و پرورش ادامه خواهد یافت.

 

سرپرست سازمان ملی سنجش و ارزشیابی نظام آموزش کشور خاطرنشان کرد: بر این اساس مسئولیت صفر تا صد آزمون های نهایی آموزش و پرورش از سال آینده به این سازمان محول شد.

دیگر رسانه ها

کدخبر: 137612

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها

      ارسال نظر