وضعیت هوا در هفته آخر اسفند و نوروز ۱۴۰۳ | عید امسال بارانی و برفی است؟

مدیرکل سازمان هواشناسی استان تهران گفت: از ابتدای اردیبهشت‌ سال آتی با روند کاهش بارش در کشور مواجه خواهیم شد.

وضعیت هوا در هفته آخر اسفند و نوروز ۱۴۰۳ | عید امسال بارانی و برفی است؟

مدیرکل سازمان هواشناسی استان تهران گفت: از ابتدای اردیبهشت‌ سال آتی با روند کاهش بارش در کشور مواجه خواهیم شد.

مازیار غلامی مدیرکل سازمان هواشناسی استان تهران ضمن اعلام اینکه علی‌رغم روزهای آلوده تهران در آذرماه، اواسط دی‌ماه و اوایل بهمن‌ماه نسبت به سال گذشته شرایط بهتری داشتیم، گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون میانگین کیفیت هوای تهران ۱۰ روز پاک، ۲۲۹ روز قابل قبول، ۱۰۵ روز ناسالم برای گروه‌های حساس و ۱۲ روز ناسالم بوده است

بهار و باران به استقبال عید نوروز می‌روند

غلامی از ناپایداری طی فردا در آسمان تهران خبر داد و افزود: برای فردا ۲۱ اسفندماه ناپایداری را در منطقه داریم که می‌تواند همراه با کاهش دما و وزش باد باشد. همچنین بارش در ارتفاعات خصوصاً در صبح تا ظهر فردا می‌تواند به شکل برف باشد.

 

مدیرکل سازمان هواشناسی استان تهران درباره وضعیت هوا و دمای کشور در عید نوروز ۱۴۰۳ گفت: اگر الگوهای هواشناسی به همین ترتیب بماند، از جمعه موج بارش جدیدی در منطقه حکم‌فرما خواهد شد که می‌تواند طولانی مدت کشور را تحت تأثیر قرار دهد. احتمالاً از شنبه هفته آینده تا اوایل نوروز به تناوب شاهد بارش باران خواهیم بود.

 

به گفته غلامی، ماهیت بارش‌های در فصل بهار و تابستان غالباً رگباری، کوتاه‌مدت و یا حتی ممکن است سیل و تگرگ باشد.

 

کاهش بارش از ابتدای اردیبهشت‌ماه سال آتی

وی با تاکید بر اینکه بر اساس آخرین آمار تقریباً تا پایان فروردین‌ماه متوسط بارش‌ها نزدیک به نرمال باشد، گفت: متأسفانه از ابتدای اردیبهشت‌ماه سال آتی با روند کاهش بارش مواجه خواهیم شد.

غلامی توصیه کرد که افراد به هنگام تردد در مسیرهای کوهستانی وسایل زمستانه داشته باشید و مسافران نوروزی نیز لباس گرم همراه داشته باشند.

 

راهکار چالش آلودگی هوای پایتخت

مدیرکل سازمان هواشناسی استان تهران راهکار چالش آلودگی هوای پایتخت را کاهش سطح انتشار عنوان کرد و گفت: با توجه به اینکه ۲ بخش منابع ثابت و متحرک داریم، اگر با تمام توان حتی برای کاهش ۵ درصد سطح انتشار نسبت به سال گذشته تلاش کنیم، حداقل در بازه ۵ ساله می‌توانیم شاهد فرایندهای مثبتی در این زمینه باشیم.

دیگر رسانه ها

کدخبر: 129641

ارسال نظر