دستگیری اشرار معروف تهران/ از زن شرور با 8 نوچه تا باندی که مرد جوان را زنده زنده آتش زدند

با دستگیری ۲۳۷ نفر از اوباش، ۱۶ باند مهم و خطرناک که با شرارت، زورگیری و عربده کشی، امنیت مردم را به خطر می‌انداختند، ‌ منهدم شدند.

دستگیری اشرار معروف تهران/ از زن شرور با 8 نوچه تا باندی که مرد جوان را زنده زنده آتش زدند

با دستگیری ۲۳۷ نفر از اوباش، ۱۶ باند مهم و خطرناک که با شرارت، زورگیری و عربده کشی، امنیت مردم را به خطر می‌انداختند، ‌ منهدم شدند.

به گزارش عرشه آنلاین، طرح دستگیری اشرار پایتخت که از چند روز قبل از سوی پلیس آغاز شده بود، با دستگیری ۲۳۷ نفر که با هدف قدرت نمایی اقدام به چاقوکشی، زورگیری، عربده‌کشی، ‌آسیب رساندن به شهروندان و ساخت مواد محترقه می‌کردند، پایان یافت.

سرهنگ سعید راستی، رئیس مرکز عملیات سازمان اطلاعات پلیس تهران با اعلام این خبر به همشهری گفت: این طرح با تلاش شبانه‌روزی همکارانم در آستانه سال نو و با رویکرد برخورد با اراذل و اوباش انجام شد و در جریان آن تعداد زیادی از اوباش و اشرار دستگیر شدند. برخی از این افراد، کسانی هستند که در آستانه چهارشنبه‌سوری، قصد ایجاد ناامنی و از بین بردن آرامش مردم را داشتند.

به گفته وی، با دستگیری ۲۳۷ نفر از اوباش، ۱۶ باند مهم و خطرناک که با شرارت، زورگیری و عربده کشی، امنیت مردم را به خطر می‌انداختند، ‌ منهدم شدند.

رئیس مرکز عملیات سازمان اطلاعات پلیس تهران افزود: از دستگیرشدگان ۱۲ قبضه سلاح جنگی و ۷۰ قبضه سلاح سرد کشف و ضبط شده و همچنین ۲۵۰ واحد صنفی که محل شرارت و ۶۰ واحد صنفی که محل پخش مواد مخدر این اوباش بود، پلمب شدند.

سرهنگ راستی در ادامه، جزییات مهم‌ترین باندهایی که اعضای آن در این طرح دستگیر شده اند را شرح داد.

کشف مواد محترقه در کارگاه

مهم ترین هدف پلیس برای اجرای این طرح، ‌دستگیری اشراری بود که قصد دارند در چهارشنبه سوری، ناامنی ایجاد کنند. در همین راستا ۸ نفر دستگیر شده‌اند که ارتباط مستقیم با این موضوع دارند. این ۸ نفر در زمینه توزیع مواد محترقه فعالیت داشتند و ماموران پلیس در مخفیگاه آنها که انبار یک کارگاه در جنوب پایتخت بود حدود ۵۰۰ هزار عدد انواع مواد مخدر خارجی قاچاق و حدود ۷ و نیم تن اکلیل سرنج کشف کردند. اعضای این باند مواد غیر استاندارد و خطرناک را در کارگاه دپو کرده بودند تا به زودی در بازار تهران توزیع کنند و تمامی آنها سابقه‌دار و از شرورهای حرفه‌ای هستند.

باند آریو

اعضای این باند ۴ نفر بودند که در زمینه توزیع مواد مخدر صنعتی فعالیت داشتند. در مخفیگاه این باند اسلحه، حدود دو و نیم کیلو شیشه و کوکائین کشف شد. این گروه وقتی برای فروش مواد مخدر به سطح شهر می رفتند اسلحه با خودشان حمل می کردند تا چنانچه خطری تهدیدشان کردند دست به سلاح شوند.

حمله به سوپرمارکت

اعضای این باند با قمه و شمشیر به سوپرمارکتی در شرق تهران هجوم بردند. آنها شبانه در حالی که صورت‌شان هم نپوشانده بودند با هدف باج خواهی و قدرت نمایی به این سوپرمارکت حمله کردند و با عربده کشی و تهدید قمه و شمشیر از صاحب مغازه و مشتریان، اخاذی کرده و آنجا را ترک کردند. متهمان پس از دستگیری انگیزه‌شان را قدرت نمایی عنوان کرده و گفته‌اند که می‌خواستند همه از آنها حساب ببرند.

پارکبان های قلابی

سردسته این باند که یکی از اشرار سطح یک پایتخت است نوچه استخدام می‌کرد تا نقش پارکبان را بازی کنند. این شرور سابقه‌دار که همه از او حساب می بردند، حدود ۶ نفر را استخدام کرده که به منطقه دربند می‌فرستاد تا از راننده‌هایی که قصد پارک کردن داشتند، پول پارکینگ بگیرند. نکته عجیب ماجرا این بود که سهم سرکرده باند ۸۰ درصد بود و پارکبان های قلابی ۲۰ درصد. اعضای این گروه در مدت دو ماه، نقشه های خود را پیش بردند تا اینکه در نهایت، همه آنها لو رفتند و دستگیر شدند. سرکرده باند مدعی است افرادی که در آن خیابان پارک می کردند، پولدار هستند و به همین دلیل حاضرند در ازای جای پارک مبلغ زیادی پرداخت کنند.

تخریب خودروها

اعضای این گروه ۶ نفر هستند که چند شب پیش، مشروبات الکلی مصرف کرده و نیمه های شب راهی خیابانی در جنوب تهران شده و اقدام به تخریب خودروهای پارک شده در خیابان ‌کردند. انگیزه آنها عجیب بود و می گفتند برای هیجان و قدرت نمایی چنین نقشه خطرناکی کشیده‌اند.

باند سنگدل

جرمی که اعضای این باند مرتکب شدند بسیار هولناک است؛ آتش زدن مردی جوان فقط برای خنده. اعضای این گروه ۸نفرند که شب حادثه به مرد جوانی که صرفا به آنها خندیده بود حمله کردند، روی او ‌بنزین ریختند و وی را آتش زدند. خوشبختانه مردم به داد مرد بیچاره رسیدند و آتش را خاموش کردند و وی برای درمان به بیمارستان انتقال یافت و از خطر مرگ نجات یافت اما با این حال دچار سوختگی شدید. ماموران با انجام اقدامات اطلاعاتی موفق شدند افرادی که اقدام به آتش زدن این فرد کرده بود را دستگیر کنند.

گرگ صلح

این نام باندی بود که اعضایش سر یک گرگ را روی بدنشان خالکوبی کرده بودند. گرگ‌های صلح به جرم عربده‌کشی، قدرت نمایی، کری خوانی و درگیری دستگیر شده‌اند. اما چرا این اسم را روی باند خود گذاشته‌اند؟ دلیلشان این است که مردم عادی در صلح هستند و برای آنها مزاحمت ایجاد نمی‌کنند اما اگر کسی چوب لای چرخ این باند بگذارد، آن وقت جنگجو می شوند و برای قدرت نمایی درگیری ایجاد می کنند.

زن شرور

وقتی اسم اراذل و اوباش به میان می‌آید همه مردی هیکلی با انواع خالکوبی را تصور می‌کنند اما به تازگی ماموران زنی جوان را دستگیر کردند که جرمش شرارت‌های متعدد است. این زن بیش از ۱۴ سابقه کیفری دارد؛ از فروش مواد مخدر گرفته تا درگیری و سرقت. این زن حدود ۸ نفر نوچه داشت. نوچه های این زن به دستور وی با هرکسی که زن جوان خصومت داشت، درگیر می‌شدند. مثلا اگر این زن وارد محلی می شد و کسی او را مسخره می کرد یا کارش را راه‌ نمی‌انداخت، سر و کارش با نوچه‌ای زن شرور بود. نوچه‌هایش که همگی مردانی شرور بودند به سراغ طرف مقابل می‌رفتند و او را تهدید می‌کردند یا کتک می‌زدند. زن شرور سابقه سرقت و جیب بری هم دارد و حالا هم خودش و هم نوچه‌هایش دستگیر شده‌اند.

منبع: همشهری

دیگر رسانه ها

کدخبر: 129549

ارسال نظر