آماده باش سپاه پاسداران در سیستان و بلوچستان!

جانشین فرمانده قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه پاسداران از ورود سپاه به مرحله بازسازی آسیب ها و خسارت های ناشی از سیلاب در جنوب استان سیستان و بلوچستان خبر داد.

آماده باش سپاه پاسداران در سیستان و بلوچستان!

جانشین فرمانده قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه پاسداران از ورود سپاه به مرحله بازسازی آسیب ها و خسارت های ناشی از سیلاب در جنوب استان سیستان و بلوچستان خبر داد.

سردار احمد شفایی جانشین فرمانده قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: ۹ گروه مهندسی نیروی زمینی سپاه در کنار سایر بخش های دولتی و مردمی با بهره گیری از ماشین آلات و امکانات و تجهیزات فنی و مهندسی خود در مرحله بازسازی و ترمیم آسیب ها و خسارت‌های ناشی از سیلاب در منطقه سیل زده از جمله چابهار و دشتیاری شرکت دارند.وی افزود: به دلیل ابعاد گسترده حادثه و مشکلاتی که برای مردم در اثر سیلاب بوجود آمد، اقدامات گوناگونی در سه مرحله با مشارکت قرارگاه قدس انجام شد.

جانشین فرمانده قرارگاه منطقه‌ای قدس سپاه خاطر نشان کرد: در مرحله اول که اولویت ما امداد و نجات بود تعداد قابل توجهی از ساکنان مناطق پرخطر به جاهای امن انتقال داده شدند و از سوی دیگر صدها رأس از دام و احشام سیل زدگان نجات داده شد.

وی ادامه داد: برای این کار، گروه های جهادی، نیروهای رزمی و قرارگاه های عملیاتی قدس نیروی زمینی سپاه در اولین ساعات حادثه در منطقه حضور یافتند و عملیات امداد و نجات را انجام دادند.

سردار شفایی گفت: در مرحله دوم، کمک رسانی به مردم به صورت نیاز سنجی و در اختیار قراردادن اقلام ضروری در بین سیل زدگان شامل سبد کالا،آرد،ظروف آشپزخانه، پتو، روفرشی، گالن آب مواد شوینده و بهداشتی، طبخ نان و غذای گرم بود که اقلام ضروری و خوراکی به ارزش بیش از ۲۰ میلیارد ریال از سوی قرارگاه در اختیار هم وطنان سیل زده قرار گرفت.

وی افزود: برای اجرای این مرحله از مردمیاری، واحدهای هوانیروز نیروی زمینی سپاه پاسداران نیز وارد عمل شده و با بهره گیری از دو فروند بالگرد، ضمن رساندن اقلام ضروری و خوراکی به مردم گرفتار آمده در سیلاب، در ترابری و جابجایی مردم و انتقال آنان به نقاط امن نیز مشارکت کردند.

جانشین فرمانده قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه پاسداران به روند بسیار خوب مردمیاری و کمک به سیل زدگان جنوب استان سیستان و بلوچستان اشاره و بیان کرد: حجم بسیار وسیع جریان آب ناشی از بارش های کم سابقه و طغیان رودخانه‌های فصلی هم نتوانست مانع از روند سریع امداد و نجات در منطقه شود و با فروکش کردن سیلاب، مرحله تازه‌ای برای جبران خسارت ها به ویژه در بخش مسکن و جاده های مواصلاتی و زیرساخت ها در حال پیگیری و انجام است.

 

دیگر رسانه ها

کدخبر: 129007

ارسال نظر