از تاریخ هوا گرم می‌شود

هواشناسی از افزایش نسبی دما در اکثر نقاط کشور خبر داد .

 از تاریخ هوا گرم می‌شود

هواشناسی از افزایش نسبی دما در اکثر نقاط کشور خبر داد .

مدیرکل هواشناسی تهران گفت: طی روزهای آینده شاهد افزایش دما خواهیم بود و بارش ها تا پایان هفته جدی نیست، اما برای آخر هفته بارش ها رنگ و شکل بهتری به خود می‌گیرد.

موج بارش برف و باران در تهران و ۱۲ استان دیگر از فردا | بارش‌ها از این روز شدید می‌شود

سازمان هواشناسی آخرین پیش‌بینی‌ها را از وضعیت جوی کشور طی ۵ روز آینده اعلام کرد.

سازمان هواشناسی کشور بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی اعلام کرد امروز (چهارشنبه) در سیستان و بلوچستان، شرق هرمزگان و جنوب کرمان رگبار، رعد و برق و وزش باد پیش‌بینی می‌شود. همچنین در اواخر وقت در مناطقی از شمال غرب و غرب کشور نیز بارش پراکنده رخ می‌دهد.

پنجشنبه گستره بارش آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، کرمانشاه، کردستان، زنجان، قم، مرکزی، همدان، قزوین، البرز، تهران، لرستان و چهارمحال و بختیاری را فرا می‌گیرد.

جمعه در مناطقی از شمال غرب، غرب، دامنه‌های جنوبی البرز، سواحل دریای خزر، شمال شرق، شرق و دامنه‌ها و ارتفاعات زاگرس مرکزی و شنبه در شمال غرب، شمال شرق، جنوب و جنوب شرق کشور بارش رخ می‌دهد.

یکشنبه ـ با تشدید و گسترش بارش ـ در مناطقی از شمال غرب، غرب، دامنه‌های جنوبی البرز، شمال شرق، شرق، جنوب شرق و دامنه‌های زاگرس مرکزی شاهد بارندگی خواهیم بود.

در این ۵ روز بارش در مناطق مرتفع و کوهستانی به شکل برف و در مناطق جنوبی با رعد و برق همراه است.

چهارشنبه، با توجه به پایداری و سکون نسبی هوا و انباشت آلاینده‌های جوی، کیفیت هوای شهرهای صنعتی و پرجمعیت تهران، کرج، قم، اراک و اصفهان کاهش می‌یابد.

از پنجشنبه تا یکشنبه در جنوب، جنوب شرق و شرق وزش باد شدید رخ می‌دهد.

امروز دریای عمان، تنگه هرمز و شرق خلیج فارس مواج است. دریای خزر نیز پنجشنبه و یکشنبه مواج است.

دیگر رسانه ها

کدخبر: 128860

ارسال نظر