هشدار مهم هواشناسی درباره بارش شدید برف و باران

هشدار مهم هواشناسی درباره بارش شدید برف و باران سازمان هواشناسی با هشدار فعالیت سامانه بارشی در ۲۱ استان از احتمال سرریزشدن سدها در جنوب‌شرق و کولاک برف و لغزندگی جاده‌ها در مناطق سردسیر خبر داد.

هشدار مهم هواشناسی درباره بارش شدید برف و باران

 

سازمان هواشناسی با هشدار فعالیت سامانه بارشی در ۲۱ استان از احتمال سرریزشدن سدها در جنوب‌شرق و کولاک برف و لغزندگی جاده‌ها در مناطق سردسیر خبر داد.

، بر اساس پیش‌بینی کلی نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری سازمان هواشناسی بعدازظهر امروز، یکشنبه، با ورود سامانه بارشی به غرب کشور در مناطقی از دامنه‌های زاگرس واقع در غرب و شمال غرب ابرناکی، بارش پراکنده و وزش باد روی می‌دهد.

 

فردا گستره فعالیت سامانه بارشی برای مناطقی از نوار غربی، دامنه‌های جنوبی البرز در استان‌های قزوین، البرز، تهران، مرکز، جنوب، شرق و جنوب شرق کشور است. در شمال شرق خوزستان، چهارمحال و بختیاری، شمال غرب فارس، شمال کرمان و جنوب خراسان جنوبی بارش‌ها قابل ملاحظه است.

 

سه‌شنبه بارش‌ها در این مناطق ادامه می‌یابد و در مرکز هرمزگان، جنوب شرق کرمان، شمال سیستان و بلوچستان و خراسان جنوبی بارش‌ها شدت دارد و از بعدازظهر در نیمه غربی از میزان بارندگی‌ها کاسته خواهد شد.

طی روزهای دوشنبه و سه‌شنبه در مناطقی از جنوب و جنوب شرق کشور وزش باد شدید پیش‌بینی شده است. چهارشنبه در سیستان و بلوچستان، هرمزگان و کرمان رگبار پراکنده و وزش باد روی می‌دهد و سامانه بارشی به‌تدریج از کشور خارج می‌شود.

 

روز پنجشنبه با گذر امواج تراز میانی جو در شمال غرب، مناطقی از غرب و دامنه‌های جنوبی البرز در استان‌های قزوین، البرز و تهران بارش باران و وزش باد پیش‌بینی می‌شود. تا روز چهارشنبه روند افزایش دما در اکثر مناطق کشور پیش‌بینی شده است.

دیگر رسانه ها

کدخبر: 128709

ارسال نظر