صف ۸ کیلومتری خودروها برای ورود به جزیره قشم

مسافران و گردشگران که این روزها قصد سفر با خودروی شخصی به جزیره قشم را دارند، مجبورند بیش از ‌ ۵ ساعت در بندر پل ‌معطل بمانند.

صف ۸ کیلومتری خودروها برای ورود به جزیره قشم

مسافران و گردشگران که این روزها قصد سفر با خودروی شخصی به جزیره قشم را دارند، مجبورند بیش از ‌ ۵ ساعت در بندر پل ‌معطل بمانند.

به گزارش عرشه آنلاین، مسافران و گردشگران که این روزها قصد سفر با خودروی شخصی به جزیره قشم را دارند، مجبورند بیش از ۵ ساعت در بندر پل ‌معطل بمانند.

قشم منطقه‌ای با جاذبه‌های گردشگری، تجاری، تاریخی و فرهنگی بسیار است که در حال‌وهوایی بهاری به‌سر می‌برد و از همین منظر مقصد خوبی برای گذران تعطیلات و آسایش و آرامش خیال است.

براساس آمارهای اعلام‌شده، نیمه دوم هر سال به‌خصوص بهمن و اسفند و همچنین ماه‌های فروردین و اردیبهشت جمعیت بسیار قابل‌توجهی حتی دو تا سه میلیون مسافر و گردشگر داخلی برای استفاده از این ظرفیت‌های گردشگری قشم به این منطقه سفر می‌کنند.

توسعه تجاری و تقاضا برای بازارگردی و خرید کنار جاذبه‌‌های طبیعی قشم که ظرفیت‌هایی همانند ژئوپارک جهانی را نیز در دل خود جای داده سبب افزایش قابل توجه سفرها به قشم در سال‌های اخیر به‌ویژه در نوروز شده است.

سفر به قشم از سه مسیر هوایی (فرودگاه بین‌المللی قشم)، زمینی (سفر با خودروهای شخصی و عمومی از طریق اسکله پهل بندرعباس به اسکله لافت جزیره قشم توسط شناورهای لندینگ کرافت) و دریایی ( از اسکله شهید حقانی بندرعباس به اسکله شهید ذاکری شهر قشم) امکان‌پذیر است.

نام جزیره قشم به‌عنوان بزرگ‌ترین جزیره غیرمستقل جهان در لیست دارندگان ژئوپارک جهانی قرار دارد و ژئوسایت‌های منحصربه‌فرد آن از جمله طولانی‌ترین غار نمکی جهان، دره تندیس‌ها، تنگه چاهکوه، سایت تخم‌گذاری لاک‌پشت‌های پوزه عقابی، دره ستاره‌ها، جزایر ناز، خلیج دلفین‌ها و جنگل‌های دریایی حرا به‌عنوان بخشی از جاذبه‌های گردشگری این منطقه در طول سال شمار زیادی از علاقه‌مندان طبیعت را به این جزیره می‌کشاند.

منبع: تسنیم 

دیگر رسانه ها

کدخبر: 125931

ارسال نظر