خبر خوش دیوان عدالت اداری برای فرهنگیان/ آموزش و پرورش کوتاه آمد

علی فرهادی؛ معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش درباره سرنوشت ابطال شرط سنی ورود به دانشگاه فرهنگیان در کنکور 1403 اظهار کرد: از نظر ما به عنوان متخصصان و مدیران حوزه تعلیم و تربیت و حتی از دیدگاه عقلی، ورود افراد 40 ساله به دانشگاه فرهنگیان و شغل معلمی توجیه ندارد.

خبر خوش دیوان عدالت اداری برای فرهنگیان/ آموزش و پرورش کوتاه آمد

علی فرهادی؛ معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش درباره سرنوشت ابطال شرط سنی ورود به دانشگاه فرهنگیان در کنکور ۱۴۰۳ اظهار کرد: از نظر ما به عنوان متخصصان و مدیران حوزه تعلیم و تربیت و حتی از دیدگاه عقلی، ورود افراد ۴۰ ساله به دانشگاه فرهنگیان و شغل معلمی توجیه ندارد.

به گزارش عرشه آنلاین، معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش با اشاره به شناسایی ۱۳۰ نفر از داوطلبان بالای ۲۴ سال در کنکور ۱۴۰۲ برای ورود به دانشگاه فرهنگیان گفت: در کنکور ۱۴۰۰۳ مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی مبنای کار است.

علی فرهادی؛ معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش درباره سرنوشت ابطال شرط سنی ورود به دانشگاه فرهنگیان در کنکور ۱۴۰۳ اظهار کرد: از نظر ما به عنوان متخصصان و مدیران حوزه تعلیم و تربیت و حتی از دیدگاه عقلی، ورود افراد ۴۰ ساله به دانشگاه فرهنگیان و شغل معلمی توجیه ندارد.

وی افزود: اگر افراد بالای ۲۴ سال و حداکثر تا ۴۰ سال وارد دانشگاه فرهنگیان شوند، در صورتی که فرد ۴۰ ساله باشد درسن ۷۰ سالگی بازنشسته خواهد شد و ما نمی‌توانیم بپذیریم که یک معلم در این سن به کلاس درس برود.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: با وجود آنکه ورود افراد بالای ۴۰ سال به شغل معلمی و دانشگاه فرهنگیان را نمی‌پذیریم اما تابع قانون هستیم حتی اگر خوب نباشد و باید آن را اجرا کنیم. به همین دلیل در مورد کنکور ۱۴۰۲ دانشگاه فرهنگیان افرادی که سن بالای ۲۴ سال داشتند شناسایی شدند که تعداد آنها ۱۳۰ نفر بود و به دانشگاه فرهنگیان نامه زدیم تا آنها را به مصاحبه دعوت کند و در صورت قبولی به تحصیل مشغول شوند.

فرهادی در پاسخ به این پرسش که چه تعداد از این افراد بالای ۳۰ سال و در حدود سن ۴۰ سال هستند، گفت: هم‌اکنون آمار دقیق را ندارم اما در بین آنها افراد بالای ۳۰ سال هم بود.

وی درباره سرنوشت ثبت نام افراد بالای ۲۴ سال در کنکور ۱۴۰۳ برای ورود به دانشگاه فرهنگیان، متذکر شد: وضعیت کنکور ۱۴۰۳ مطابق مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی است که هنوز ابلاغ نشده و هرچه شورای عالی مصوب کند برای ما و دیوان عدالت اداری حکم قانون را دارد.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: البته رای دیوان عدالت اداری به معنای عدم همکاری با آموزش و پرورش نیست آنها موظفند ناظر به قانون تصمیم بگیرند نه آنچه که به نفع آموزش و پرورش است.

فرهادی در پاسخ به اینکه آیا تا به امروز سن ورود دانشگاه فرهنگیان به عنوان یک مصوبه در آموزش و پرورش تصویب نشده بود، گفت: این موضوع باید شفاف‌تر اعلام می‌شد که شورای عالی انقلاب فرهنگی آن را مصوب کرد و براین اساس حداکثر سن ورود به دانشگاه فرهنگیان ۲۴ سال است که به‌زودی اعلام خواهد شد و مبنای حضور در کنکور ۱۴۰۳ است.

منبع: تسنیم

دیگر رسانه ها

کدخبر: 122583

 • ناشناس

  آموزش وپرورش شرکت کنندگان سن ۲۴ سال رو تو دانشگاه ردمیکنه وسن ۴۰سال رو قبول میکنه که حوصله خودشون رو ندارن خدا به داد دانش آموزان برسه حتما تو فک وفامیل بعضی مسولین برای استخدام سن ۴۰ سال هست که این قانون رو اجرا می کنن

 • ثنا

  چرا این دیدگاه را برای رد سنی 25 تا30 در نظر نمیگیرید کسی که واسه یک سال نمیتونه شرکت کنه واقعا حق خیلیا ضایع میشه حداقل 24 را 30 کنید .یاکلا این قانون را به همان 24 تمام کنین و در ازمون اموزگاری شرط رشته را حذف کنین تا تمام رشته ها تا رده سنی 40 سال بتوانند شرکت کنند.

 • نسرین

  سلام. آقای فرهادی اصلاحات نظرتون موافق نیستیم. شما باید پشت اون جوان‌هایی باشید که لب پرتگاهن .دل پر از غم و غصه .به خاطر ترسیدن به آرزوهاشون. نتونستن حتی تا به الان ازدواج کنن. اینا همه مشکل جامعه ی ما هستن. طبق ماده ی ۲۸ فرد ۴۰ یا حتی ۴۵ استخدام می‌شد پیر نبودت. حالا ما شدیم پیر . شماهم دست به دست هم بدین تا با یاری خداوند از این منجلاب در بیایم . خدا خواسته و راضی هست .چرا بنده نمیخواد ؟؟

 • محمد رضا

  تبدیل وضعیت معلمان مدارس غیردولتی به نیروی رسمی برابری حقوق و یکسانی بیمه
  دبیران دبیرستانها تا سال ۱۴۰۲

 • نسرین

  شما آقای فرهادی به عنوان یک فرد با تجربه و تحصیل کرده و در حال اشتغال در جامعه . خودتون بودین دست کدامیک از انسان رو می‌گرفتید??? 1: فردی که لب پرتگاهه داره میفته دستش رو می‌گرفتید و وضعیت اورژانسی داشت
  2: دست افرادی که هنور فرصت زنده موندن دارن به زندگیشون ادامه میدن و هنوز فرصت برای جبران اشتباهاتشون دارن ؟؟؟
  کدامین ؟؟؟

 • سجاد

  اینقد ۴۰ سال ۴۰ سال نکنید یه جور میگید انگار الان همه دواطلبان فرهنگیان ۴۰ سال هستن یک در هزار شاید نباشد بعدشم قرار نیست تا اخر سن پذیرش ۴۰ سال باشه .خدا شکر الان شب می خوابی صبح بلن میشی یه قانون جدید وضع شده اینم مث اونا اگه بعد بود سال دیگه .سن ورود به فرهنگیان ۱۶سالگی بگیرید .نیروی جوان فعال

ارسال نظر