تصمیم جدید برای افزایش عوارض خروج از کشور/ رقم عوارض خروج 1403 تغییر کرد

قم عوارض خروج از کشور برای سال1403 تغییر کرد

تصمیم جدید برای افزایش عوارض خروج از کشور/ رقم عوارض خروج 1403 تغییر کرد

قم عوارض خروج از کشور برای سال۱۴۰۳ تغییر کرد

به گزارش عرشه آنلاین، بر اساس لایحه بودجه سال جاری، عوارض خروج از کشور برای هر نفر در سال جاری اعلام شد.

بر اساس لایحه بودجه سال جاری، عوارض خروج از کشور برای هر نفر ۵۲۰ هزار تومان تعیین شد که ۱۲۰ هزار تومان نسبت به سال قبل افزایش یافته است.

طبق جدول تعرفه‌های درآمدهای دولت، عوارض خروج از کشور برای هر نفر در سال جاری در سفر اول ۵۲۰ هزار تومان تعیین شده است. البته عوارض خروج از کشور برای سفر دوم به میزان ۵۰ درصد و سفرهای سوم و بیشتر به میزان ۱۰۰ درصد افزایش خواهد یافت. گفتنی است عوارض خروج از کشور برای هر نفر در سال گذشته در سفر اول ۴۰۰ هزار تومان تعیین شده بود. بر این اساس عوارض خروج از کشور برای هر نفر نسبت به سال قبل ۳۰ درصد افزایش یافته است.

عوارض خروج از کشور در ۱۴۰۳ چقدر است؟

همچنین پیش بینی شده درآمد دولت از محل عوارض خروج از مرزهای کشور ۴,۳۶۲ میلیارد تومان باشد که نسبت به رقم ۳۴۳۱ میلیارد تومانی در لایحه بودجه سال قبل ۲۷.۱ درصد افزایش داشته است.

همچنین عوارض خروج زائرین حج تمتع، عمره برای هر نفر ۱۷۲ هزار تومان تعیین شده که نسبت به رقم ۱۳۲ هزار تومان در سال گذشته ۴۰ هزار تومان، معادل ۳۰.۳ درصد، بیشتر شده است.

عوارض خروج هوایی برای زائرین عتبات عالیات ۴۵ هزار تومان و عوارض خروج زمینی و دریایی نیز برای این مسافران ۱۵ هزار تومان تعیین شده که نسبت به سال گذشته تغییر نکرده است.

منبع: مهر

دیگر رسانه ها

کدخبر: 141099

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها

      ارسال نظر