بازار مشهد کوتاه آمد؛ پایان اعتصاب طلافروشی‌های مشهد پس از ۲۲ روز

رئیس اداره صنف طلا، نقره و جواهر مشهد از بازگشایی تمامی واحد‌های صنفی طلافروشی در سطح شهر مشهد پس از ۲۲ روز اعتصاب خبر داد.

بازار مشهد کوتاه آمد؛ پایان اعتصاب  طلافروشی‌های مشهد پس از ۲۲ روز

رئیس اداره صنف طلا، نقره و جواهر مشهد از بازگشایی تمامی واحد‌های صنفی طلافروشی در سطح شهر مشهد پس از ۲۲ روز اعتصاب خبر داد.

یوسف تقی زادگان  اظهار کرد: شب گذشته جلسه‌ای با حضور سردار غلامرضا حسن پور، رییس سازمان بسیج اصناف، بازاریان و فعالان اقتصادی کشور و حضور بیش از هزار نفر از فعالان صنف طلا و جواهر در در حسینیه زرگر‌ها به منظور هم اندیشی برای بازگشایی واحد‌های صنفی طلافروشی برگزار شد. 

وی افزود: در این جلسه از تمامی فعالان این حوزه خواسته شد که امروز واحد‌های صنفی خود را بازگشایی کنند. از آنجا که تعدادی از این واحد‌ها پلمب شده بودند، طلافروشان اعلام کردند تا زمانی که تمامی واحد‌ها فک پلمب نشوند، آن‌ها نیز فعالیت خود را از سر نخواهند گرفت. در ادامه با برنامه ریزی‌های انجام شده، قول فک پلمب تمامی واحد‌های صنفی طلافروشی در سطح شهر مشهد داده شد. 

رئیس اداره صنف طلا، نقره و جواهر مشهد با اشاره به اینکه صبح امروز در بازدید میدانی در سطح شهر، واحد‌های صنفی طلافروشی در مناطق احمدآباد، راهنمایی، چهارراه خواجه ربیع به صورت نیمه باز بودند، گفت: از همه همکاران خواسته شد تا واحد‌های خود را بازگشایی کرده و سپس با همکاری مسئولان اقدام به فک پلمب واحد‌های پلمب شده، صورت گیرد. 

وی با بیان اینکه از ساعت ۱۲ و ۳۰ دقیقه امروز به مرور طلافروشان واحد‌های خود را بازگشایی کردند، خاطرنشان کرد: پس از آن تمای واحد‌های صنفی پلمب شده، فک پلمب شدند. 

در ادامه حتما بخوانید

ماجرای تعطیلی و پلمب طلافروشی‌های مشهد چه بود؟ (۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۳)

تقی زادگان با اشاره به تعداد واحد‌های فک پلمب شده گفت: حدود ۶۰ واحد صنفی طلافروشی در پاساژ مدرس، حدود ۹۰ واحد در پاساژ ارگ و حدود ۶ مغازه در حاشیه خیابان اطراف مدرس پلمب شده بودند که همگی فک پلمب شدند. 

وی با بیان اینکه از آغاز اعتصاب طلافروشان تا امروز ۲۲ روز صنف طلافروشی در مشهد تعطیل بوده است، اظهار کرد: از عصر امروز شرایط برای این صنف به حالت عادی بازگشت. 

رئیس اداره صنف طلا، نقره و جواهر مشهد تصریح کرد: طبق برنامه ریزی‌های انجام شده و طبق دستورالعمل ابلاغ شده در تهران مبنی بر معافیت ۶ ماهه طلافروشان از ثبت موجودی در سامانه جامع تجارت، مقرر شد این موضوع از طریق کمیسیون اقتصادی مجلس و دیوان عدالت اداری در جهت حذف آن پیگیری شود. 

گفتنی است؛ طبق گفته نادر بذرافشان رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران پیش از این از بازگشایی واحد‌های صنفی طلافروشی از اواسط هفته گذشته، پس از اصلاحات انجام شده در حوزه سامانه جامع تجارت در این شهر خبر داده بود.

منبع: شهرآرانیوز

دیگر رسانه ها

کدخبر: 139556

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها

      ارسال نظر