اتفاق نگران کننده در خرید تضمینی گندم گندمکاران؛ قیمت گندم تغییر می کند؟

مدیرعامل بنیاد ملی گندمکاران گفت:برداشت گندم از ۷ فروردین آغاز شده، اما تاکنون ریالی به کشاورزان پرداخت نشده است که این امر منجر به خروج گندم از چرخه خرید تضمینی می شود.

اتفاق نگران کننده در خرید تضمینی گندم گندمکاران؛ قیمت گندم تغییر می کند؟

مدیرعامل بنیاد ملی گندمکاران گفت: بنابر آخرین آمار از ابتدای فصل برداشت یک‌میلیون و ۵۰۰ هزارتن گندم از کشاورزان خریداری شده که نسبت به سال قبل ۲۵۰ هزارتن رشد داشته است.

به گزارش عرشه آنلاین، علیقلی ایمانی گفت: بنابر آخرین آمار از ابتدای فصل برداشت یک میلیون و ۵۰۰ هزارتن گندم با ارزش حدود ۲۶.۵ همت از کشاورزان خریداری شده است.

او از افزایش ۲۵۰ هزارتنی میزان خرید نسبت به سال قبل خبر داد و گفت: برآوردها حاکی از آن است که با استمرار شرایط مساعد جوی تولید گندم به بیش از ۱۳ میلیون تن و خرید ۱۱ میلیون تن برسد.

ایمانی ادامه داد: علی رغم آنکه برداشت گندم از ۷ فروردین آغاز شده، اما تاکنون ریالی به کشاورزان پرداخت نشده است که این امر منجر به خروج گندم از چرخه خرید تضمینی می شود.

 

مدیرعامل بنیاد ملی گندمکاران با بیان اینکه کشاورزان نرخ ۱۷ هزار و ۵۰۰ تومان به ازای خرید هرکیلو محصول را منطقی نمی دانند، افزود: با توجه به آنکه مجلس ۲۰۰ همت ردیف اعتباری برای خرید تضمینی گندم در نظر گرفته است، دولتمردان در خصوص تامین منابع مالی باید تلاش کنند که مطالبات گندمکاران در اسرع وقت پرداخت شود.

 

او با بیان اینکه کماکان پیگیر اصلاح قیمت خرید تضمینی گندم هستیم، گفت: علی رغم‌ پیگیری های مکرر، نگاه کارشناسی در حوزه گندم باید صورت گیرد. حال بهانه کمبود منابع مالی یه نوعی به مهری به کشاورزان و در تضاد با سیاست های رهبری و تامین امنیت غذایی است.

 

 

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

دیگر رسانه ها

کدخبر: 137321

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها

      ارسال نظر