ورق دلار برگشت؛ سقوط!

قیمت دلار روز یکشنبه با کاهش 1500 تومانی برای دومین روز متوالی افت چشمگیری پیدا کرد. معامله‌گران این کاهش قیمت را نتیجه دخالت سیاست‌گذار و ادامه‌دار می‌دانند. کارشناسان اقتصادی نیز دلار را در روند اصلاحی می‌بینند و پیش‌‌ بینی می‌کنند دلار در روزهای آینده به کریدور پنجم برگردد.دلار پس از حملات ایران و اسرائیل به 70 هزار تومان نزدیک شد

ورق دلار برگشت؛ سقوط!

قیمت دلار روز یکشنبه با کاهش ۱۵۰۰ تومانی برای دومین روز متوالی افت چشمگیری پیدا کرد. معامله‌گران این کاهش قیمت را نتیجه دخالت سیاست‌گذار و ادامه‌دار می‌دانند. کارشناسان اقتصادی نیز دلار را در روند اصلاحی می‌بینند و پیش‌‌ بینی می‌کنند دلار در روزهای آینده به کریدور پنجم برگردد.دلار پس از حملات ایران و اسرائیل به ۷۰ هزار تومان نزدیک شد 

امروز قیمت دلار با کاهش ۱۵۰۰ تومانی در پله میانی و کف کریدور ششم معامله شد. معامله‌گران به ارزپاشی بازارساز اشاره می‌کنند و می‌گویند روند عرضه و تقاضا در تعادل قرار دارد؛ هرچند فعالان بازار ارز دوام این روند کاهشی را با توجه به اثر تورم، کوتاه‌مدت می‌دانند.

پیش بینی قیمت دلار

افزایشی‌های بازار قیمت دلار را در بلندمدت صعودی پیش‌ بینی می‌کنند و معتقدند رشد خروج سرمایه از کشور، دلیل اصلی روند افزایشی دلار است. به عقیده آنها خروج سرمایه به خاطر رکود بازارهای مولد سرمایه و مسکن مقداری افت کرده است، اما درباره افزایش قیمت دلار آلارم می‌دهد. آنها می‌گویند ماندگاری دلار در کف قیمتی کوتاه‌مدت است زیرا در کف قیمت، تقاضا افزایش پیدا می‌کند و بازار به‌ چشم یک فرصت خرید به این منطقه نگاه می‌کند.

کارشناسان اقتصادی روزهای هفته اخیر را در تعیین روند صعودی یا نزولی دلار سرنوشت‌ساز می‌دانند. آنها معتقدند دلار با افت‌های هزار تومانی روزهای اخیر، در روند اصلاحی قرار گرفته است و در روزهای آینده این اسکناس به کریدور پنجم سقوط خواهد کرد.

پوند گران شد

قیمت درهم روز یکشنبه 9 اردیبهشت کاهش ۲۹۰ تومانی داشت و در کانال ۱۶ هزار تومانی عقب‌نشینی کرد. این اسکناس در آخرین معامله نقدی روز یکشنبه با رقم ۱۶ هزار و ۵۰۰ تومان بسته شد. تتر  با کاهش ۷۵۰ تومانی کانال ۶۲ هزار تومانی را از دست داد و با رقم ۶۱ هزار و ۲۵۰ تومان معامله شد.

منبع: تجارت نیوز

دیگر رسانه ها

کدخبر: 135337

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها

      ارسال نظر