زمان افزایش کرایه تاکسی در سال 1403 مشخص شد

زمان افزایش کرایه تاکسی‌ های تهران در فروردین ماه ممنوع شد

زمان افزایش کرایه تاکسی در سال 1403 مشخص شد

زمان افزایش کرایه تاکسی‌ های تهران در فروردین ماه ممنوع شد

به گزارش عرشه آنلاین، رئیس شورای شهر تهران گفت: در اواخر سال ۱۴۰۲، نرخ کرایه‌های جدید اتوبوس، مترو و تاکسی برای سال ۱۴۰۳ را تصویب شد و با این مصوبه، افزایش کرایه‌ها در فروردین‌ماه ممنوع است.

مهدی چمران رئیس شورای شهر تهران در تشریح افزایش نرخ کرایه حمل و نقل عمومی گفت: در دویست و بیست و دومین جلسه شورای شهر تهران لایحه افزایش نرخ کرایه‌های حمل و نقل عمومی (مترو، اتوبوس و تاکسی) در سال ۱۴۰۳، در دستور کار اعضا شورای قرار گرفت که بر این اساس نرخ پایه ورودی مسافران در مترو با ۱۶ درصد افزایش همراه شد و بر اساس پیمایش تا دو کیلومتر با نرخ ورودی و مازاد بر آن تا ۳۰ کیلومتر برای هر کیلومتر ۴۰ درصد افزایش را داشته است. مازاد بر ۳۰ کیلومتر نیز شهروندان مبلغ بیشتری را پرداخت نخواهند کرد.

او گفت: ۳۰ درصد افزایش خطوط حومه‌ای نیز به تصویب اعضای شورا رسید و به این ترتیب برای بلیط تک سفره که در حال حاضر با نرخ ۳۳۰۰ تومان خریداری می‌شود، در سال آینده حداکثر به قیمت ۴ هزار و ۳۰۰ تومان افزایش پیدا می‌کند. در بخش اتوبوسرانی (اتوبوس‌های عادی ۳۰ درصد افزایش و برای خطوط BRT، بیست‌ویک درصد افزایش در نظر گرفته شده است.

چمران در تشریح نرخ کرایه تاکسی‌ها در شهر تهران تصریح کرد: در این بخش هم ۴۵ درصد افزایش کرایه‌ها نسبت به سال ۱۴۰۲ در نظر گرفته شد.

رئیس شورای شهر تهران با تاکید بر اینکه افزایش کرایه‌های حمل و نقل عمومی (مترو، اتوبوس و تاکسی) از اول اردیبهشت ۱۴۰۳ اعمال خواهد شد، گفت: افزایش کرایه‌ها از در فروردین‌ماه ممنوع است.

دیگر رسانه ها

کدخبر: 131198

ارسال نظر