موج دلار به بازار خودرو رسید/ پرطرفدارهای ایران خودرو و سایپا تغییر مسیر دادند

رصد بازار نشان می‌دهد پرطرفدارهای ایران‌خودرو و سایپا با رشد یک تا 25 میلیون تومان در بازار قیمت گذاری شدند و برخی از خودروها هم تغییر قیمت نداشتند.

موج دلار به بازار خودرو رسید/ پرطرفدارهای ایران خودرو و سایپا تغییر مسیر دادند

رصد بازار نشان می‌دهد پرطرفدارهای ایران‌خودرو و سایپا با رشد یک تا ۲۵ میلیون تومان در بازار قیمت گذاری شدند و برخی از خودروها هم تغییر قیمت نداشتند.

بررسی بازار نشان می‌دهد اغلب خودروهای داخلی و مونتاژی بازار در دومین روز هفته جاری رشد قیمت داشتند و این نوسانات قیمتی در بازار خودروهای مونتاژی، بیش از خودروهای تولید داخل بود، بطوریکه «هایماS۸» با افزایش ۲۵ میلیونی در بازار قیمت‌گذاری شد.

هایماS8

رشد قیمت خودروهای داخلی در بازار امروز در حالی رقم خورد که داخلی‌ها هفته گذشته را با افت قیمت به پایان رسانده بودند، اما افزایش قیمت دلار در بازار و جو روانی به وجود آمده موجب شد تا فعالان بازار این تغییر مسیر را یکی از دلایل افزایش قیمت در بازار اعلام کنند. نرخ دلار امروز با رشد آغاز به کار کرد، اما اواخر روز شاهد ریزش قیمت آن در بازار بودیم که فعالان بازار خودرو معتقدند اثر این تغییر را شاید بتوان فردا در بازار مشاهده کرد.

بررسی بازار نشان می‌دهد امروز «هایماS8» در بازار رکورد رشد قیمت را شکست و با افزایش 25 میلیونی در بازار قیمت‌گذاری شد و سایر محصولات ایران خودرو رشد 2 تا 5 میلیون را تجربه کردند. در میان محصولات خانواده سایپا هم نیمی از خودروها تغییر قیمت نداشتند و نیمی دیگر با رشد 2 تا 6 میلیونی را تجربه کردند.  

قیمت محصولات ایران خودرو

فیمت خودرو

در میان محصولات ایران خودرو امروز قیمت خودروهای «پژو207 دنده‌ای»، «هایماS8»، «تارا اتوماتV2 »، «پژو 206 دنده‌ای»، «دنا پلاس 6 دنده توربو» و «دنا پلاس توربو اتوماتAT » مورد ارزیابی قرار گرفت.

براساس اطلاعات قیمتی کارنامه، در بازار امروز و نسبت به چهار روز گذشته «پژو 206 دنده‌ای» 575 میلیون تومان قیمت‌گذاری شد و رشد 5 میلیونی داشت. «هایما S8» هم در بازار یک میلیارد و 855 میلیون تومان قیمت خورد و رشدی 25 میلیونی را تجربه کرد. ارزیابی بازار همچنین نشان می‌دهد در میان ایران خودرویی‌ها هم «تارا اتوماتV2» امروز 890 میلیون قیمت‌گذاری شد و تغییر قیمت نداشت.

از سوی دیگر بررسی‌ها نشان می‌دهد در میان پرطرفدارهای ایران خودرو امروز «دنا پلاس 6 دنده توربو» 849 میلیون تومان قیمت خورد و رشدی 6 میلیون تومانی داشت، اما «دنا پلاس توربو اتومات» با افزایش 5 میلیونی در بازار 915 میلیونی شد. بررسی‌‌ها همچنین نشان می‌دهد امروز «پژو 207 دنده‌ای» هم در بازار 722 میلیون تومان قیمت‌گذاری شد افزایش 2 میلیونی داشت.

 قیمت محصولات سایپا

قیمت خودرو

در میان محصولات سایپا امروز قیمت خودروهای «شاهینG»، «تیبا صندوقدارSX»، «تیبا هاچ‌بکEX»، «کوییک دنده‌ایR»، «کوییک دنده‌ایS» و «ساینا دنده‌ایS» مورد ارزیابی قرار گرفتند.

براساس اطلاعات قیمتی کارنامه، امروز «شاهینG» در بازار 688 میلیون تومان قیمت‌گذاری شد تغییر قیمت نداشت. خانواده کوییک هم امروز رشد قیمت را تجربه کردند و با این شرایط، «کوییک‌R دنده‌ای» با افزایش 3 میلیونی در بازار 395 میلیون تومان قیمت خورد و «کوییک دنده‌ایS» هم با رشد یک میلیونی در بازار 395میلیون تومانی شد. از سوی دیگر خانواده تیبا هم امروز تغییر قیمت نداشتند و با این شرایط «تیبا صندوق‌دار» امروز 387 میلیون تومان قیمت خورد و «تیبا هاچ بک EX» هم 376 میلیون تومانی شد. بررسی بازار همچنین نشان می‌دهد «ساینا دنده‌ای S» هم امروز با افت یک میلیونی 404 میلیون تومان قیمت‌‌گذاری شد. 

 

دیگر رسانه ها

کدخبر: 127298

ارسال نظر