پیش بینی ۱۰ اقتصاددان از قیمت دلار

بسیاری از ذی‌نفعان داخلی و خارجی نوسان نرخ ارز، از ثبات نسبی ایجاد شده در بازار، از ابتدای سال جاری متضرر شده‌اند.

پیش بینی ۱۰ اقتصاددان از قیمت دلار

قیمت دلار از ظهر امروز نوسانی بوده است. بررسی قیمت‌ دلار در معاملات نقدی نشان می‌دهد اسکناس آمریکایی اکنون از نیمه کانال ۵۵ هزار تومانی عبور کرده و با قیمت ۵۵ هزار و ۷۰۰ تومان به فروش می‌رسد. با این حال همچنان می‌توان در بازار فردوسی، دلار را با قیمت‌های پایین‌تری خریداری کرد؛ اگرچه تمامی فروشندگان، دلار را در همین کانال ۵۵ هزار تومانی عرضه می‌کنند و تمایلی برای فروش در کانال ۵۴ هزار تومانی نشان نمی‌دهند.

به گزارش عرشه آنلاین،،قیمت دلار در معاملات پشت خطی اما از ابتدای بازگشایی بازار فردوسی، نوسانات کاهشی را تجربه می‌کند. برخی معامله‌گران معتقدند این بار بازارساز به معاملات پشت خطی ورود کرده و تلاش می‌کند از سمت این بازار، به بازار نقدی دلار سیگنال دهد.

از ابتدای بازگشایی بازار ارز در روز جاری، قیمت دلار در معاملات پشت خطی از ۵۵ هزار و ۹۰۰ تومان به سمت پایین هل داده شده و حالا به کف کانال ۵۵ هزار تومانی رسیده است

پیش بینی ۱۰ اقتصاددان از قیمت دلار

اکثر کارشناسان و فعالان اقتصادی معتقدند؛ نوسانات اخیر در بازار ارز درنتیجه‌ی دامن زدن به فضای روانی است و همچون موارد قبلی، حباب دلار با فروکش کردن هیجانات مقطعی، تخلیه خواهد شد و قیمت‌ها به سطوح تعادلی قبلی باز می‌گردد.

 بسیاری از ذی‌نفعان داخلی و خارجی نوسان نرخ ارز، از ثبات نسبی ایجاد شده در بازار، از ابتدای سال جاری متضرر شده‌اند.

ایبنا رسانه بانک مرکزی نوشت: این افراد و جریان‌ها در مواقعی که یک حادثه یا رخداد غیراقتصادی مثل اخبار منفی سیاسی یا تنش‌های منطقه‌ای رخ می‌دهد با موج‌سواری و جوسازی رسانه‌ای، به‌دنبال تهییج انتظارات تورمی و ایجاد التهاب در بازار ارز و طلا هستند.

در سال‌های گذشته به‌دلیل ضعف در حکمرانی ارزی و انفعال بازارساز، ایجاد هیجانات باعث جهش‌های ارزی می‌شد اما در سال جاری با تقویت و حفظ منابع ارزی و اقدامات هوشمندانه بازارساز در مقاطع مختلف، با کنترل شوک‌های سیاسی، هیجانات در کمتراز چند روز تخلیه و ثبات و آرامش به بازار ارز و طلا بازگشت.

به همین جهت اکثر کارشناسان و فعالان اقتصادی معتقدند؛ نوسانات اخیر در بازار ارز درنتیجه‌ی دامن زدن به فضای روانی است و همچون موارد قبلی، حباب دلار با فروکش کردن هیجانات مقطعی، تخلیه خواهد شد و قیمت‌ها به سطوح تعادلی قبلی باز می‌گردد.

پیش‌بینی قیمت دلار

منبع: خبر آنلاین

دیگر رسانه ها

کدخبر: 122684

ارسال نظر