اعلام سقف سوخت‌گیری با کارت آزاد / سقف سهمیه بنزین با کارت شخصی چقدر شد؟

سخنگوی صنف جایگاه‌داران سوخت درباره فروش کارت‌های سوخت شخصی با نرخ‌های عجیب در فضای مجازی توضیح داد

 اعلام سقف سوخت‌گیری با کارت آزاد / سقف سهمیه بنزین با کارت شخصی چقدر شد؟

سخنگوی صنف جایگاه‌داران سوخت درباره فروش کارت‌های سوخت شخصی با نرخ‌های عجیب در فضای مجازی توضیح داد

به گزارش عرشه آنلاین،رضا نواز، در پاسخ به سئوالی مبنی بر فروش کارت‌های سوخت شخصی با نرخ‌های عجیب در فضای مجازی گفت: این اقدامات غیرواقعی و بزرگ‌نمایی است، اینکه شخصی کارت سوخت خود را چند میلیون تومان به فروش بگذارد، یک کار اغراق‌آمیز است و بیشتر یک فضاسازی است تا اینکه به عنوان یک اقدام رواج یافته درنظر گرفته شود

وی افزود: اگر واگذار کردن کارت سوخت شخصی به اشخاص دیگر و خرید و فروش و اجاره آن ممنوع است، جا دارد پلیس فتا در سکوهایی که این ‌گونه تبلیغات منتشر می‌شود ورود کرده و اعلام تخلف کند؛ اما اینکه بگوییم حجم زیادی از کارت‌های سوخت در حال خرید و فروش است، این اتفاق نمی‌افتد و تبلیغات اینچنینی و شایعات مربوطه، یک فضاسازی غیرواقعی است.

سخنگوی صنف جایگاه‌داران سوخت بیان کرد: درحال حاضر نزدیک به ۸۰درصد سوخت‌گیری در جایگاه‌ها با کارت سوخت شخصی صورت می‌گیرد.

وی ادامه داد: در زمینه تجهیز تمامی جایگاه‌های عرضه سوخت به کارت‌خوان سیار، پیشرفت بسیار خوبی داشته‌ایم به‌طوری که نزدیک به‌ ۹۰درصد جایگاه‌های عرضه سوخت سراسر کشور به کارتخوان‌های سیار مجهز شده‌اند

نواز افزود: تا پایان بهار، پیش‌بینی می‌شود که تمامی جایگاه‌های عرضه سوخت به کارت‌خوان‌های سیار مجهز شوند

سخنگوی صنف جایگاه‌داران سوخت تصریح کرد: میزان استفاده مردم از کارت سوخت شخصی مجددا صعودی شده است؛ چرا که از ابتدای سال ۱۴۰۲ تاکنون که بیش از ۱۳ ماه می‌گذرد، میزان استفاده از کارت سوخت شخصی توسط مردم در زمان سوخت‌گیری با نرخ آزاد، سینوسی بوده به این معنا که در برخی مواقع سال بیشتر و در برخی زمان‌ها کمتر بوده است.

 

وی ادامه داد: درحال حاضر نزدیک به ۸۰درصد سوخت‌گیری در جایگاه‌ها با کارت سوخت شخصی صورت می‌گیرد.

 

بیشترین تعداد کارت آزاد سوخت در تهران

سخنگوی صنف جایگاه‌داران در پاسخ به اینکه "طبق گزارش‌های مردمی برخی جایگاه‌های عرضه سوخت از ارائه کارت سوخت آزاد به متقاضیان خودداری می‌کنند"، گفت: چند دسته جایگاه سوخت داریم، تعدادی جایگاه داریم که اصلا کارت آزاد ندارند که این قبیل جایگاه‌ها بیشتر در مناطق مرزی هستند؛ یک دسته جایگاه داریم که فقط یک کارت سوخت آزاد در اختیار دارند و جایگاه‌های دیگری که به لحاظ فروش بالاتر و یا در کلانشهرها هستند، بیش از یک کارت آزاد در اختیار دارند.

شارژ کارت سوخت شخصی

بنابر اعلام مسئولان شرکت پخش فرآورده‌های نفتی، هر ماه سهمیه بنزین به شرح زیر به کارت سوخت شخصی مالکان خودرو واریز می‌شود:

- ۶۰ لیتر بنزین سهمیه‌ای

- ۱۰۰ لیتر بنزین آزاد

یارانه بنزین ماهانه خودرو‌ها

- خودرو‌های سواری شخصی: ۶۰ لیتر

- خودرو‌های سواری شخصی دوگانه سوز: ۳۰ لیتر

- موتورسیکلت‌ها: ۲۵ لیتر

نرخ بنزین سهمیه‌ای و آزاد

- بنزین سهمیه‌ای: ۱۵۰۰ تومان برای هر لیتر

- بنزین آزاد: ۳۰۰۰ تومان برای هر لیتر

- بنزین سوپر: ۳۵۰۰ تومان برای هر لیتر

ذخیره سوخت چیست؟

سهمیه سوخت مصرف نشده تا ۶ ماه یا معادل ۳۶۰ لیتر در کارت سوخت‌ها ذخیره می‌شود. بنابراین، در صورت عدم استفاده از کارت سوخت طی مدت یا ظرفیت مشخص شده، سهمیه سوخت از بین می‌رود.

مالک هر خودرو می‌تواند سهمیه سوخت هر خودروی سواری برای ۶ ماه (۳۶۰ لیتر) و برای موتورسیکلت‌ها به مدت ۹ ماه (۲۲۵ لیتر) را ذخیره کند.

 

دیگر رسانه ها

کدخبر: 137235

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها

      ارسال نظر