پیش بینی مهم هواشناسی تا پایان خرداد، امسال خرداد جهنمی نیست؟

وضعیت بارش باران و دمای هوا تا پایان خرداد | باز هم باران می‌بارد و هوا سرد می‌شود؟

پیش بینی مهم هواشناسی تا پایان خرداد، امسال خرداد جهنمی نیست؟

پژوهشگاه هواشناسی و علوم جو کشور  وضعیت بارش‌ها و دمای هوا را در ایران تا ۲۷ خردادماه اعلام کرد.

پژوهشگاه هواشناسی و علوم جو کشور اعلام کرد که بر اساس نقشه‌های پیش‌بینی هفتگی بارش کشور بر مبنای نقشه های احتمالاتی از ۱۷ اردیبهشت ماه تا ۲۷ خرداد ماه سال ، بارش طی هفته اول (۱۷ تا ۲۳ اردیبهشت) در استان‌های همسایه کوه‌های البرز، زاگرس و شمال ‌غرب بیش از نرمال و در سایر مناطق کمتر از نرمال است. هسته‌های بیشینه بارش انباشته به مقدار ۲۰ تا ۶۰ میلیمتر روی شمال ‌غرب، زاگرس شمالی، نیمه غربی البرز و به مقدار کمتر در شمال ‌شرق کشور قرار دارند.

طی هفته دوم بارش‌ در نیمه شمالی کشور در محدوده نرمال تا بیش از آن و برای سایر مناطق کمتر از نرمال پیش ‌بینی شده است. بارش کشور در هفته‌های سوم و چهارم در محدوده نرمال خواهد بود. در هفته‌های پنجم و ششم در شمال ‌غرب، نیمه غربی خزر و مناطقی از جنوب ‌شرق کشور بارش رخ می‌دهد اما میانگین بارش کشور کمتر از نرمال برآورد می‌شود.

بر اساس جدیدترین نقشه‌های پیش بینی هفتگی دمای هوای کشور بر مبنای نقشه های احتمالاتی میانگین دمای هوای هفته اول (۱۷ تا ۲۳ اردیبهشت) در سواحل خزر و دریای عمان نرمال و در سایر مناطق بین ۱ تا ۴ درجه سلسیوس کمتر از نرمال خواهد بود و بیشترین کاهش (۳ تا ۴ درجه) برای استان‌های واقع در شمال خلیج فارس، نوار غرب و شرق کشور پیش‌بینی شده است.

نابهنجاری منفی دمای هوا طی هفته دوم در نیمه غربی و سواحل جنوبی کشور بین صفر تا ۲ درجه خواهد بود و در سایر مناطق از ۱ تا ۳ درجه بیش از نرمال است. دمای هوای هفته سوم در دو سوی کوه‌های البرز، غرب و شمال‌ غرب ۱ تا ۲ درجه بیش از نرمال و در سایر مناطق نرمال خواهد بود.

دمای هوای کشور در هفته‌های چهارم تا ششم بین ۱ تا ۳ درجه بیش از نرمال برآورد می‌شود.

منبع: ایسنا

دیگر رسانه ها

کدخبر: 136578

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها

      ارسال نظر