بازداشت برادرزاده علی شمخانی؛ موعود شمخانی کیست؟

یکی از معاونان سابق منطقه آزاد اروند توسط سربازان گمنام امام زمان (عج) دستگیر شد.

 بازداشت برادرزاده علی شمخانی؛ موعود شمخانی کیست؟

ساعتی پیش یک منبع آگاه خبر بازداشت موعود شمخانی معاون فنی سابق سازمان منطقه آزاد اروند و برادرزاده علی شمخانی دبیر سابق شورای عالی امنیت ملی را تایید کرد و گفت: وی به اتهام دریافت رشوه و فساد مالی در آبادان بازداشت شده است

پیش از این خبرگزاری فارس نوشت یکی از معاونان سابق منطقه آزاد اروند توسط سربازان گمنام امام زمان (عج)  دستگیر شد. 

به گزارش عرشه آنلاین، مقامات قضایی هنوز در این زمینه اظهارنظری نکرده اند. این پرونده در دست بررسی قرار دارد و جزئیات بیشتر متعاقباً اعلام خواهد شد.

در سال ۱۳۹۹ نیز رئیس و یکی از معاونین منطقه آزاد اروند با اتهام فساد اقتصادی بازداشت شده بودند.

علاوه بر این خبر وبسایت خبری «انصاف نیوز»؛ نوشت یک رسانه‌ی فارسی زبان خارج از کشور با اعلام خبر بازداشت برادرزاده ی علی شمخانی، موعود شمخانی معاون فنی و امور زیربنایی سازمان منطقه آزاد اروند، مدعی شد که نهادهای ذیربط در حال بررسی پرونده‌ی اختلاس ۱۳۰ هزار میلیارد تومانی در این منطقه آزاد هستند.

«انصاف نیوز» در این رابطه نوشته است:بر اساس شنیده‌های خبرنگار انصاف نیوز، بازداشت آقای شمخانی صحت دارد و اتهام او نیز مربوط به مسائل منطقه‌ی آزاد است اما مبلغ ۱۳۰ هزار میلیارد تومان غیر واقعی است.

موعود شمخانی

ساعاتی قبل سایت اصولگرای صراط نیوز در این باره نوشت: معاون منطقه آزاد که برادرزاده یکی از مسئولان ارشد سابق کشور است، در آبادان بازداشت شد. از علت دستگیری وی خبر دقیقی در دست نیست و جزئیات این بازداشت مشخص نیست. ‘موعود. ش’ به تازگی در تهران در مراسم عروسی دختر عموی خود در یک هتل مجلل شرکت کرده بود.

اردلان میراسماعیلی، فعال رسانه ای درباره‌ی خبر بازداشت موعود شمخانی در شبکه‌ی اجتماعی ایکس نوشت: علت بازداشت موعود شمخانى برمیگرده به زمان حضورش در منطقه آزاد آبادان و احداث یک گارد ریل که متاسفانه یک نفر فوت میکنه و مدیر عامل و معاونین هم احضار شدن.

موعود شمخانی

موعود شمخانی کیست؟

موعود شمخانی برادرزاده علی شمخانی، دبیر سابق شورای امنیت ملی است.

موعود شمخانی در سال ۱۳۹۴ به سمت معاون فنی و امور زیربنایی سازمان منطقه آزاد اروند منصوب شد.

موعود شمخانی

در سال ۱۴۰۱ به دنبال حادثه ی ریزش ساختمان متروپل در آبادان، ادعاهایی درباره ی همکاری موعود شمخانی با حسین عبدالباقی مالک این ساختمان مطرح شد.

ماجرای عروسی دختر علی شمخانی در هتل اسپیناس

در چند روز گذشته، شایعاتی درباره ازدواج دختر علی شمخانی به گوش رسیده است. براساس گزارش منتشر شده توسط «فراز»، یک مراسم عروسی با هزینه تقریبی یک میلیارد و چهارصد میلیون تومان در هتل اسپیناس برگزار شده است. علی‌اکبر رائفی‌پور، سخنران اصولگرا تندرو، پس از برگزاری مراسم عروسی دختر علی شمخانی، دبیر سابق شورای عالی امنیت ملی، واکنشی نشان داد. او در پیامی اظهار داشت: «اگر متهم به سیاه‌نمایی نمی‌شویم، اجازه داریم بپرسیم چطور می‌توانیم در مورد صبر و شکیبایی مردم در مقابل تحریم‌های اقتصادی صحبت کنیم، وقتی مراسم عروسی دختر دبیر سابق شورای عالی امنیت در یکی از تالارهای مجلل و گران قیمت کشور برگزار می‌شود؟ آیا نماینده‌های گشت ارشاد نیز در این هتل حضور دارند؟».

همچنین، معین‌الدین سعیدی، نماینده مجلس ادعا کرده است که چند شب گذشته، یکی از مسئولان عالی سابق کشور مراسم عروسی دختر خود را در هتل اسپیناس پالاس برگزار کرده است و در این مراسم، گشت ارشاد مدیران را نظارت می‌کرده است. او با اشاره به سیره امامین انقلاب و حاج قاسم سلیمانی، به این نکته اشاره کرده است که این نوع رفتارها با آن‌ها همخوانی ندارد و حتی دفتر رهبر انقلاب نیز به این نوع رفتارها تذکر جدی داده است.

معین‌الدین سعیدی، با اشاره به اینکه حجاب یک واجب شرعی است، بیان کرده است: من معتقد هستم که حجاب یک واجب شرعی و سیاسی است، اما در کنار آن تقویت سفره‌های مردم یک واجب شرعی، سیاسی و تقویت ارزش پول ملی هم یک ضرورت شرعی است و اینکه اصلاح نظام بانکداری باید اتفاق بیفتد و این‌ها اولویت‌های مهم‌تر مردم هستند.

رویداد ۲۴ در همین باره نوشت: علی شمخانی در سال ۱۳۳۴ در شهر اهواز ایران به دنیا آمده است. خانواده او به زبان عربی صحبت می‌کردند و او نیز در طول تحصیلات ابتدایی و متوسطه‌اش در همان منطقه تحصیل کرد. سپس به دانشگاه جندی شاپور اهواز رفت و تحصیلات خود را در رشته مهندسی کشاورزی ادامه داد. او در این دوران فعالیت‌های سیاسی خاصی نداشت و به طور عمده به تحصیلات خود متمرکز شد. علی شمخانی از اوایل دهه ۵۰ با فعالیت‌های سیاسی بر ضد حکومت پهلوی آشنا شد و به جمع مبارزان سیاسی در این زمینه پیوست. در ادامه، توسط کمیته ضد خرابکاری ساواک دستگیر شد، اما این اتفاق باعث شد تا در زندان با مبارزان دیگری همچون محسن رضایی و غلامعلی رشید آشنا شود و گروه مبارز "منصورون" را برای مبارزه مسلحانه علیه حکومت پهلوی تشکیل دهند. پس از پیروزی انقلاب اسلامی، به دلیل سوابق نظامی خود، ابتدا به کمیته انقلاب اسلامی پیوست و سپس با تأسیس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، از جمله اولین اعضا و موسسان، به آن پیوست.

دیگر رسانه ها

کدخبر: 135306

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها

      ارسال نظر