همه سربازان و کسانی که کارت پایان خدمت ندارند بخوانند +جزئیات معافیت و تسهیلات

فرمانده قرارگاه مرکزی مهارت آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح از نهایی شدن سامانه مشوق‌های سربازی خبر داد و اعلام کرد که مشمولان دارای مهارت می‌توانند از ۱۵ اردیبشهت ماه نسبت به انجام ثبت نام خود در این سامانه اقدام کنند.

همه سربازان و کسانی که کارت پایان خدمت ندارند بخوانند +جزئیات معافیت و تسهیلات

 فرمانده قرارگاه مرکزی مهارت آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح از نهایی شدن سامانه مشوق‌های سربازی خبر داد و اعلام کرد که مشمولان دارای مهارت می‌توانند از ۱۵ اردیبشهت ماه نسبت به انجام ثبت نام خود در این سامانه اقدام کنند.

به گزارش عرشه آنلاین، سردار محمدجواد زاده کمند در نشست خبری که پیش ازظهر امروز در ستاد مرکزی قرارگاه مهارت آموزی سربازان برگزار شد، گفت: به عملیات شب گذشته سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در حمله پهپادی و موشکی به سرزمین‌های اشغالی اشاره کرد و گفت: پیروزی جبهه مقاومت و نیروهای مسلح در تنبیه نیروهای کودک‌کش و صهیونیست را در عملیات مقتدرانه وعده صادق تبریک می‌گویم. ما اقتدار امروز کشورمان را مدیون شهدا به ویژه شهدایی نظیر شهید طهرانی مقدم هستیم.

وی در ادامه به تشریح برنامه‌ها و اقدامات قرارگاه مهارت آموزی سربازان در سال ۱۴۰۳ پرداخت و گفت: در سالی که گذشته ما فرهنگ سازی برای مهارت آموزی در سطح نیروهای مسلح جزو اولویت‌های خود تعریف کردیم که خوشبختانه توانستیم موفقیت‌هایی در این حوزه کسب کنیم، البته با شرایط مطلوب فاصله داریم. این اولویت را در سال ۱۴۰۳ نیز با جدیت پیگیری خواهیم کرد تا فرهنگ مهارت‌آموزی را در نیروهای مسلح و جامعه ارتقا دهیم.

فرمانده قرارگاه مرکزی مهارت آموزی سربازان ستادکل نیروهای مسلح با بیان اینکه درسال گذشته تمامی رده‌ها و سازمان‌های نیروهای مسلح ظرفیت‌های خودشان را برای مهارت‌آموزی پای کار آوردند، گفت: در همین راستا نیز ۲۳۷ هزار و ۳۰۰ نفر از کارکنان وظیفه تحت پوشش مهارت‌های آموزشی قرار گرفتند،  ۲۱ هزار و ۲۵ نفر در حوزه هنر، در شاخه ورزش ورزش ۱۲ هزار ۳۵۰ نفر و در بخش فناوری اطلاعات ۴۴ هزار و ۴۰۰ نفر مهارت تخصصی کسب کردند.

زاده‌کمند از استانداردسازی‌های محیط کار واقعی در سال ۱۴۰۳ خبر داد و گفت: همچنین بیش از ۲۵۰۰ مرکز مهارت در درون نیروهای مسلح ایجاد کردیم که به مهارت‌آموزی نیروهای وظیفه کمک می‌کند.امسال تلاش خواهیم کرد تا این مراکز را به محیط کار واقعی شبیه‌تر کنیم.

وی درباره وام‌های اعطایی به سربازان ماهر نیز گفت: دو هزار میلیارد در قانون بودجه برای پرداخت وام اشتغال به سربازان ماهر پیش‌بینی شده بود و از سال گذشته ۴۳ هزار واجد شرایط ثبت نام کردند. ۱۱ هزار نفر در مسیر پرداخت در بانک‌های عامل قرار گرفتند و پرداخت آنها از دی ماه آغاز شد و ۳۵ درصد موفق به دریافت تسهیلات شدند.

فرمانده قرارگاه مرکزی مهارت آموزی سربازان ستادکل نیروهای مسلح همچنین درباره استفاده از مشوق‌های مشمولین خدمت سربازی نیز گفت: مشمولین برای بهره‌مندی از این مشوق‌ها باید پیش از ورود به خدمت یک مهارت کسب کنند که شیوه اجرای مشوق‌ها در اسفند ماه اعمال شد.

ما  ۹ مشوق را برای این افراد پیش بینی کردیم که شامل استفاده از یک ماه کسر خدمت، یک ماه مرخصی تشویقی، انتخاب استان محل خدمت، انتخاب سازمان مخل خدمت، تعویق اعزام تا شش ماه، اعطای درجه تشویقی بالاتر و به کار گیری سرباز ماهر برابر نیاز و اولویت استخدام در نیروهای مسلح است.

وی ادامه داد: اما دقت کنید تنها مشمولانی که مجاز هستند از مشوق‌ها استفاده کنند که دوره مهارت گذرانده گواهی کسب کرده باشند، فارغ تحصیل دیپلم هنرستان و کار و دانش، فارغ تحصیلات پزشکی و پیراپزشکی و سایر فارغ تحصیلان دانشگاه‌های کشور که یک بسته دوره مهارتی تعریف شده که دانشجویان در طی تحصیل اقدام می‌کنند و از مشوق‌ها بهره مند می‌شوند.

زاده کمند همچنین گفت: سامانه مشوق‌ها اجرایی شده و در حال تست نهایی است و ثبت نام رسمی واجدین شرایط از ۱۵ اردیبشهت ماه آغاز می‌شود و باید برای بهره مندی از این تسهیلات دو ماه پیش از شروع خدمت ثبت نام خود را انجام دهند.

اطلاعیه مهم سازمان نظام وظیفه درباره اعزام دو بردار به خدمت سربازی

 سازمان وظیفه عمومی فراجا در اطلاعیه ای اعلام کرد: اگر دو بردار همزمان نوبت رفتن به خدمت سربازی شان باشد؛ یک نفر می تواند تا پایان خدمت دوره ضرورت برادر حین خدمت از تمدید تاریخ اعزام به خدمت بهره مند شوند.

 سازمان وظیفه عمومی فراجا در اطلاعیه ای اعلام کرد: برابر ماده 44 قانون خدمت وظیفه عمومی در مواردی که دو برادر همزمان در شرایط اعزام به خدمت قرار دارند ،درصورتیکه یکی از برادران درحال خدمت باشد ،برادر دیگر در صورت نداشتن غیبت تا پایان خدمت برادر خود می تواند تاریخ اعزامش را تمدید کند .

مشمول فاقد غیبت جهت تمدید تاریخ اعزام به خدمت می بایست  به همراه برگ اشتغال به خدمت برادر، جهت تمدید تاریخ اعزام به خدمت به یکی از دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس+10) مراجعه کند .

در مواردی که تاریخ اعزام به خدمت دو برادر همزمان باشد، تاریخ  اعزام به خدمت یکی از آنان به مدت دو ماه تمدید می شود و درصورت ارائه گواهی اشتغال به خدمت، مشمول می تواند تا پایان خدمت دوره ضرورت برادرحین خدمت  از تمدید تاریخ اعزام به خدمت بهره مند شود.

دیگر رسانه ها

کدخبر: 133526

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها

      ارسال نظر