زمستان برگشت، بارش برف را ببینید

اتفاقی کم‌سابقه که در این وقت سال دربسیاری از مناطق کشور برف می بارد

زمستان برگشت، بارش برف را ببینید

اتفاقی کم‌سابقه که در این وقت سال دربسیاری از مناطق کشور برف می بارد

بارش برف در جادهٔ چالوس

رئیس پلیس راه البرز: هم‌اکنون بارش برف در جادهٔ کرج-چالوس موجب شده تا ترافیک بیش از پیش ایجاد شود.

ترافیک در آزادراه تهران-شمال از محدودهٔ شهرستانک تا تونل البرز و انتهای آزادراه سنگین است. این بار ترافیکی در خط جنوبی آزادراه تهران - شمال از محدودهٔ تونل‌ ۱۸ تا انتهای تونل البرز سنگین است.

 هم اکنون بارش ۳۰ سانتی‌متری برف در ششمین روز از بهار در مرز تمرچین شهرستان پیرانشهر!

بارش برف در پنجمین روز بهار، مناطق غربی استان اصفهان همچون فریدونشهر و شهر رُزوه را سفیدپوش کرد.

مدیرکل مدیریت بحران استان مرکزی با اشاره به تأیید اغلب مدل‌های هواشناسی در فعالیت سامانه بارشی جدید، گفت: با توجه به نقشه‌های هواشناسی از اواخر امروز یکشنبه سامانه بارشی وارد استان مرکزی می‌شود که حاصل این سامانه 100 میلیمتر بارش در نقاط جنوبی استان است.

امید محترمی افزود: همچنین در نقاط مختلف استان مرکزی تا 40 میلیمتر بارش پیش‌بینی شده است. طبق پیش‌بینی‌های انجام شده، در روزهای آینده این استان با بارش 70 سانتی‌متری برف بهاری مواجه خواهد شد.

وضعیت جوی کشور تا پایان هفته | برف و باد و باران در سراسر کشور به جز این دو استان

بنابر اعلام مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا، بارش باران، رعد و برق و وزش باد در کل کشور به جز دو استان جنوبی، در روز دوشنبه پیش بینی می‌شود.

دوشنبه (۶ فروردین) در کل کشور به جز سیستان و بلوچستان و شرق هرمزگان بارش باران، گاهی رعد و برق و وزش باد همراه با کاهش نسبی دما رخ می‌دهد و در ارتفاعات و مناطق سردسیر برف پیش‌بینی می‌شود.

در شمال استان‌های تهران، البرز، قزوین، شرق همدان، مرکزی، غرب قم، لرستان، شمال و شرق خوزستان، چهار محال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد و فارس بارش شدت خواهد داشت. در دامنه‌های زاگرس مرکزی و البرز مرکزی رخداد رگبار و رعد و برق و تگرگ همچنین در مرکز، شرق و جنوب شرق کشور وزش باد شدید و خیزش گرد و خاک انتظار می‌رود.

امروز نفوذ گردوخاک از کشور همسایه به جنوب غرب کشور و کاهش کیفیت هوا در این مناطق دور از انتظار نیست.

سه‌شنبه (۷ فروردین)، تنها در نوار شرقی و ارتفاعات البرز وزش باد و رگبار پراکنده رخ می‌دهد. به‌تدریج از بعدازظهر سه‌شنبه با گذر متناوب امواج تراز میانی از نوار شمالی کشور بارش باران و برف در برخی مناطق شمال غرب کشور آغاز می‌شود.

چهارشنبه (۸ فروردین) علاوه بر شمال غرب در استان‌های واقع در سواحل دریای خزر و خراسان شمالی نیز بارش، وزش باد و کاهش نسبی دما پیش‌بینی می‌شود و دریای خزر مواج است.

همچنین پنجشنبه (۹ فروردین) این وضعیت در اردبیل، سواحل شمالی و خراسان شمالی ادامه خواهد داشت همچنین در غرب، مرکز، دامنه‌های جنوبی البرز واقع در تهران و سمنان، برخی مناطق شرق و شمال شرق کشور، در استان‌های چهار محال و بختیاری و ارتفاعات شمال خوزستان ابرناکی و رگبار باران گاهی رعد و برق و در ارتفاعات بارش برف پیش‌بینی می‌شود.

جمعه (۱۰ فروردین) نیز گستره بارش در دامنه‌های جنوبی البرز واقع در تهران و سمنان، نواحی از مرکز، شرق، شمال شرق کشور، مازندران و گلستان پیش‌بینی می‌شود و شرق دریای خزر مواج خواهد بود.

دوشنبه خلیج‌فارس و سه‌شنبه شرق خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان مواج خواهند بود و در سواحل دریای خزر سه شنبه افزایش دما و طی روزهای چهارشنبه تا جمعه روند کاهش نسبی دما حاکم می‌شود.

آسمان تهران سه‌شنبه (۷ فروردین‌) صاف تا قسمتی ابری، در بعضی ساعت‌ها وزش باد شدید با حداقل دمای ۶ و حداکثر دمای ۱۶ درجه سانتیگراد و طی چهارشنبه (۸ فروردین‌) کمی ابری تا نیمه ابری، گاهی وزش باد شدید، در بعدازظهر بارش پراکنده با حداقل دمای ۷ و حداکثر دمای ۱۶ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

طی فردا و پس فردا بندرعباس با دمای ۲۹ و ۳۰ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و اردبیل طی فردا با دمای ۲ و پس فردا شهرکرد با دمای ۳- درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان کشور هستند.

دیگر رسانه ها

کدخبر: 131279

ارسال نظر