مهلت 7 روزه استقلال برای پرداخت بدهی/ پرسپولیس یک قدم جلوتر

استقلال برای پرداخت بدهی هایش باید تا 11 فروردین اقدام کند، در غیر این‌صورت از آسیا حذف خواهد شد.

مهلت 7 روزه استقلال برای پرداخت بدهی/ پرسپولیس یک قدم جلوتر

استقلال برای پرداخت بدهی هایش باید تا ۱۱ فروردین اقدام کند، در غیر این‌صورت از آسیا حذف خواهد شد.

به گزارش عرشه آنلاین، پرسپولیس و استقلال برای دریافت صدور مجوز حرفه ای هر ساله باید پروسه طولانی را از سر بگذرانند و در این فصل، دو تیم تا ۱۱ فروردین فرصت خواهند داشت مدارک مربوط به صدور مجوز را بارگذاری کرده و پس ار آن کمیته مجوز حرفه ای فدراسیون اقدام به راستی آزمایی مدارک خواهد کرد و سپس مدارک برای AFC فرستاده خواهد شد.

یکی از اقدامات مربوط به کسب مجوز، بستن پرونده های بدهی باز در فیفا می‌باشد که پرسپولیس پیش از این بدهی بوژیدار رادوشویچ و مالیات برانکو ایوانکوویچ را پراخت کرد تا این گونه پرونده های حقوقی خود در فیفا را ببند.

اما استقلال هنوز نتوانسته پرونده بدهی خارجی مربوط به عزیزبک آمانوف و باشگاه سانتاکلارا برای انتقال محمد محبی را ببندد. این در حالی است که مصطفی زارعی رئیس کمیته صدور مجوز با ارسال نامه ای به باشگاه استقلال اعلام کرده که تنها ۷ روز فرصت دارند تا بدهی خود به آمانوف و باشگاه سانتاکلارا را تسویه کنند. در غیر این‌صورت باز هم استقلال برای کسب مجوز حرفه ای دچار مشکل خواهد شد و ممکن است برای سومین بار از آسیا حذف شوند.

پرسپولیس با نداشتن پرونده حقوقی در فیفا از این نظر از استقلال وضعیت بهتری دارد و فقط مشکل مالکیت این تیم مطرح است که در هفته گذشته اعلام شد پرسپولیس قرار است ۱۱ فروردین از طریق کارگزاری بانک ملی واگذار شود. سهام استقلال نیز از طریق کارگزاری بانک صنعت و معدن به فروش گذاشته خواهد شد. 

حال باید دید بالاخره دو تیم موفق به کسب مجوز حرفه ای و حضور در فصل آینده لیگ قهرمانان (در صورت کسب سهمیه) خواهند شد یا فرصت حضور در این تورنمنت را از دست خواهند داد.

منبع: ایلنا

دیگر رسانه ها

کدخبر: 130983

ارسال نظر