بهار ۱۴۰۳ آمد؛ دعا کنیم خوشی ببارد

سال ۱۴۰۳ آغاز شد

بهار ۱۴۰۳ آمد؛ دعا کنیم خوشی ببارد

آغاز سال ۱۴۰۳ هجری شمسی/ برآمد باد صبح و بوی نوروز...

یَا مُقَلِّبَ الْقُلُوبِ وَ الْأَبْصَارِ 

یَا مُدَبِّرَ اللَّیْلِ وَ النَّهَارِ

یَا مُحَوِّلَ الْحَوْلِ وَ الْأَحْوَالِ

حَوِّلْ حَالَنَا إِلَی أَحْسَنِ الْحَالِ

 پایگاه خبری عرشه آنلاین  فرارسیدن عید نوروز و آغاز سال نو را به مخاطبان گرامی رکنا و تمامی ایران‌دوستان عزیز تبریک و تهنیت عرض می‌نماید؛ امید است در سال پیش رو با انتشار اخبار خوب سهمی در حال خوش شما داشته باشیم.

دعا کنیم خوشی ببارد

و صلح باشد و عشق و آزادی

و زمین جای قشنگی بشود 

برای زندگی ...

وروزهای خوب برای مردان و زنان این سرزمین کهن 

 

در تقویم سالها بر اساس نام ۱۲ حیوان، نام گذاری می‌شوند و برای هرسال نام یک حیوان در نظر گرفته شده است؛ اما نماد حیوان سال ۱۴۰۳ چیست؟

 با نزدیک شدن به پایان سال ۱۴۰۲ کم کم به استقبال فصل بهار و سال ۱۴۰۳ میرویم، ما برای شما اطلاعاتی از قبیل رنگ، زمان و حیوان سال ۱۴۰۳ را برایتان آماده کرده ایم.

جزئیات تحویل سال ۱۴۰۳؛ از ساعت تحویل تا حیوان سال ۱۴۰۳

ماه های پایانی سال ۱۴۰۲ نزدیک است و کم کم به استقبال بهار و سال نو ۱۴۰۳ می رویم،فرا رسیدن نوروز با ساز و دهل، قرآن و صلوات، حافظ و هفت سین به هر ایرانی نوید عشق و شادی و تازه شدن می بخشد. بسیاری از کاربران در ماه‌های پایانی سال و با نزدیک شدن به سال نوبه دنبال کسب اطلاعاتی از زمان تحویل سال ۱۴۰۳، رنگ سال ۱۴۰۳ و حیوان سال ۱۴۰۳ می باشند، در ادامه این مطلب به سوالات این عزیزان پاسخ گفته ایم.

لحظه تحویل سال ۱۴۰۳

در مورد موضوع مهم سال ۱۴۰۳ چه ساعتی است و سال ۱۴۰۳ چه ساعتی تحویل میشود، هم باید بدانید که لحظه تحویل سال ۱۴۰۳ شمسی به ساعت ایران برابر است با ساعت شش و ۳۶ دقیقه بامداد روز چهار شنبه ۱ فروردین ۱۴۰۳ شمسی، برابر با ۲۰ مارس (مارچ) ۲۰۲۴ میلادی و ۹ رمضان ۱۴۴۵ قمری.

باتوجه به ساعت لحظه ی تحویل سال که قبل از ۱۲ ظهر است، روز چهارشنبه برابر با اول فروردین یا نوروز است.

سال ۱۴۰۳ کبیسه است

در مطلب تقویم ۱۴۰۳ به این مورد اشاره داشتیم و دانستید که سال ۱۴۰۳ شمسی، سال کبیسه است و با توجه به اینکه اسفند ماه ۱۴۰۳ سی روز کامل است و این سال دارای ۳۶۶ روز میباشد پس سال کبیسه محسوب می شود.

حیوان سال ۱۴۰۳

در پاسخ به سوال سال ۱۴۰۳ سال چه حیوانی است، باید بگوییم در تقویم سالها بر اساس نام ۱۲ حیوان، نام گذاری می‌شوند و برای هرسال نام یک حیوان در نظر گرفته شده است. نماد حیوان سال ۱۴۰۳ نیز اژدها می باشد. اژدها سمبل قدرت، اقتدار، مقام، احترام، شانس، موفقیت، و ظرفیت می باشد.

حیوان سال ۱۴۰۳

حیوان سال ۱۴۰۳ را می‌توان اژدها (Dragon) دانست، که به طور کلی به موجودات افسانه‌ای با ظاهر اژدها یا اشکال مشابه اژدها اطلاق می‌شود. این موجودات از قرون گذشته تا کنون در افسانه‌ها، اساطیر، ادبیات و هنرهای تجسمی جای گرفته‌اند. 

در ادامه به برخی از مهمترین خصلت های متولدین سال اژدها اشاره خواهیم کرد:

اژدها نماد بخت و اقبال است و در طالع بینی، بهترین نماد برای زندگی، رشد و ترقی به شمار می رود.

افراد متولد سال اژدها،افرادی سرزنده، پرانرژی و خوش شانس هستند.

متولدین اژدها معمولاً به کمال می رسند و در تمام عرصه های هنری، مذهبی، نظامی، پزشکی یا سیاسی کامیاب می شود.

این افراد زمانیکه با مشکلی برخورد می کنند، به هیچ وجه ناامید نمی شوند.

اژدها گاهی سرکش، حاضر جواب، کمی خودبین و کم صبر است.

تولد سال اژدها موجودی با استعداد،با هوش، با اراده و بخشنده است و از عهده انجام هر کاری به خوبی بر می آید و تا لحظه مرگ هرگز محتاج دیگران نخواهد شد.

ظاهر فیزیکی:

اژدها معمولاً دارای بدن دراز و مقوس، مخروطی و دم بلند است و پوست آن معمولاً با پرهای تیز یا ترکیبات سفت پوشیده شده است. این موجودات اغلب دارای بال‌ها یا شاخه‌هایی شبیه پرندگان یا آویزهایی از پوست هستند که قابلیت پرواز دارند.

اهمیت فرهنگی:

اژدها به عنوان نماد قدرت و شجاعت در فرهنگ‌های مختلف جهان شناخته شده‌ است. در کشورهایی چون چین، هند و ژاپن، اژدها اغلب به عنوان موجودات بزرگ، ترسناک تصور می‌شوند.

تأثیر در جهان معاصر:

اژدها به عنوان شخصیت‌های محبوب در بازی‌ها و فیلم‌های علمی تخیلی به کار رفته‌اند.

 

مراسمات و جشن‌ها:

در برخی از فرهنگ‌ها، نمایشگاه‌ها و جشن‌ها به مناسبت اژدها برگزار می‌شود که به عنوان نمادی از شادی و شور استفاده می‌شود. تمام این ویژگی‌ها و جنبه‌ها نشان‌دهنده تأثیر گسترده و متنوع حیوان اژدها در فرهنگ‌ها و هنرها است و این موجودات به عنوان نمادهایی از قدرت، حکمت و تحدید مرزهای خیال و واقعیت در دنیای انسان‌ها شناخته می‌شوند.

ویژگی متولیدن سال اژدها

خصوصیات افراد متولدین در سال اژدها قابل توجه است. این افراد از نظر اخلاقی به عنوان افراد الهام‌بخش و کمال‌طلب شناخته می‌شوند، همیشه در تلاش برای دستیابی به بهترین نتیجه در هر زمینه‌ای هستند. این خصوصیت اخلاقی باعث می‌شود که در انتخاب همسر برای زندگی، انتخاب‌هایشان حتی در موارد جزئی نیز دقیق و دشوار باشد و برای یافتن همسری مناسب و به اندازه‌ انتظاراتشان، زمان زیادی صرف کنند. به دلیل کمال‌گرایی شدید، ممکن است در برخی موارد به تنهایی زندگی کنند، اما از این وضعیت ناراحت نمی‌شوند و همیشه برنامه‌های زندگی‌شان را با دقت تنظیم می‌کنند.

 

خصوصیات افراد متولدین در سال اژدها نشان‌دهنده روحیه هنری بالا است. این ویژگی لطیف باعث می‌شود که احساس کنند دیگران قادر به درک اعماق ذهن آن‌ها نیستند. از مشخصه‌های مثبت آن‌ها می‌توان به رشد و پیشرفت بالا اشاره کرد. این افراد با اراده قوی، پرانرژی، با استعداد و باهوش هستند و همیشه با پیگیری بالا به هر کاری که در دست می‌گیرند، با بهترین کیفیت انجام می‌دهند. این ویژگی‌ها آن‌ها را در چشمان دیگران محبوب کرده ولی در روابط عاشقانه کمتر داخل می‌شوند.

 

در حوزه شغلی، متولدین این سال در زمینه‌های پزشکی، نظامی، سیاسی و هنری به خوبی موفقیت می‌کنند. آن‌ها همواره اهداف بلندمدت دارند و تمایل دارند کارهایی از ابعاد بزرگ انجام دهند. با این حال، در برخی مواقع به دلیل طمع، وارد اقداماتی غیر اخلاقی شده‌اند. برخی از شخصیت‌های معروف متولد سال اژدها شامل عیسی مسیح، ناپلئون سوم، مارشال پتن، ژان ژاک روسو، برنارد شاو، دانتون، راشل و ماری پیکفورد می‌شوند

دیگر رسانه ها

کدخبر: 130729

ارسال نظر