شگرد جدید اسنپ و تپسی برای افزایش کرایه‌ها

حذف گزینه عجله دارم از تاکسی‌های اینترنتی مثل بمب صدا کرده و چالش‌های اساسی در سطح شهر ایجاد شده است.

شگرد جدید اسنپ و تپسی برای افزایش کرایه‌ها

شاید همه ماجرایی که بر سر حذف گزینه "عجله دارم" تاکسی‌های اینترنتی رخ داده است را بشود در این توئیت خلاصه کرد: "‌دولت لطف کرد و گزینه عجله دارم تاکسی‌های اینترنتی رو حذف کرد. تاکسی‌های اینترنتی هم قیمت‌های پایه رو برد گذاشت روی حالت «عجله دارم». حالا هم مردم ضرر میکنن هم اسنپ مشتری‌هاش کم میشه. هرجا دولت میاد توی بازار دخالت میکنه همیشه شر میرسونه". 

«توقف دارم» شگرد جدید تاکسی‌های اینترنتی برای افزایش کرایه‌ها 

 با پیگیری‌های سازمان تعزیرات حکومتی، سرانجام گزینه «عجله دارم» از تاکسی‌های اینترنتی از جمله «اسنپ» حذف شد. احمد اصانلو، رییس این سازمان ۱۵ اسفندماه سال جاری درباره رسیدگی به موضوع گزینه «عجله دارم» تاکسی‌های اینترنتی گفته بود: «این گزینه از موضوعاتی بود که هیچ دستگاهی به آن ورود نداشته و ما راسا ورود کردیم و قطعا از مصادیق گرانفروشی است. قبلأ تذکرات لازم داده شده و پرونده تشکیل شده و در حال تحقیقات مقدماتی است. اتمام حجت می‌کنم که شرکت‌های تاکسی‌های اینترنتی خودشان این گزینه را جمع کنند زیرا اجحاف در حق مردم است و برخی از شرکت‌ها از دیروز که پیگیر بودیم قول دادند که آن را حذف کنند.»

پس از این اتفاق اما، اخباری پیرامون افزایش قیمت کرایه تاکسی‌های اینترنتی نیز منتشر شد که به جنحال‌های اخیر افزود. هرچند این آخرین حاشیه نبود و گویا رانندگان همچنان پس از حذف گزینۀ «عجله دارم»، به دلیل قیمت‌های پایین درخواست‌های مسافران را قبول نمی‌کنند و مسافران تنها با استفاده از گزینۀ «توقف دارم» و در ادامه افزایش مبلغ کرایه می‌توانند به تاکسی‌های اینترنتی دسترسی بهتری داشته باشند. به این دلیل که در غیر این صورت، درخواست سفر آن‌ها غالبا مورد پذیرش رانندگان قرار نمی‌گیرد و باید مدت زیادی را معطل بمانند. در این بین بهتر است شرکت‌های تاکسی‌های اینترنتی هرچه سریع‌تر نسبت به رفع این موضوع هم اقدام کنند زیرا این شرایط تفاواتی با ماجرای عجله دارم ندارد و باز هم حقوق مردم با آن تضییع می‌شود.منبع: فرهیختگان

کاربری در توییتر نوشت :

پشه خسته نوشت: ‌مسیری که شنبه با ۱۱۵ تومن اومدم، امروز اسنپ قیمت زده بود: ۱۹۰ تومن. چرا؟ چون گزینه "عجله دارم" حذف شده. میشه مسئولین محترم به فکر ما مردم نباشن؟ چون خروجیش فقط بدبختی بیشتره.

 

نظر شما چیست؟ شما هم اگر نظر یا انتقادی دارید با ما و دیگر کاربران به اشتراک بگذارید

 

منبع: برترین ها

دیگر رسانه ها

کدخبر: 130289

ارسال نظر