طلای پسر فردین با شکست عنوان دار جهانی

امیررضا معصومی به مدال طلای رقابت‌های بین‌المللی کشتی آزاد جام یاشاردوغو ترکیه دست یافت.

طلای پسر فردین با شکست عنوان دار جهانی

 

رقابت‌های رده بندی و فینال پنج وزن دوم کشتی  آزاد جام یاشاردوغو ترکیه از عصر امروز در شهر آنتالیا در حال برگزاری است.

به گزارش عرشه آنلاین، در وزن ۱۲۵ کیلوگرم محمدرضا لطفی پس از استراحت در دور اول در دور دوم با نتیجه ۴ بر ۲ مقابل لخاگواگرل مونختور دارنده مدال‌های نقره و برنز جهان از مغولستان مغلوب و با توجه به حضور حریفش در دیدار فینال به گروه بازنده‌ها رفت.

لطفی در این گروه مقابل نیکا برولاوا از گرجستان با نتیجه ۱۰ بر صفر پیروز شد و به دیدار رده بندی رفت. وی در این دیدار با ضربه فنی مقابل شامیل شریپوف از بحرین مغلوب و پنجم شد.  

امیررضا معصومی پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتیجه ۱۱ بر صفر اوکتای جیفتجی از ترکیه را مغلوب کرد و به مرحله یک چهارم نهایی راه یافت. وی در این مرحله با نتیجه ۱۱ بر صفر مقابل سولومون ماناشویلی از گرجستان پیروز شد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت.

وی در این مرحله با نتیجه ۵ بر صفر هاکان بویوکجینگیل از ترکیه را شکست داد و به دیدار فینال راه یافت. معصومی در دیدار پایانی با نتیجه ۴ بر ۳ مقابل لخاگواگرل مونختور به برتری رسید و به مدال طلا دست یافت.

در پایان تیم ایران توسط هادی وفایی‌پور در وزن ۸۶ کیلوگرم، امیرحسین فیروزپور در وزن ۹۲ کیلوگرم و امیررضا معصومی در وزن ۱۲۵ کیلوگرم به مدال طلا، محمدمهدی پلنگ وار و امیرمحمد یزدانی در وزن ۷۰ کیلوگرم به مدال برنز دست یافت.

در رده بندی تیمی ایران با ۱۱۵ امتیاز قهرمان شد و تیم های قرقیزستان و مغولستان به ترتیب با ۱۱۱ و ۱۰۸ امتیاز دوم و سوم شدند.

منبعک خبر ورزشی

دیگر رسانه ها

کدخبر: 129578

ارسال نظر