۱۱۲ موسسه آموزشی غیردولتی پلمپ شدند

مدیرکل آموزش غیردولتی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به تعطیلی ۱۱۲ موسسه آموزش عالی غیردولتی گفت: ۲۲ اساسنامه، شیوه‌نامه و دستورالعمل در دو سال گذشته برای ساماندهی این موسسات تدوین و ابلاغ شده است.

۱۱۲ موسسه آموزشی غیردولتی پلمپ شدند

مدیرکل آموزش غیردولتی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به تعطیلی ۱۱۲ موسسه آموزش عالی غیردولتی گفت: ۲۲ اساسنامه، شیوه‌نامه و دستورالعمل در دو سال گذشته برای ساماندهی این موسسات تدوین و ابلاغ شده است.

به گزارش عرشه آنلاین، نشست تخصصی حکمرانی آموزش عالی غیردولتی امروز (چهارشنبه) و به عنوان یکی از نشست‌های تخصصی شصت و دومین اجلاس معاونان آموزشی دانشگاه‌های سراسر کشور در سالن شیخ بهایی با حضور مدیرکل آموزش های غیردولتی وزارت علوم و دیگر مدیران این اداره کل برگزار شد.

سید رسول عمادی در این نشست با اشاره به اهمیت داشتن اطلاعات دقیق و به‌روز از موسسات غیرانتفاعی اظهار داشت: نمی توان در مورد مجموعه ای بدون داشتن اطلاعات دقیق تصمیم گرفت، ولی پیشتر اطلاعات دقیق از موسسات آموزش های غیردولتی در دست نبود.

وی افزود: در دفتر آموزش عالی غیردولتی کتابچه ای با مشخصات تفصیلی چاپ شد و توانستیم همه موسسات را شناسایی کرده و در مورد آنها تصمیم بگیریم.

۱۱۲ موسسه آموزشی غیردولتی تعطیل شدند

عمادی با بیان اینکه، اکنون اطلاعات کافی در اختیار داریم، تصریح کرد: تعداد موسسات ۲۴۵ موسسه غیردولتی است که از این تعداد ۱۱۲ موسسه منحل شده است ضمن اینکه روند آمایش موسسات ادامه دارد و موسسات متخلف که به شکل جعلی تعدادی دانشجو دارند اما در واقع تعداد دانشجویان آنها بسیار کم است، ساماندهی می شوند.

وی با تاکید بر شفاف عمل کردن این مدیریت در آمایش موسسات غیردولتی اظهار داشت: به طورحتم به مشکلات موسساتی که قوانین را در مورد کارمندان و اعضای هیات علمی رعایت نمی کنند نیز رسیدگی می شود.

عمادی با اشاره به اهمیت برگزاری دقیق کلاس ها در موسسات آموزش عالی غیردولتی نیز گفت: اگر دانشجویی وقت ندارد سر کلاس برود، باید به جای آموزش غیردولتی در آموزش مجازی تحصیل کند.

وی با اشاره به لزوم حمایت از موسسات غیردولتی نیز تاکید کرد: موسسات فاقد مشکل باید حفظ شوند، همچنین در سال ۱۴۰۳ باید اقتصاد آموزش عالی غیردولتی را پیگیری کرده و این بخش را به کارآفرینان و صنایع متصل کنیم.

مدیرکل آموزش غیردولتی وزارت علوم افزود: همایشی در دانشگاه علم و فرهنگ در سال ۱۴۰۳ برگزار می شود و همه چالش های آموزش غیردولتی را در آن بررسی می کنیم.

تدوین اساسنامه و دستورالعمل برای ساماندهی آموزش غیردولتی

مدیرکل آموزش غیردولتی وزارت علوم تصریح کرد: در این مدت کارگروه فرهنگی و کارگروه اقتصاد آموزش عالی غیردولتی را فعال کرده ایم و کارگروه حکمرانی نیز به زودی فعال می شود.

عمادی ادامه داد: کمیسیون پایش وزارت علوم ارتقا یافته و امروز اگر موسسه ای در جلسه کمیسیون رای منفی مبنی بر انحلال بگیرد، باز هم موسسه به مدت ۱۰ روز وقت دارد از خود دفاع کند.

وی در ادامه گفت: در همین مدت دولت سیزدهم ۲۲ اساسنامه، شیوه نامه و دستورالعمل تدوین کرده که بعد از تصویب در وزارت علوم ابلاغ شده است تا مشکلات موسسات غیردولتی رفع شود.

به گفته مدیرکل آموزش غیردولتی وزارت علوم، شیوه نامه ها و دستورالعمل ها امور را تسهیل می کنند و سامانه آموزش عالی آزاد نیز راه اندازی شده است‌.

منبع: ایرنا

دیگر رسانه ها

کدخبر: 129119

ارسال نظر