جزئیات تازه دادگاه فرزندان معاون اول قوه قضاییه/ اتهام چیست؟

جلسه اول رسیدگی به اتهامات فرزندان معاون اول قوه قضائیه آغاز شد.

جزئیات تازه دادگاه فرزندان معاون اول قوه قضاییه/ اتهام چیست؟

سومین جلسه رسیدگی به این پرونده نیز در نوبت ظهر و عصر در حال برگزاری است.

 به گزارش عرشه آنلاین،

در جلسات امروز دادگاه رسیدگی به این پرونده، نماینده دادستان بخش‌های دیگری از کیفرخواست را قرائت کرد.

جلسات این دادگاه طی روزهای آتی ادامه خواهد داشت

جلسه اول رسیدگی به اتهامات فرزندان معاون اول قوه قضائیه آغاز شد. در این دادگاه به اتهامات ۲۳ تن از متهمان این پرونده از جمله دو تن از فرزندان معاون اول قوه قضاییه به اتهام تشکیل شبکه اعمال نفوذ و پولشویی در پرونده‌های کلان اقتصادی رسیدگی خواهد کرد. این افراد در تیرماه سال جاری دستگیر شده بودند.

دادگاه رسیدگی به اتهامات فرزندان معاون اول قوه قضاییه به ریاست قاضی فرخ نیا آغاز شد.

در این دادگاه به اتهامات ۲۳ تن از متهمان این پرونده از جمله دو تن از فرزندان معاون اول قوه قضاییه به اتهام تشکیل شبکه اعمال نفوذ و پولشویی در پرونده‌های کلان اقتصادی رسیدگی خواهد کرد.

این افراد در تیرماه سال جاری دستگیر شده بودند.

لازم به ذکر است که پیشتر سخنگوی قوه قضاییه درباره صحت و سقم این موضوع گفته بود: چنین پرونده‌ای در قوه قضاییه تحت رسیدگی است. قوه قضاییه با جدیت و صلابت و بدون هیچ تبعیضی به هر پرونده‌ای که مطرح باشد، رسیدگی می‌کند. به این ترتیب، به این پرونده هم رسیدگی خواهد کرد و اطلاع رسانی لازم انجام خواهد شد. نگاه قوه قضاییه، نگاه ضابطه‌مند و شفاف و روشن و مطابق قوانین شرعی و قانونی خواهد بود.

مسعود ستایشی، سخنگوی قوه قضاییه در نشستی دیگر نیز ضمن تایید دوباره این خبر بیان داشت که پرونده در مرحله تحقیقات مقدماتی است و گفت: پرونده فرزندان مقام ارشد قضایی فقط درباره دو فرزند معاون اول است و ارتباطی به شخص معاون اول قوه قضاییه ندارد؛ پرونده در مرحله مقدماتی و تحقیقاتی است و به‌محض اینکه از لحاظ انطباق با مقررات، اقتضای اطلاع‌رسانی کند، مطابق با موازین قانونی اطلاع‌رسانی خواهد شد.

 چندی پیش هم محمدرضا یزدی، رئیس دبیرخانه ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی درباره این پرونده در برنامه «صف اول» گفته بود: ما خط قرمزی نداریم برای همه مسئولین و اگر خدای ناکرده خودشان یا اطرافیانشان دچار خطایی شوند، پیگیری ما، امر عادی شده. من اگر بخواهم مثال بزنم، یکی از مسئولین رده بالامان، یکی دو تا از فرزندانش گرفتار شده بودند، درگیر شده بودند به ما گزارشی رسید. بنده خودم خدمتشان رسیدم. گفتم که این مدارکی که هست، اگر که خطاست و این‌ها درست نیست، بفرمایید. اگر که احیاناً شما در جریان نیستید، بدانید این اتفاق افتاده. اگر در جریان هستید مواظب باشید که از اسم شما استفاده نشود؛ ضمن این که ما این را دادیم دستگاه نظارتی دارد پیگیری می‌کند.

درباره اینکه این پرونده چرا و به چه علت تشکیل شده، گمانه زنی‌های متعددی مطرح می‌شود؛ اما در واقع تاکنون هیچ مقام رسمی درباره چرایی احضار و بازداشت فرزندان معاون اول قوه قضاییه اطلاعاتی مطرح نکرده و بر اساس آخرین اطلاعات گفته شده از سوی مسعود ستایشی، پرونده این افراد در مرحله تحقیقات مقدماتی قرار داشته و بنا به وعده سخنگوی قوه قضاییه، قرار است، طبق موازین قانونی در این باره اطلاع رسانی شود.

منبع: تسنیم

دیگر رسانه ها

کدخبر: 129092

ارسال نظر