اوباما جانشین بایدن می شود

میشل ۶۰ ساله بار‌ها گفته که تمایلی برای کاندیدا شدن در انتخابات ندارد و اذعان داشته که از بابت نتایج انتخابات ۲۰۲۴ نگران است.

اوباما جانشین بایدن می شود

در نظرسنجی جدیدی مشخص شد که اگر بایدن از گردونه رقابت‌های انتخاباتی ریاست جمهوری آمریکا کنار بکشد، میشل اوباما به دلیل آنکه از دو رقیب دیگر یعنی کامالا هریس و هیلاری کلینتون جلوتر است، می‌تواند جای او را بگیرد.

به گزارش عرشه آنلاین؛ دیلی میل نوشت، دو کاندیدای دیگر دموکرات انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴ آمریکا کامالا هریس، معاون بایدن و هیلاری کلینتون، وزیر خارجه سابق این کشور هستند، اما میشل اوباما، همسر باراک اوباما، رئیس‌جمهور پیشین آمریکا در نظرسنجی‌ها جلوتر است.

پرسش‌های فزاینده‌ای درباره سن و سلامت جسمی بایدن برای دور دوم ریاست جمهوری موجب شده تا نام میشل اوباما به‌عنوان یک گزینه‌ای بالقوه‌ای که ممکن است در آخرین لحظات وارد گود رقابت‌های انتخاباتی سال ۲۰۲۴ وارد شود، به زبان‌ها بیاید.

میشل ۶۰ ساله بار‌ها گفته که تمایلی برای کاندیدا شدن در انتخابات ندارد و اذعان داشته که از بابت نتایج انتخابات ۲۰۲۴ نگران است.

اما بانوی اول سابق آمریکا به نظریه‌های اخیر درباره اینکه نامش به عنوان کاندیدای دموکرات‌ها در صورت کناره‌گیری بایدن از گردونه رقابت مطرح شده، واکنشی نشان نداده است.

گمانه‌زنی‌هایی وجود دارد که شاید بایدن پیش از انتخابات نوامبر کنار برود.

در حالی که تقریبا نیمی از رای‌دهندگان بر این باورند که یکی از کاندیدا‌های دیگر دموکرات‌ها جای بایدن را می‌گیرد، بیشتر جمهوری‌خواهان با ۶۶ درصد معتقدند که حداقل تا حدودی احتمال دارد که دموکرات‌ها کاندیدای دیگری را جایگزین بایدن کنند. تنها ۳۳ درصد از دموکرات‌ها و ۴۳ درصد از رای‌دهندگان مستقل همین را گفتند.

یکی از هر پنج دموکرات یا ۲۰ درصد از آن‌ها در نظرسنجی موسسه راسموسن اعلام کردند میشل اوباما گزینه مورد نظرشان برای جایگزینی بایدن است. در همین نظرسنجی مشخص شد که ۱۵ درصد کامالا هریس را در نظر دارند. همچنین این میزان برای هیلاری کلینتون ۱۲ درصد بود.

منبع: ایسنا

دیگر رسانه ها

کدخبر: 128286

ارسال نظر