تغییر آغاز سال تحصیلی/ مدرسه‌ها دیگر از مهر شروع نمی‌شوند

رئیس سازمان اداری و استخدامی: ز مجلس خواستیم این اجازه را داشته باشیم که شروع سال تحصیلی برای دانش‌آموزان لزوما از ابتدای مهرماه نباشد.

تغییر آغاز سال تحصیلی/ مدرسه‌ها دیگر از مهر شروع نمی‌شوند

رئیس سازمان اداری و استخدامی گفت: از مجلس خواستیم این اجازه را داشته باشیم که شروع سال تحصیلی برای دانش‌آموزان لزوما از ابتدای مهرماه نباشد.

میثم لطیفی گفت :قرار است بتوانیم با توجه به اوضاع اقلیمی یعنی‌مناطق گرمسیر و سردسیر درجه‌ای از اختیار را به ادارات کل آموزش‌وپرورش و وزارت آموزش‌وپرورش برای شروع سال تحصیلی بدهیم که این موضوع به مصرف انرژی و سلامت فرزندان در مناطق جغرافیایی مختلف در کشور کمک می‌کند. 

در کمیسیون نهایی شده و قرار است بتوانیم با توجه به اوضاع اقلیمی یعنی‌مناطق گرمسیر و سردسیر درجه‌ای از اختیار را به ادارات کل آموزش و پرورش و وزارت آموزش و پرورش برای شروع سال تحصیلی بدهیم که این موضوع به مصرف انرژی و سلامت فرزندان در مناطق جغرافیایی مختلف در کشور کمک می‌کند. امیدواریم که این موضوع نهایی شود.

وی همچنین در بیست و چهارمین نمایشگاه رسانه‌های ایران آخرین وضعیت کاهش ساعت کاری کارکنان دولت را تشریح کرد و گفت: لایحه دولت این بود که ساعت کاری کارکنان دولت را از ۴۴ ساعت کاهش به ۴۲ و نیم ساعت کاهش دهیم.

 وی افزود: مطالعاتی در این خصوص انجام گرفت و پس از تجربه کرونا به این نتیجه رسیدیم که با کاهش ساعت کاری تا حدی می‌توانیم بهره‌وری را حفظ کنیم و تا حدی حتی بهره‌وری را نیز افزایش دهیم.

رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور تصریح کرد: یکی از دغدغه‌هایی که دولت داشت این بود که کارکنان دستگاه‌های اجرایی بتوانند بخشی از وقت خود را در کنار خانواده خود باشند. به همین جهت لایحه مربوط به کاهش ساعت کاری کارکنان تهیه شد.

به گفته وی در این لایحه موضوع دیگری نیز پیش بینی شد. در غیر از بخش ستادی دولت در سایر بخش ها، کارکنان شش روز در هفته بایستی در محل کار حضور می‌داشتند، ولی قرار شد به پنج روز تغییر کند و اعلام کنیم که این هم در مجلس پیگیری شود.

لطیفی عنوان کرد: نکته سومی که در لایحه پیش بینی کرده بودیم این بود که این اجازه را داشته باشیم که شروع سال تحصیلی برای دانش آموزان لزوما از ابتدای مهرماه نباشد. مجلس نیز با این موضوع موافقت کرده است. 

رئیس سازمان استخدامی اضافه کرد: با توجه به این‌که در تعطیلات مجلس هستیم امیدواریم در اولین فرصت بعد از بازگشایی مجلس این موضوع را پیگیری کنیم. دو فوریت آن رای آورده است، متن در کمیسیون اجتماعی نهایی شده و بین مجلس و دولت در این خصوص اختلاف نظری وجود ندارد.

وی در پاسخ به این‌که آیا برای مادران شاغلی که دارای فرزندان خردسال هستند نیز مزایایی در نظر گرفته شده است، گفت: در قانون جوانی جمعیت و در قوانین و مقررات دیگر برای مادران دارای کودکان زیر هفت سال و کودکان شیرخوار که ساعت شیردهی مشخصی دارند قوانین مشخصی وجود دارد. در این دولت بخشنامه‌ای به دستگاه‌های اجرایی زدیم که حتی‌المقدور دستگاه‌های اجرایی مهدکودک ایجاد کنند یا مهدکودک نزدیک دستگاه اجرایی داشته باشیم که مادرانی که کودک دارند بتوانند از آن استفاده کنند.

 

دیگر رسانه ها

کدخبر: 127412

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  سایر رسانه ها

   • سمیه

    خیلی جالبه که کارگران حمالی مملکت رو می‌کنند و هر چی قانون به نفع هست برای کارمندان وضع میشه
    کجاست اون عدالتی که فقط صحبتش رو می شنویم

   • ناشناس

    یه دفع تعطیل کنید تا خیالمون راحت شه

   • ناشناس

    همان نظام اموزشی که خرابش کردید بسه خواهشا از این خوابها نبینید بیست ساله هنوز نتوانستید نظام جدید رو جابیندازید نظام قدیم مگه چه مشکلی داشت دانش اموز دپیلمه با طرح کاد یه حرفه ای یاد گرفته بود لااقل به ساعت کاری مدارس خواهشا خواهشا دست نزنید کار شما بی برنامه وغیر اصولیست

   • ناشناس

    سلام تحقیق و پژوهش وملاک باشد فنی و کار اموزی باشد و مدارس باید علم حقوق تدریس کنند از کودکی حقوق بدانند و مانند کشورهای اروپایی و اجرای عدالت باشد و حقوق معلمان چک سفید باشد مانند المان که حقوق یک معلم از پزشکان بالاتر است و پرداخت پول نفت به هر ایرانی مانند عمان ۲۰میلیون تومان از طرف اقای خامنه ای پول نفت و پتروشیمی شیمی و گاز و منابع زیر زمینی دیگر دزد ی و سرقط و قتل و جنایت و طلاق و خودکشی و فساد و اختلاس نباشد و صد ها معضل اجتماعی حل میشود دیگر اعدامی و زندانی نخواهیم داشت اموزش زبان انگلیسی و دفاع شخصی مثل بروسلی باشند همه دختران و پسران و به علوم روز حقوق اشنا باشندو تا ۹کلاس درس بخوانند بعد در هرکه دوست داشته باشد در روز به اموزش علوم دینی برود نه در شب اموزش ببینند کودکان باید در شب پیش پدر و مادر تربیت یاد بگیرند و مورد محبت مادر و پدر باشند در شب مدرسه های دینی باید سعدی و حافظ و فردوسی فرا بگیرند و زبان انگلیسی بخوانند

   • م ف

    در رابطه با موضوع ساعات کاری ادارات دولتی. متاسفانه متاسفانه با اینکه در استان ما (کهگیلویه وبویراحمد) بااینکه تا روز پنج شنبه ادارات دولتی مثلا باز میباشند کاری برای مردم انحام نمیگیرد ومردم را اذیت میکنند ومردم ناراضی هستند پس وای به ان روزی که دیگه پنج شنبه ها هم تعطیل بشوند واقعا جای تاسف داره

   • ایرانی

    کاری انجام بدین که به درد مردم بخوره چرا اولویتها رو تشخیص نمیدین ؟! فقط فکرتون به هم ریختن نظم زندگی مردمه! ولله این از بیکاری و مفتخوریه
    مشکل آموزش و پرورش و گرفتاری زندگی مردم با این مسائل حل میشه؟ مثلا اگه مدارس از مهر شروع نشه مشکلی حل میشه؟!

   • ناشناس

    ۱.۵ کاهش ساعت کار چه فرقی می کنه. مجلس این همه وقت و هزینه می گذارد که بگه مثلا ما هم کار مفید انجام می دهیم.

   • حسن

    سلام سال‌ های پیش یک بار امتحان کردید جواب نداد مردم رابااین کارهای بیهوده سرگرم نکنید برید مشکلات اصلی راحل کنید دیگه ملت ازدست کارهای غیرکارشناسی شما خسته شده اند هرکی ازراه می‌ رسه یه نطری میده. الاغ به يه باتلاقی بیافته دیگه عمرا ازآنجا ردنمیشه بس کنید تکرار ومشکل آفرینی.

   ارسال نظر